Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z aneksem kuchennym 12m2. Jak zaprojektować i zaaranżować salon z aneksem?

Publikacja 2022-05-26 16:19:24
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Dla wielu jest oczywiste to, że połączenie salonu i kuchni to dobry i praktyczny pomysł. Taki salon z aneksem kuchennym to idealne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń; połączenie tych dwóch pomieszczeń ma cała masę zalet, co warto wykorzystać. Poniżej prezentujemy wszystko, co powinno się wiedzieć o aranżacji salonu z aneksem kuchennym. Przedstawiamy również nasz pomysł na salon z aneksem kuchennym 12m2. Zobacz jak zaprojektować i zaaranżować salon z aneksem

Gdzie najlepiej sprawdzi się salon z aneksem kuchennym ? 

Salony z aneksem kuchennym najczęściej projektowany jest w mieszkaniach; tam funkcjonalność to priorytet, więc salon z aneksem to idealne rozwiązanie na problem z małą ilością miejsca. Najłatwiej było po prostu wyburzyć ścianę dzielącą kuchnię i salon i proszę; możemy zaczynać aranżację salonu z aneksem. Ale od jakiegoś czasu widać je też w domach jednorodzinnych, gdzie bez problemu można by zmieścić kuchnie i salon osobno. Dlaczego? Wiele osób docenia zalety salonu z aneksem i mimo dostępnej przestrzeni decyduje się na jego aranżację. Ale czy takie rozwiązanie ma sens? Czy warto aranżować salon z aneksem kuchennym w większych domach i mieszkaniach? Zdecydowanie! Poniżej zaprezentowane zasady aranżacji pokażą, jak przydatne tak naprawdę może być takie rozwiązanie, i że salon z aneksem to prawdziwy hit w aranżacjach. Projektowanie salonu z aneksem może być problematyczne. Jak urządzić salon z aneksem? Zapoznaj się z podstawowymi zasadami i ze wskazówkami

Salon z aneksem kuchennym, Gdzie najlepiej sprawdzi się

Jak zaaranżować salon z aneksem kuchennym? Podstawy urządzania 

Podstawą aranżacji każdego salonu z aneksem jest rozplanowanie stref. Pomoże to w zaprowadzeniu porządku i ładu we wnętrzu, co jest wielkim plusem. Można np. oddzielić strefę kuchenną od reszty używając paneli zamontowanych na ścianie (np. laminowanych). Można też aneks rozdzielić np. wyspą czy półwyspem; jest to łatwy i stylowy sposób na wydzielenie obu stref pomieszczenia. Taką wyspę czy półwysep można wykorzystać jako stół, co dodatkowo wyodrębni dodatkową strefę jadalnianą; doda to też funkcjonalności całemu pomieszczeniu, co jest priorytetem w większości wnętrz. Ważne jest też zachowanie spójności obu pomieszczeń, więc warto zaaranżować salon i kuchnię w jednym stylu, np. w podobną kolorystykę.

Skoro już mowa o kolorystyce; jakie barwy sprawdzą się najlepiej w salonie z aneksem kuchennym ? Salony z aneksem zwykle są tworzone po to, by zaoszczędzić miejsce; dobrym pomysłem jest pomalowanie salonu z aneksem na jasne barwy. Jasne kolory, takie jak biele, beże, szarości, jasne błękity itp. optycznie powiększają wnętrze odbijając światło.

Oprócz kolorystyki, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jak już wspomniano, jasne kolory odbijają światło, co powiększa optycznie wnętrze; dlatego też oświetlenie to niesamowicie ważny element pomieszczenia. Oprócz sztucznych źródeł światła (lampy sufitowej i dodatkowych źródeł oświetlenia, np. pasków LEDowych i lamp podłogowych) warto zadbać o naturalne światło; im więcej promyków słońca wleci do wnętrza, tym lepiej.

Urządzanie salonu z aneksem kuchennym, wskazówki 

Oto kilka podstawowych wskazówek i zasad, które pomogą Ci w aranżacji twojego salonu z aneksem kuchennym. Trzymaj się tych zasad, a aranżacja salonu i aneksu kuchennego będzie o wiele prostsza! Tak więc pamiętaj:

  • Funkcjonalność to podstawa. Postaraj się, by meble miały wiele funkcji i zajmowały niewiele miejsca.
  • Spójność to kolejny ważny element salonu z aneksem; niech kuchnia i salon mają podobne style i podobną kolorystykę, by ładnie do siebie pasowały.
  • Jasne kolory, optycznie powiększające wnętrze, sprawdzą się idealnie w salonie z aneksem.
  • Oprócz jasnej kolorystyki, warto pamiętać o dobrym oświetleniu; i o tym naturalnym i sztucznym.
  • Ważne są dodatki; diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku małego salonu z aneksem nie przesadzajmy z dekoracjami; lepiej korzystać z prostych, minimalistycznych dekoracji w małych ilościach.

Zobacz więcej może ci się spodobać: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/salony-z-kuchnia-c8

Jak urzadzić salon z aneksemkuchennym, wskazówki

Salon z aneksem kuchennym to praktyczny i łatwy sposób na oszczędzenie miejsca, wygląda stylowo i ma wiele zalet. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogły Ci w aranżacji własnego salonu z aneksem.

Urządzanie salonu z aneksem kuchennym, wskazówki

Salon z aneksem kuchennym 12m2. Projekt wnętrz 

Projektowanie salonu z aneksem kuchennym 12 m2 wykonaliśmy pod indywidualne zamówienie naszej Klientki na podstawie określonego budżetu i oczekiwań. Aranżacja salonu prezentuje się nowocześnie. Widać tutaj wiele cech charakterystycznych dla salonu z aneksem, przy tym jest funkcjonalny i spójny.

Kolorystyka jest bardzo jasna; oprócz szarości i bieli widać tu elementy żółci i błękitu, które przypominają żółte słońce na błękitnym niebie; sprawia to, że całe pomieszczenie jest bardziej pogodne i wesołe. Meble, głównie w kolorze bieli, ładnie komponują się z całością aranżacji wnętrza. Wnętrze jest wyraźnie podzielone jasnymi lamelami na strefę wypoczynkową i kuchenną. W strefie wypoczynkowej zaaranżowano szarą sofę, stół i stolik kawowy, a naprzeciwko sofy szafkę RTV z telewizorem.

Wnętrze oświetlone dwoma białymi lampami sufitowymi i oprócz światła sztucznego we wnętrzu są dwa okna dające światło naturalne. W połączeniu z jasnymi barwami optycznie powiększa całe wnętrze.

Co do wystroju wnętrza, na sofie widać kilka poduszek, a na ścianie za sofą kilka obrazów i plakatów, które skutecznie wypełniają puste miejsce na ścianie. Na stole stoją kwiaty, które ożywiają całe wnętrze. Z lameli dzielących strefy wnętrza wiszą śliczne rośliny, a na oknach wiszą ładne drewniane rolety.

Salon z aneksem kuchennym mimo niewielkiego metrażu 12m2 został funkcjonalnie zaprojektowany a aranżacja salonu z aneksem kuchennym optycznie powiększa wnętrze. Mimo nowoczesnego charakteru wnętrze salonu z aneksem jest przytulne.

Zobacz jeszcze: Cena za projekt wnętrz online. Ile kosztuje projektowanie wnętrz online w 2022 r

Salon z aneksem kuchennym 12m2. Projekt wnętrz

Podziel się