Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Porady na pokój rodzeństwa i inspiracje na pokój dla dwójki dzieci

Publikacja 2022-07-04 15:35:57
Kategorie Pokoje dziecięce

Urządzenie pokoju dziecięcego samo w sobie może być wyzwaniem – trzeba w końcu urządzić go według gustu i upodobań naszego dziecka. Co zatem, gdy urządzamy pokój dla rodzeństwa? Połączenie upodobań dwójki dzieci i zmieszczenie tego wszystkiego w często małym pomieszczeniu wydaje się piekielnie trudne. Tak aranżacja pokoju dla rodzeństwa może być nie lada wyzwaniem. Na każdy problem jest jednak rozwiązanie – dziś zaprezentujemy Ci porady i inspiracje, jak urządzić pokój dla rodzeństwa, jak urządzić pokój dla dwójki dzieci.

Dowiesz się dziś:

  • jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek;
  • jak urządzić pokój dla dwóch chłopców;
  • jak zaaranżować pokój dla dziewczynki i chłopca;
  • oraz jak poradzić sobie z aranżacją małego pokoju rodzeństwa.

Jak urządzić pokój dla dwóch dziewczynek?  

Aranżacja pokoju dla dwóch dziewczynek jest łatwiejsza, niż urządzenie takiego pokoju dla rodzeństwa różnej płci o czym będzie mowa później. Co składa się na pokój dwóch dziewczynek?

Przede wszystkim warto pamiętać, by pokój urządzany był według upodobań dzieci. Gdy będziemy kierować się gustem dziewczynek, urządzimy dla nich najlepsze miejsce do życia. Niech ich pokój odzwierciedla ich zainteresowania – jeśli lubią bawić się lalkami, niech znajdzie się w pokoju miejsce na ustawienie lalek i na domek dla lalek. Ale jeśli lubią np. bawić się autkami, na to też im pozwólmy, i znajdźmy miejsce na przechowywanie autek. W końcu nie każda dziewczynka lubi bawić się lalkami. Problem może pojawić się jednak, gdy dziewczynki mają różne zainteresowania. Musimy wtedy znaleźć miejsca na rzeczy związane z zainteresowaniami i jednej i drugiej.

Charakterystyczne elementy wystroju pokoju dziewczynek są jasne, stonowane, pastelowe kolory, np. róż czy zieleń, z elementami barw neutralnych jak np. biel. W pokojach dziewczynek często meble do przechowywania ubrań są większe i pojemniejsze, często pojawia się też lustro.

Pokój dla dwóch dziewczynek

Jak urządzić pokój dla dwóch chłopców? 

Podobnie jak wcześniej, w przypadku kiedy wykonujemy aranżacje pokoju dla dwóch chłopców będzie to łatwiejsze niż przy urządzaniu pokoju dla chłopca i dziewczynki. Jak więc poradzić sobie z projektem pokoju dla dwóch chłopców?

Tak samo jak w przypadku projektu pokoju dla dwóch dziewczynek, należy pamiętać, by kierować się upodobaniami chłopców. Ważne jest, by ich zainteresowania dało się rozpoznać bo samej aranżacji pokoju. Jeśli np. lubią grać w piłkę, łóżka w kształcie bramki czy tapeta w motywie boiska będzie dla nich spełnieniem marzeń. Podobnie, jeśli lubią kosmos; tapeta w motywie kosmosu i lampa w postaci małego Układu Słonecznego. Na ścianach mogą się znaleźć plakaty ulubionej postaci z bajek czy idola. Powinny się tu znaleźć miejsca na przechowywanie klocków LEGO czy figurek itp. W pokoju chłopców nie tylko znajdziemy stereotypowy błękit – często w pokojach chłopców znajdziemy zieleń, żółć, pomarańcz i neutralne barwy – biele, beże, szarości, drewno.

Pokój dla dwóch chłopców

Jak zaaranżować pokój dla dziewczynki i chłopca? aranżacja pokoju dla rodzeństwa 

No to doszliśmy do tej skomplikowanej części. Projekt pokoju dla dziewczynki i chłopca może być często niemałym wyzwaniem – często różne płci mogą oznaczać całkowicie inne zainteresowania. Da się to jednak pogodzić – oto jak zaaranżować pokój dla dziewczynki i chłopca.

By w pokoju zapanował spokój, a dzieci nie kłóciły się ze sobą o miejsce, idealne będzie wydzielenie dwóch stref pokoju – jedno z dzieci ma dla siebie całą jedną strefę, a drugie – drugą. Dzięki temu można zaaranżować obie strefy na uwadze zainteresowań i gustu dzieci. Ale to nie takie proste, bo strefy muszą być urządzone tak, by były do siebie choć trochę podobne, m.in. stylem. W końcu to nadal jedno pomieszczenie i trzeba wziąć pod uwagę, że zaaranżowanie dwóch stref w całkowicie inny sposób może sprawić, że aranżacja pokoju dla dziewczynki i chłopca będzie przytłaczająca i chaotyczna.

Jak poradzić sobie z aranżacją małego pokoju rodzeństwa? 

Wydawałoby się, że trudniej być nie mogło – a jednak. Nie dość, że aranżujemy pokój dziecięcy, to jeszcze dla dwójki dzieci, a cały pokój jest na domiar złego niewielki. Jak poradzić sobie z czymś takim? Bez obaw – na każdy problem jest w końcu rozwiązanie! Oto jak poradzić sobie z z zadaniem jakim jest aranżacja małego pokoju rodzeństwa.

Zastosowanie wcześniej wspomnianych stref może być tu praktycznie niemożliwe przez brak wystarczającej przestrzeni. Jakie mamy alternatywy i sposoby na urządzenie pokoju o tak niewielkim metrażu dla rodzeństwa? Od razu warto pomyśleć m.in. o łóżku piętrowym. Dwa łóżka w małym pokoju mogą się nie zmieścić, a łóżko piętrowe oszczędzi dobrze miejsce – dodatkowo będzie o wiele fajniejsze dla dzieci niż zwykłe, nudne łóżko.

Warto jest spróbować pomyśleć, jak można połączyć zainteresowania dzieci. Chociaż łóżko w kształcie bramki na tle kosmicznej tapety może wydawać się dziwne, wcale takie być nie musi i może spodobać się obu dzieciom – połączenie zainteresowań dzieci to prosty sposób na skuteczne urządzenie małego pokoju rodzeństwa.

Aranżacja pokoju dla dwójki dzieci to bez wątpienia ciężki orzech do zgryzienia. Aranżacja według zainteresowań obu dzieci może być drogą przez mękę, ale mamy nadzieję, że nasze porady pomogły Tobie i twoim dzieciom w stworzeniu idealnej przestrzeni do życia dla rodzeństwa.

Mały pokój dla rodzeństwa

 

Podziel się