projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pomysł na pokój dzienny, salon w bloku

Publikacja 2019-06-04 11:14:54
Kategorie Mieszkanie , Salony

Pomysł na pokój dzienny, salon w bloku

Pomysł na salon lub pomysł na pokój dzienny w bloku to bardzo często wyszukiwane przez nas frazy w Internecie. Stając przed urządzeniem salonu lub pokoju dziennego szukamy w Internecie inspiracji, ciekawych pomysłów na to jak urządzić salon czy jak urządzić pokój dzienny w bloku. Przeglądamy mnóstwo stron z aranżacjami wnętrz, oglądamy zdjęcia i czujemy się coraz bardziej zagubieni. Podoba nam się mnóstwo rozwiązań, znajdujemy aranżacje salonu czy aranżacje pokoju dziennego o jakich marzymy. Tylko jak z tych inspiracji stworzyć wymarzony projekt naszego salonu czy projekt pokoju dziennego w bloku. Niestety bardzo często to co widzimy na zdjęciach i nas zachwyca w naszych wnętrzach się nie sprawdzi lub zwyczajnie nie będzie miało takiego efektu jaki widzimy. Będzie również niefunkcjonalne dla nas. Na sposób aranżacji wnętrza ma wpływ metraż, układ, rozkład drzwi, okien pomieszczenia. Dlatego nigdy nie można przenosić całych aranżacji zobaczonych w internecie, gazecie czy telewizji do naszych wnętrz. Projekt salonu musi być dopasowany do nas, naszych potrzeb i stylu życia tak ja projekt pokoju dziennego w bloku, który zdecydowanie stwarza więcej trudności w swojej aranżacji.

Jak urządzić pokój dzienny – salon w bloku 

Pokój dzienny w bloku to wnętrze nie łatwe do aranżacji. W większości przypadków w mieszkaniach w bloku brakuje miejsca a pokój dzienny musi spełniać wiele funkcji. Stanowi pokój gościnny, sypialnię, jadalnię a często też potrzebujemy w nim miejsca do pracy. I tu jest największy problem ponieważ oczekujemy by mimo tylu funkcji nasz pokój dzienny był urządzony funkcjonalnie, pięknie. Chcemy uniknąć efektu zagracenia. Musimy pamiętać, że to nasze centrum w mieszkaniu i oprócz tego , ze ma być funkcjonalnie i wygodnie musi być tez tak urządzony by zwyczajnie było nam przyjemnie spędzać w nim czas.

Pomysł na pokój dzienny, salon w bloku

Po pierwsze kiedy urządzamy pokój dzienny w bloku musimy mieć wszystko dobrze przemyślane i zaplanowane. Tu nic nie może być dziełem przypadku. Decyzje jakie podejmujemy muszą być przemyślane. Oto kilka wskazówek, które przydadzą się podczas urządzania pokoju dziennego w bloku

  • Zacznijmy od precyzyjnego określenia naszych potrzeb związanych z pokojem dziennym, czyli co koniecznie musi się w nim znaleźć i jaka funkcję ma pełnić. Zdecydujmy co jest dla nas absolutnym minimum, z czego możemy zrezygnować.
  • Urządzając pokój dzienny liczyć się będzie dobrze rozplanowana przestrzeń we wnętrzu. Przenieś na kartkę wnętrze pokoju dziennego z zaznaczeniem wszystkich wnęk, okien, drzwi to znacznie ułatwi znalezienie najlepszego układu funkcjonalnego dla pokoju dziennego
  • Nigdy nie zaczynajmy od zakupów wyposażenia wnętrza pokoju dziennego nie mając projektu i zaplanowanego wystroju. Ponieważ może się okazać, że choć zakupiony narożnik nam się podoba negatywnie wpłynie na możliwości funkcjonalnego rozkładu pokoju dziennego. Kiedy stanie w pokoju okaże się , że znaczenie funkcjonalniejsza byłaby sofa.
  • Urządzając pokój dzienny w bloku zdecyduj co ma stanowić jego centralny punkt. Jednocześnie stanowić będzie element dekoracyjny. Czy ma być to na przykład ściana RTV czy ściana z narożnikiem lub sofą.
  • W pokoju dziennym liczy się każdy centymetr. Postaw na mądre, sprytne rozwiązania wielofunkcyjne. Może zamiast stołu na którego funkcjonalne umieszczenie stolika kawowego z funkcją podnoszonego blatu zmieniającego go w stół. Być może jeśli potrzebujesz dużo miejsca do przechowywania dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na meble wykonywane pod zamówienie na przykład zabudowane pod sam sufit.
  • Wystrój pokoju dziennego w bloku nie może przytłaczać wnętrza, zbytnio go obciążać. Dlatego urządzając pokój dzienny nie przesadzaj z ilością dodatków, ilością elementów dekoracyjnych i postaw na jasną kolorystykę i dobrze doświetlone wnętrze. To sprawi , ze optycznie je powiększysz.

Urządzamy pokój dzienny – krok po kroku

Na naszym blogu znajdziesz wiele zdjęć, aranżacji pokoju dziennego w bloku. Możesz również skorzystać z naszych usług projektowania wnętrz. Wykonujemy projekty pokoju dziennego pod indywidualne zamówienie.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)