Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla 12 latki. Projekt, aranżacja i wystrój pokoju na poddaszu

Publikacja 2022-05-10 15:48:32
Kategorie Pokoje dziecięce

Aranżacja i wystrój wnętrza pokoju dla dziewczynki jest procesem niezwykle przyjemnym chociaż nie łatwym. Trudności podczas urządzania pokoju dla dziewczynki czy chłopca pojawiają się już na etapie funkcjonalnego zagospodarowania pokoju. Zwłaszcza jeśli urządzamy pokój na poddaszu. Nie łatwiej jest jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Dobór odpowiednim materiałów, dekoracji, dodatków, mebli potrafi spędzić sen z powiek.

Zastanawiasz się jak urządzić pokój dla dziewczynki? Zobacz nasz pomysł na wystrój wnętrza pokoju dla nastolatki. Zobacz projekt pokoju dla dziewczynki 12 lat na poddaszu.

Aranżacja i wystrój pokoju dla dziewczynki 

Sposobów i pomysłów na aranżacje i wystrój wnętrza pokoju dla dziewczynki jest całe mnóstwo. Bez względu dla dziewczynki w jakim wieku projektujemy pokój to powinno być to oparte na potrzebach naszej dziecka, dopasowane do jej wieku i charakteru. Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu pokoju dla dziewczynki zobacz jaka jest cena projektu pokoju dla dziewczynki. Zobacz w jaki prosty sposób możesz spełnić marzenia o pięknym i funkcjonalnie urządzonym pokoju dla swojego dziecka.

Aranżacja i wystrój pokoju dla dziewczynki ,

Pokój dla dziewczynki. Jakie meble, kolory, dodatki i dekoracje? 

Urządzanie pokoju dziewczynki zaczynamy zawsze od sprecyzowania oczekiwań i potrzeb córki. Na ich podstawie decydujemy o najlepszym układzie funkcjonalnym w pokoju czyli najprościej mówiąc co i gdzie będzie się znajdowało. Przed podjęciem decyzji odnośnie wystroju wnętrza musimy się zastanowić czy pokój dziewczynki ma być urządzony na tu i teraz czy raczej „ rosnąć razem z dzieckiem”. Jeśli zależy nam na szybkim i niedrogim przearanżowaniu pokoju w miarę wzrostu dziecka lub zmiany gustu warto jest zdecydować się na meble dobrej jakości, neutralne kolory bazowe a charakter wnętrza pokoju podkreślić poprzez dodatki i dekoracje, które szybko i w niedrogi sposób będziemy mogli wymienić. Na koniec podejmujemy decyzje w jakim stylu ma być wykonana aranżacja pokoju dla dziewczynki i w oparciu o niego dobieramy wystrój wnętrza pokoju czyli meble, dekoracje, dodatki i kolory.

Pokój dla dziewczynki. Jakie meble, kolory, dodatki i dekoracje? , szafa z lustrami, stolik, tapeta na ścianie z flamingami, róż, beż, fiotelowy, szary, białe meble, biurko białe, szafa w kolorze różowym, dywan róż, szary, beż, ściany beżowe, puf szary, beżowy, złote lampy na suficie

Meble w pokoju dziewczynki 

Wybierając meble do pokoju dziewczynki możemy zdecydować się na meble gotowe lub meble na wymiar. Te muszą być dopasowane do wybranego stylu w jakim ma być urządzony pokój dla dziewczynki. Najbardziej uniwersalnym wyborem będą meble w kolorze białym ponieważ pasują praktycznie do każdego stylu. Poza tym meble w kolorze białym w pokoju dziewczęcym optycznie powiększają wnętrze i stanowią idealny podkład do stworzenia aranżacji pokoju praktycznie w każdej kolorystyce i tematyce.

Meble w pokoju dziewczynki, pudrowy róż blat biurka, kontenerek w kolorze białym Ikea Brimnes, białe łóżko Ikea Brimnes, regały na książku pudrowy róż, krzesło do biurka IKEA HATTEFJÄLL

Pokój dla dziewczynki. Kolory, dekoracje, dodatki, aranżacje ścian 

Poza meblami w pokoju dziewczynki istotną rolę odegrają kolory, dekoracje i dodatki. Bardzo ważna jest aranżacja ścian w pokoju dla dziewczynki. Pomysłów na to jest wiele. Zaczynając od pomalowania ich na różne kolory podkreślając jedną ze ścian. Przez dekoracje ścianw formie dziewczęcych plakatów, zdjęć, lameli, paneli tapicerowanych aż po zastosowanie fototapety, tapety czy innej struktury na ścianie. Kolorystyka w pokoju dziewczynki odgrywa również istotną rolę. Będzie miała wpływ na samopoczucie, odpoczynek naszej pociechy. Zbyt mocne kolory mogą powodować problemy z zaśnięciem, skupieniem się i niepotrzebnie pobudzać układ nerwowy. Za to zbyt mdła aranżacja kolorystyczna szybko się opatrzy, znudzi, opatrzy.

Pokój dla dziewczynki dodatki, poduszki dekoracyjne białe, bezowe, różowe, dywan szare pasy, różowy, beżowy, plakaty w ramkach, złote lampy, pufy różowe i szare, fototapeta flamingi

Projekt pokoju dla dziewczynki 12 lat. Pokój dla dziewczynki na poddaszu 

Projekt pokoju dla dziewczynki, nastolatki na poddaszu powstał w oparciu o potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. Aranżacja wnętrza pokoju dla dziewczynki 12 lat wykonana została w stylu nowoczesnym, w jasnej kolorystyce. Kolor biały, delikatny beż i pudrowy róż sprawiają, że wystrój pokoju jest bardzo dziewczęcy lekki, optycznie powiększa powierzchnie.

W aranżacji pokoju dla dziewczynki na jednej ze ścian zaprojektowana została delikatna dziewczęca tapeta w jasnym odcieniu różu dopasowanych do całości wystroju wnętrza pokoju. Na ścianie za łóżkiem zaproponowane zostały delikatne nowoczesne, dziewczęce plakaty oraz panele tapicerowane. W pokoju dla dziewczynki zaprojektowana została duża szafa na wymiar pod sam sufit z lustrami, dwa regały sprytnie wkomponowane we wnęki i skosy, łóżko oraz długi blat biurka z wkomponowaną komodą i kontenerekiem. Jest też miejsce dla koleżanek w postaci dwóch dziewczęcych puf i stoliczka z funkcją przechowywania. Pokój dla dziewczynki jest jasny, przytulny i funkcjonalnie zagospodarowany.

Pokój dla 12 latki. Projekt, aranżacja i wystrój pokoju na poddaszu

Podziel się