Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla nastolatka

Publikacja 2018-08-06 19:53:45
Kategorie Pokoje młodzieżowe

Pokój dla nastolatka - jak powinien być urządzony? czym się kierować ? jaka będzie odpowiednia aranżacja pokoju dla chłopca ?Takie pytania stawiają sobie rodzice planując remont pokoju swojego dziecka. Zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami, układem mebli, doborem kolorystyki i dodatków.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego uwarunkowana jest przede wszystkim wiekiem i płcią dziecka. Inaczej wykonamy aranżacje pokoju dziecięcego dla niemowlaka inaczej dla nastoletniego dziecka. Innymi wyznacznikami będziemy kierować się urządzając pokój dla chłopca a inaczej podejdziemy do aranżacji pokoju dla dziewczynki . Kolejną istotną rzeczą jaką bierzemy pod uwagę urządzając pokój dla naszej pociechy jest budżet jaki posiadamy na ten cel oraz zainteresowania naszego dziecka.

Projektowanie pokoju dla dziecka musi być przez nas dobrze przemyślane. Przede wszystkim jego układ funkcjonalny i w przypadku młodszych dzieci to by był to pokój bezpieczny. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami. W każdym wieku dzieci wykazują inne potrzeby, oczekiwania i zainteresowania. Podczas urządzania pokoju dla dziecka trzeba wziąć to pod uwagę. Pokój jaki wyremontowaliśmy dla naszego przedszkolaka , nie spełni już swojej funkcji w przypadku dziecka w wieku nastoletnim. I odwrotnie jeśli zbyt wcześnie pokój naszego dziecka będzie urządzony zbyt " dorośle". Jeśli na przykład z powodów finansowych nie chcemy kilkukrotnie remontować pokoju dziecięcego powinniśmy urządzić go tak by" rósł razem z nim" a jego metamorfozy dokonamy poprzez niewymagające zmiany na przykład zmianę tapety, kolorystyki ścian i dodatków.

Pokój dla nastolatka

W pokoju nastolatka poza standardowo szafą i łóżkiem zapewne znaleźć musi się biurko z krzesłem. Jeśli nasze dziecko jest miłośnikiem gier komputerowych a metraż pokoju nam na to pozwala warto jest przewidzieć miejsce na biurko komputerowe. Jeśli powierzchnie mamy ograniczona zaplanujmy duży blat biurka na którym znajdzie się miejsce i na komputer. Niezbędne będzie również miejsce do przechowywania książek, gazet, artykułów szkolnych itp. rzeczy. Ponieważ dzieci w tym wieku przyjmują już koleżanki i kolegów warto jest by pomyśleć o tym urządzając pokój. Aranżacja pokoju dla chłopca będącego nastolatkiem na pewno nie powinna odbyć się bez jego udziału. Dzieci w tym wieku mają już swój obrany styl, gust i oczekiwania względem wystroju swojego pokoju. Weźmy pod uwagę zdanie naszej pociechy. To w końcu ma być jego pokój - jego mała przestrzeń życiowa. To dziecko ma czuć się w pokoju dobrze i z chęcią i przyjemnością w nim przebywać.

Pokój dla chłopca - pomysł na pokój dla nastolatka

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopca która zaprezentowana został na umieszczonych w artykule zdjęciach wykonany został dla chłopca - miłośnika Star Wars. W pokoju znajduje się duże blat przeznaczony na biurko do odrabiania lekcji, nauki oraz gry miejsce na komputer, szafa i łóżko na podeście. Nastoletni chłopiec potrzebował sporo miejsca na swoje kolekcjonerskie figurki Star Wars, budowle z klocków lego stad zaprojektowany duży otwarty regał. W aranżacji pokoju dla nastolatka znajdują się również nowoczesne pufy z myślą kolegach. Podkreślając zainteresowania chłopca na ścianie za łóżkiem umieszczono dużą fototapetę Star Wars. Pokój dla nastolatka wykonany został w kolorach bieli, szarości z dodatkiem drewna.

aranżacja pokoju dla nastolatka, pokój nowoczesny, szary, drewno

pokój dla nastolatka chłopca, aranżacja pokoju nastolatka

projekt pokoju dla nastolatka, pokój dla chłopca, tapeta star wars

Nowoczesny pokój dla nastolatka, aranżacja pokoju dla chłopca nastoletniego

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)