Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekt pokoju dla nastolatka 18 latka, aranżacja wnętrza 16m2

Publikacja 2022-01-25 08:15:26
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Projektowanie pokoju dla nastolatka może okazać się nie lada wyzwaniem. Nastolatki mają już swój gust, oczekiwania i spersonalizowane potrzeby związane ze swoim pokojem. Pokój młodzieżowy nie jest już pokojem dziecięcym.

Pokój młodzieżowy to wielofunkcyjne wnętrze. To pokój do pracy, pokój gościnny, sypialnia w jednym. Jak urządzić pokój dla nastolatka funkcjonalnie i nowocześnie? Zobacz nasz pomysł na aranżacje wnętrza pokoju młodzieżowego dla nastolatka o powierzchni 16m2 w stylu nowoczesnym w kolorach biały, szary, czarny i drewno

Pokój młodzieżowy dla chłopaka. Zobacz projekt pokoju dla nastolatka 

Projekt pokoju młodzieżowego wykonany został pod indywidualne zamówienie dla nastolatka – 18 letniego chłopaka pod konkretne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. Projekt dotyczy pokoju o powierzchni 16m2.

 • miejsce inwestycji: dom jednorodzinny, Rokietnica
 • metraż wnętrza: 16m2
 • wiek nastolatka: 18 lat
 • styl aranżacji pokoju: nowoczesny
 • kolorystyka wnętrza: biały, szary, czarny, drewno

Aranżacja wnętrza pokoju miała zostać wykonana w stylu nowoczesnym. Oczekiwanymi kolorami były biały, szary, czarny. W pokoju nastolatka miała znaleźć się pojemna, duża szafa na ubrania i do przechowywania, łóżko, duże biurko. Swoje miejsce miało znaleźć akwarium.

Projekt pokoju dla nastolatka 18 latka, aranżacja wnętrza 16m2

Aranżacja ścian w pokoju młodzieżowym dla nastolatka 

Aranżacja ścian w pokoju nastolatka stanowi niezwykle istotny element wystroju pokoju młodzieżowego. Ściany mogą możemy zaprojektować na wiele sposobów:

 • nowoczesne plakaty w ramach,
 • fototapeta podkreślająca pasje nastolatka
 • podkreślona innym kolorem jedna ściana

Ściany możemy podkreślić również za pomocą przeróżnych materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych jak:

 • beton, cegła, kamień
 • lamele / panele ścienne drewniane
 • ścienne panele tapicerowane

W pokoju 18 latka zaaranżowane zostały ściany w kolorze szarym podkreślone lamelami w kolorze drewna oraz ściennymi panelami tapicerowanymi wokół łóżka.

Aranżacja ścian w pokoju młodzieżowym dla nastolatka

Panele dekoracyjne drewniane w pokoju nastolatka 

Panele dekoracyjne drewniane nie tylko w salonach, przedpokojach stanowią modny i ciekawy element dekoracyjny ścian a nawet sufitów. Mają wiele zastosowań. Sprawdzą się również w pokoju dziecięcym czy pokoju młodzieżowym. Drewno ociepla wnętrze nadaje mu przytulności. W prezentowanym projekcie pokoju 18 latka zastosowane zostały zarówno na ścianie jak i na suficie

Panele dekoracyjne drewniane w pokoju nastolatka

Tapicerowane panele ścienne za łóżkiem w pokoju młodzieżowym 

Panele tapicerowane ścienne są dziś modnym i często stosowanym rozwiązaniem w pokojach młodzieżowych jak i dziecięcych Pojawiają się szczególnie w obrębie łóżka ale nie tylko. Tapicerowane panele ścienne stanowią ciekawy pomysł na aranżacje ściany jak i są praktyczne jeśli chcemy taka ścianę zabezpieczyć przed zabrudzeniami. Panele występują w różnych kolorach, kształtach, wymiarach. Co pozwala nam na szerokie ich zastosowanie. W tym konkretnym pokoju nastolatka w pierwszej wersji pojawiły się na ścianie za łóżkiem stanowiąc jednocześnie formę dekoracyjną. W drugiej wersji innym ustawieniu, zastosowane zostały na ścianach do których łóżko przylega w nieco innej formie.

Tapicerowane panele ścienne za łóżkiem w pokoju młodzieżowym

 Zobacz jeszcze inny projekt: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/pokoj-dla-17-latka-projekt-pokoju-dla-nastolatka-12m2-n511

Podziel się