Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dzienny w bloku - porady i aranżacja

Publikacja 2018-10-22 12:56:52
Kategorie Mieszkania

Pokój dzienny , czym jest ? jaką pełni funkcję ? W dużych mieszkaniach lub domach nazywany jest salonem. Jest to miejsce w którym spędzamy czas z rodziną , przyjmujemy gości. Jest to miejsce pełniące funkcję reprezentacyjną. Z reguły oprócz salonu każdy z domowników ma swój pokój, sypialnię. Salon jest więc centrum rodzinnych spotkań. Inaczej przedstawia się kwestia pokoju dziennego w bloku w niewielkim metrażem mieszkaniu. Taki pokój dzienny bardzo często jest jednocześnie sypialnią , jadalnią, "garderobą" i " salonem" jednocześnie.

Jak urządzić duży pokój w bloku ? bo i tak jest nazywany jeśli ma pełnić więcej niż jedną funkcję. Przede wszystkim należy go funkcjonalnie rozplanować. Przed tym precyzyjnie należy określić swoje oczekiwania i potrzeby. Zdecydować o tym co absolutne musi się w nim znaleźć a z czego jesteśmy w stanie zrezygnować.

Jak urządzić pokój dzienny w bloku

Wyzwaniem dla wielu właściciel małych mieszkań jest aranżacja małego pokoju dziennego w bloku. Bardzo często ma on pełnić funkcję sypialni, salonu, jadalni oraz być miejscem do przechowywania ubrań. Kluczem do dobrego projektu jest funkcjonalne rozplanowanie wnętrza. Musimy pamiętać, że jeśli chcemy czuć się dobrze w pomieszczeniu musi być ono zaprojektowane zgodnie z naszym stylem życia i potrzebami. Sprecyzujmy dobrze nasze oczekiwania i zdecydujmy co jest dla nas kwestią kluczową. Jeśli pokój dzienny ma pełnić funkcję sypialni musimy zdecydować się na odpowiednią sofę lub narożnik które zapewnią nam komfortowy wypoczynek i sen. Musi mięć funkcję rozkładania, jej rozmiary też są nie bez znaczenia. Planując ustawienie wypoczynku musimy wziąć to pod uwagę juz na etapie planowania gdzie będzie postawiona i czy do jej rozłożenia przyjęliśmy wystarczająca ilość miejsca. Jeżeli pokój dzienny w bloku ma pełnić również rolę jadalni ponieważ często przyjmujemy gości musimy zaplanować wystarczającą ilość miejsca na stół z krzesłami biorąc również pod uwagę możliwość jego rozłożenia. Ile potrzeba miejsca na stół z krzesłami ? To zależy od jego wielkości i ilości miejsc siedzących jakie chcemy zaplanować. Przykładowo na stół prostokątny o wymiarze 140 cm z 6 krzesłami potrzebować będziemy 280 cm x 210 cm. Na taki sam stół ale już z 4 krzesłami potrzebne miejsce to 140 cm x 210 cm.

Jeżeli stół w pokoju dziennym jest dla nas istotny ponieważ przy nim wspólnie z rodziną spożywamy posiłki ale rzadko przyjmujemy większą ilość gości i w tym celu jest on nam potrzebny okazjonalnie pomyślmy o rozwiązaniu ławostołu. Znacznie zaoszczędzi nam miejsca na co dzień a w razie potrzeby posłuży do przyjęcia gości.

Pokój dzienny - inspiracje

Urządzając mały pokój dzienny dobrze zastanówmy się nad wyborem kolorystyki wnętrza. Zdecydowanie korzystnie będzie wybór jasnych barw optycznie powiększających wnętrze. Mocniejszy akcent kolorystyczny niech znajdzie sie jedynie w dodatkach. Nie decydujmy się również na ciężkie , masywne i ciemne meble bo przytłoczy to pomieszczenie. Idealnym rozwiązaniem na małe wnętrza jest zagospodarowanie przestrzeni meblami wykonywanymi na wymiar. Pozwolą nam one na optymalne wykorzystanie przestrzeni chociażby poprzez zabudowę do sufitu. Nie możemy zapominać o odpowiednio dobranym oświetleniu. Zdjęcia zamieszczone w artykule to inspiracja na to jak urządzić pokój dzienny w bloku.

Pokój dzienny, widok na stół i ścianę z zabudową telewizyjną

Pokój dzienny widok na ścianę ze stołem, ściana z lustrami

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)