Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Szaro biały wystrój pokoju dziewczęcego

Publikacja 2018-10-09 13:53:23
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Pokój dla nastolatki to nie dla jednego rodzica wyzwanie aranżacyjne. Dziewczynki mają z reguły większe wymagania i potrzeby związane z wystrojem i urządzeniem pokoju niż chłopcy w tym samym wieku.

Pokój młodzieżowy powinien odzwierciedlać pasję, zainteresowania, charakter młodej osoby. Nastolatki mają już sprecyzowane oczekiwania i poglądy. W pokoju nastoletniego dziecka istotny jest nie tylko wystrój ale i funkcjonalny układ i mądre rozwiązania. Jeśli mamy taką możliwość, pomieszczenie jest przestronne i ustawne postarajmy się wydzielić strefy w pokoju przede wszystkim istotne jest miejsce do nauki i miejsce do odpoczynku. Podkreślmy charakter pokoju poprzez zastosowanie w nim dodatków związanych z tym czym nasze dziecko się interesuje. Może to być choćby zastosowanie fototapety na jednej ścianie. Jeśli przykładowo nasz syn jest zagorzałym fanem piłki nożnej, chętnie gra niech jego pokój wyraża sportowego ducha.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki

Pokój dla dziewczynki nie jedno może mieć imię. Nie zawsze musi być w odcieniach różu czy fioletu. Sprawdzą się tu również inne barwy. Ponadczasowa i świetna jako podstawowa baza kolorystyczna biel. Szarości, beże, kremy również stanowić mogą podstawę kolorystyczną w aranżacji pokoju dla dziewczynki . Do stonowanej, podstawowej kolorystyki komponujemy mocniejsze akcenty kolorystyczne. Idealne będą czerń, modny obecnie turkus czy mięta. Drewno również znajdzie swoje zastosowanie i pozytywnie wpłynie na stylistykę pokoju. Oczywiście dobierając kolorystykę trzeba mieć na uwadze rozkład, wielkość pomieszczenia czy oświetlenie. W małych pokojach zdecydowanie lepiej wybrać jaśniejsze barwy , które optycznie powiększą pomieszczenie.

Aranżacja pokoju dla nastolatki

Pokój nastolatki to jej prywatna przestrzeń. Pozwólmy zdecydować jej o stylu aranżacji pokoju i nie odbierajmy możliwości wpływu na to jak będzie urządzony. Jeśli dziecko będzie miało możliwość podjęcia decyzji związanych z tym będzie czuło sie w swoim pokoju wyjątkowe i znacznie przyjemniej będzie sie jej w nim przebywać. Chętniej będzie zapraszać do takiego pokoju koleżanki i kolegów. Wystrój pokoju nabierze jej indywidualnego charakteru. Choć wybór może nam się nie podobać i możemy mieć do niego obiekcje to pamiętajmy , ze to dziecko ma czuć się dobrze w swoim pokoju , to ono będzie spędzało w nim najwięcej czasu.

Pokój z biurkiem Ikea hemnes i łózkiem hemnes dla młodej dziewczyny

W artykule przedstawiliśmy zdjęcia pokoju dla nastolatki. To projekt pokoju nastolatki wykonany pod indywidualne zamówienie. Młoda dama lubuje sie w kolorze białym , szarym i czarnym i w takiej kolorystyce została przygotowana dla niej aranżacja pokoju. Znajdują sie w nim biurko z organizerem, wygodne łóżko, regał na książki duża pojemna szafa z lustrami. Na ścianie znalazło się miejsce na ramki ze zdjeciami.

Podziel się