Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla dziewczynki 6 lat. Jak go urządzić?

Publikacja 2022-05-16 09:19:34
Kategorie Pokoje dziecięce

Pomysłów na urządzenie pokoju dla dziewczynki jest całe mnóstwo, niezależnie od wieku. A co w przypadku pokoju sześciolatki? Dziewczynka w wieku 6 lat rozpoczyna naukę w zerówce. Zmieniają się jej potrzeby i oczekiwania względem tego jak ma być urządzony jej pokój. Dziecko potrzebuje wydzielonych miejsc do nauki i odpoczynku. A więc jak urządzić pokój dla dziewczynki w wieku 6 lat?

Pokój dla dziewczynki 6 lat. Jak go urządzić?

Kolorystyka w pokoju dla dziewczynki 6 lat 

Najważniejszą zasadą jaką powinniśmy się kierować wykonując aranżacje pokoju dla sześciolatki jest zwrócenie uwagi na potrzeby i gust małej lokatorki. 6 latka powinna mieć wybór jeśli chodzi m.in. o kolorystykę pokoju. W końcu to w tym pokoju dziewczynka będzie spędzała większość wolnego czasu; nie spodoba jej się, jeśli nie dopasuje się do jej gustu. Dziewczynce nie ma sensu narzucać typowego stereotypowego różu jeśli sama tego nie chce. Do pokoju dziewczynki w wieku 6 lat może pasować wiele naturalnych, lekkich kolorów; biele, błękity, beże i kremy i te mogą się bardzo spodobać dziewczynce. Oczywiście jeśli 6 latka woli bardziej intensywne barwy można jej na to pozwolić na przykład wyróżniając jedną ze ścian.

Funkcjonalność i meble w pokoju dla dziewczynki 6 lat 

Rozmieszczenie i rodzaj mebli w pokoju 6 latki zależy już od rodziców. Trzeba pamiętać by używać tylko mebli spełniających wymogi bezpieczeństwa. W przypadku rosnącego pokoju warto zastosować meble łatwe do wymiany. Ważne jest też to, że niezależnie od płci pokój dziecka musi być wydzielony na trzy strefy: zabawy, nauki i odpoczynku. Te strefy można z łatwością rozdzielić używając dekoracji i akcesoriów, np. dywanu ale i poprzez podzielenie pokoju meblami W strefie zabawy powinny znajdować się między innymi regały i szafki z zabawkami, w strefie nauki biurko i tablica, a w strefie odpoczynku łóżko i fotel.

Pokój dla dziewczynki 6 lat – jakie biurko wybrać? 

W wieku sześciu lat dziecko zaczyna naukę w zerówce, więc biurko będzie bardzo potrzebne w jej pokoju. Tam dziewczynka będzie mogła uczyć się i twórczo rozwijać. Najlepsze będzie, jak wcześniej wspomniano, biurko z regulacją wysokości, które będzie rosło razem z dzieckiem. Zaleca się biurka o szerokości przynajmniej 120cm, by dziewczynka mogła na nim pomieścić wszystkie swoje materiały i akcesoria. W małych pokojach sprawdzi się biurko narożne, które nie zajmie dużo miejsca.

Jakie łóżko do pokoju dziewczynki 6 lat? 

W przypadku łóżek mamy spore pole do popisu. Wybór jest szeroki; od prostych łóżeczek do łóżek kształtem przypominających domki, łóżka z baldachimem, które sprawią, że pokój upodobni się do sypialni księżniczki. Są też łóżka z antresolą, które mogą zaoszczędzić miejsce umieszczając pod nią biurko, szafę czy regały. Ważne by łóżko dla dziewczynki było dopasowane wymiarem, posiadało wygodny dopasowany materac i swoim wyglądem wpisywało się w styl w jakim wykonana ma być aranżacja pokoju dla dziewczynki.

Jakie wybrać meble do przechowywania dla dziewczynki 6 lat? 

Z upływem czasu sześciolatka najprawdopodobniej będzie potrzebowała więcej miejsca na chowanie zabawek i ubrań, więc przyda się wiele mebli do przechowywania. Bardzo ważna jest szafa na ubrania. Warto zastanowić się nad szafą na wymiar , którą wykonamy według własnych preferencji. Ważne są też regały i półki na zabawki; tu sprawdzą się meble modułowe, które można składać według swojego pomysłu. Na rynku dostępne są półeczki w różnych ślicznych kształtach, które spodobają się dziewczynce. Do regałów można dokupić kontenerki na zabawki, co pozwoli na łatwiejsze utrzymywanie porządku w pokoju.

Oświetlenie w pokoju dziewczynki 6 lat 

W pokoju sześcioletniej dziewczynki ważne jest oświetlenie. Oprócz dużej lampy sufitowej przydadzą się inne źródła oświetlenia. Ważna jest lampka biurkowa, dzięki której dziecko będzie mogło uczyć się też wieczorami. Jeśli dziewczynka jeszcze boi się ciemności, przyda się lampka nocna, która emituje delikatne, ciepłe światło, które ułatwi zaśnięcie. Oświetlenie też jest formą dekoracji w pokoju dziecka.

Dodatki i dekoracje - pokój dziewczynki 6 lat 

Wystrój pokoju dziewczynki udoskonalą dekoracje i dodatki. Warto wybrać takie dekoracje, które wpiszą się w styl aranżacji pokoju, podkreślą, nadadzą charakteru lub będą informowały o zainteresowaniach dziecka. Dekoracje i dodatki w pokoju dziewczynki stanowić mogą narzuty, poduszki, dywan, kwiaty, donice, ramki na zdjęcia czy nowoczesne plakaty. Jak również tapeta, fototapeta na jednej ze ścian Obecnie modne są panele tapicerowane i lamele drewniane, które nadają wnętrzu przytulności.

Jeśli nie wiesz jak urządzić pokój dla dziewczynki w wieku 6 lat? Potrzebujesz pomocy profesjonalisty który zaprojektuje wnętrze pokoju dla dziewczynki, sprawdź ile kosztuje projekt pokoju dziecięcego.

Dodatki i dekoracje - pokój dziewczynki 6 lat

Podziel się