Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym

Publikacja 2022-07-27 14:33:55
Kategorie Pokoje dziecięce

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie dla jednego rodzica prawdziwe wyzwanie. Dobrze urządzony pokój dziecięcy to pokój funkcjonalny gdzie wszystko ma swoje miejsce.To również kwestia przechowywania zabawek. Wszyscy wiemy, że dziecko powinno odkładać zabawki na swoje miejsce. Tak często się nie dzieje ponieważ w pokoju dziecka brakuje dobrze zorganizowanej przestrzeni szczególnie w małym pokoju. Masz dość porozrzucanych zabawek po całym pokoju? Szukasz pomysłu na przechowywanie dziecięcych zabawek?

Sposoby na przechowywanie zabawek znajdziecie w wykonanych przez naszych projektantów indywidualnych projektach pokoi dziecięcych, które prezentujemy w tym artykule. Podpowiemy Ci również:

  • jak zorganizować miejsce na ulubione zabawki w pokoju dziecka?
  • w jaki sposób przechowywać pluszaki, klocki czy książeczki?
  • jak w praktyczny sposób przechowywać dziecięce drobiazgi?
  • co będzie w przechowywaniu zabawek przydatne ?
  • pokażemy możliwości przechowywania zabawek
  • jak zorganizować praktyczne miejsce na zabawki w pokoju dziennym?

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym

Urządzając pokój dziecka powinniśmy pokusić się o stworzenie takiego funkcjonalnego, praktycznego czyli po po prostu zorganizowanego pokoju dziecięcego w którym nasza pociecha będzie czuła się dobrze.

Pokój dziecięcy to nie tylko łózko, biurko, szafa. To nie tylko dodatki i dekoracje. Istotne jest również miejsce do przechowywania, dobrze przemyślane i zaplanowane z pomysłem. Wśród uporządkowanych zabawek dziecko czuje się lepiej, lepiej śpi i łatwiej mu o skupienie uwagi. Istnieją sposoby na praktyczne przechowywanie zabawek w pokoju Twojego dziecka. Jakie? Jak powinno wyglądać przechowywanie zabawek w pokoju dziecka? Jak znaleźć miejsce na wszystkie dziecięce zabawki?

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym

Organizacja zabawek w pokoju dziecka

Bez względu na metraż pokoju dziecięcego możemy stworzyć praktyczne miejsce do przechowywania dziecięcych zabawek, akcesoriów. Wyposażenie pokoju dziecięcego pod tym kątem jest niezwykle istotne.

Zastanawiasz się jak skończyć z sytuacją, w której w pokoju Twoje pociechy zabawki znajdują się wszędzie? odpowiedzią na to jest odpowiednie przechowywanie dziecięcych rzeczy. Jak to zrobić?

  1. Zacznijmy od tego by zrobić przegląd zabawek dzieci
  2. Wspólnie z dzieckiem zdecydujmy czy wszystkie z nich na pewno nadal są potrzebne
  3. Posegregujmy zabawki ze względu na ich przeznaczenie czyli na przykład klocki do klocków, samochody do samochodów itd
  4. Zastanówmy się, którymi zabawkami najczęściej dziecko się bawi by wiedzieć do czego najczęściej będzie sięgać i by najłatwiej byłoby mu to zrobić

Kiedy już to zostanie zrobione możesz przystąpić do wymyślenia sposobu na odpowiednie przechowywanie zabawek nie zapominając przy tym o dekoracji pokoju dziecięcego

Organizacja zabawek w pokoju dziecka

Jak zorganizować miejsce na zabawki w pokoju dziecka

Meble do przechowywania mają różną funkcje. A do przechowywania zabawek dostępne są również przeróżne akcesoria. Pokój malucha może być idealnie zorganizowaną przestrzenią, w której wszystko będzie miało swoje miejsce. Przede wszystkim musisz pamiętać , że to do Twojego dziecka forma przechowywania zabawek musi być dostosowana. Przy wyborze metody musisz wziąć pod uwagę wiek dziecka. Jak można przechowywać zabawki pociechy?

Pomysł na przechowywanie zabawek dziecięcych

Wchodzisz do pokoju dziecka zastanawiasz się od razu ile czasu zajmie Ci doprowadzenie go do porządku? Bez pomysłu na przechowywanie wszystkich zabawek dziecięcych raczej się nie obejdziemy. Jeśli chcemy by w pokoju naszego dziecka panował ład a wszystkie zabawki miały swoje miejsce musimy dobrze zorganizować przestrzeń i uwzględnić to w aranżacji pokoju naszej pociechy.

W pokoju dziecięcym świetnie urządzonym, każda najmniejsza zabawka ma swoje miejsce. Istnieje wiele form przechowywania dziecięcych zabawek. Sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju plastikowe pojemniki, które najbardziej pomogą zachować organizacje zabawek maluchów. Na większe zabawki możemy przeznaczyć skrzynie ale to nie jedyny sposób na zachowanie porządku w zabawkach. Dziś na rynku mamy szeroki wybór przeróżnych form dedykowanych dla dzieci na segregacje zabawek. Dzięki właściwej organizacji w pokoju nauczenie dziecka chowania zabawek na miejsce będzie o wiele prostsze. Zorganizowane przechowywanie zabawek pomoże dziecku w utrzymaniu porządku w swoim pokoju.

Przechowywanie zabawek w pudełkach

Jak przechowywać maskotki, pluszaki w pokoju dziecka?

Twoje dziecko ma mnóstwo ukochanych misiów i innych maskotek a każda z nich jest niezwykle ważna i potrzebna? Koniecznie musisz znaleźć sposób na przechowywanie pluszaków.

W jakim miejscu dziecięcego pokoju je umieścić by nie były porozstawiane lub co gorsze porozrzucane po całym pokoju? Na maskotki pluszaki wszelkiego rodzaju sprawdzą się kosze na przykład wiklinowe. Są ładne przez co mogą stanowić tez dekoracje pokoju dzieci. Wnętrze będzie przytulniejsze i nabierze cieplejszego charakteru. Kosze na maskotki możemy tez powiesić jedne nad drugim na ścianie na przykład w narożniku oszczędzając przy tym miejsce na podłodze. Maskotki służą do przytulania a gdzie jak nie w łóżku sprawdzą się do tego lepiej. Możemy wykorzystać na ich organizacje ścianę za łóżkiem dziecka zawieszając bezpieczne otwarte półki na których nasza pociecha ułoży swoje ulubione pluszaki.

Miejsce na przechowywanie pluszkaów i książek - regał

Jak zorganizować miejsce na książki w pokoju dziecięcym?

Pokój dziecięcy służy nie tylko do zabawy, snu i odpoczynku ale i do rozwijania pasji i zdobywania nowych umiejętności i rozwijania wyobraźni. A co lepiej rozwija wyobraźnie jak książka? Wyposażmy pokój dziecka koniecznie w jakąś formę do ich układania. Książeczki dla dziecka najlepiej jest trzymać na półkach aby się nie niszczyły. Dziś mamy szeroki wybór ich kształtów, rozmiarów i form. Są póki na książki w kształcie drzewa, domku, samochodu. Książeczki możemy tez przechowywać w organizerach wiszących, nadstawkach na biurko czy na parapecie, który sprawdzi się dla ich idealnie. Książki w pokoju dla dziecka powinny wyglądać estetycznie i być łatwo dostępne bo to bezie zachęcało dziecko by po nie sięgać. Ksiązeczki pięknie będą wyglądały w skrzyneczkach czy koszyczkach ustawionych na półce czy regale.

Miejsce na książki w pokoju dziecięcym

Jak przechowywać klocki w pokoju dziecka?

Przechowywanie klocków w pokoju dziecięcym to nie lada wyzwanie szczególnie jeśli są to klocki lego. Wrzucone do jednego dużego pudła nie są atrakcyjne i zniechęcają do układania. Posegregowane kolorami ułatwiają naszemu dziecku zabawę i budowanie z nich przeróżnych konstrukcji. Również na powstałe już budowle czy złożone zestawy przez nasze dziecko muszą znaleźć swoje miejsce. Idealnie sprawdzą się do tego wiszące półki na klocki lub kontenerki z szufladkami w których w każdej będą inne kolory klocków. Dziś już nawet IKEA proponuje w swojej ofercie rozwiązania na organizacje klocków lego ale i specjalny stół do ich układania. Oczywiście w małym pokoju nie będziemy mogli sobie na takie rozwianie pozwolić.

Sposób na przechowywanie dziecięcych drobiazgów

Dzięki właściwej organizacji pokoju dziecka znajdziemy i miejsce na tak zwane dziecięce drobiazgi. Małe i średnie pudełka to super sprawa na dziecięce drobiazgi. To tak zwane organizery, które możemy tez przymocować na ścianie by nie tracić miejsca na zabawę na podłodze. Najlepiej przeznaczyć jedno pudełko na jedną kategorię zabawek np. figurki, koraliki. Możemy do organizacji dziecięcych drobiazgów wykorzystać również listwy magnetyczne, tablice z haczykami czy też wszelkiego rodzaju organizery ścienne.

Sposób na przechowywanie dziecięcych drobiazgów

Miejsca na zabawki w pokoju dziennym

Nie każdy ma duże mieszkanie w którym może pozwolić sobie na osobny pokój dla dziecka. C o zrobić w sytuacji kiedy nasz pokój dzienny jest salonem, jadalnią ale i miejscem zabaw naszej pociechy? Jak znaleźć sposób na dyskretne przechowywanie zabawek ? Bo przecież zapewne chcemy uniknąć sytuacji w której zaproszeni goście potykają się o porozrzucane w całym pokoju zabawki naszego dziecka. Jak stworzyć idealny kącik dla dziecka w salonie? By nie wprowadzać chaosu i wrażenia nie ładu w naszym salonie warto jest zdecydować się na wszelkiego rodzaju zamknięte rozwiązania. Może być to regał z wysuwanymi pojemnikami na zabawki Wykorzystać też możemy przestrzeń pod łóżkiem czy szafę, którą zaprojektujemy pod nasze potrzeby na konkretny wymiar. Jeśli nasz maluch lubi prace plastyczne przyda się stolik z krzesełkiem ale i miejsce na chowanie akcesoriów. Warto wykorzystać do tego organizery, pufy lub w przypadku małej ilości miejsca wybrać stolik z podnoszonym blatem w którym schowamy kredki, plasteline i tego typu akcesoria.

Miejsca na zabawki w pokoju dziennym

Przemyślane przechowywanie zabawek to klucz do udanej aranżacji dziecięcego pokoju. Jeśli brakuje Ci pomysłu na urządzenie pokoju dla swojego dziecka z przyjemnością zaprojektujemy pokój Twojej pociechy. Sprawdź jaka jest cena projektu pokoju dziecięcego

Podziel się