Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z aneksem kuchennym 21m2. Nowoczesna, przytulna aranżacja wnętrza

Publikacja 2021-10-08 11:46:38
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią jest złożonym procesem. Musi opierać się na potrzebach i oczekiwaniach domowników oraz być dopasowana do ich stylu życia i gustu. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym by stworzyć nowoczesne, funkcjonalne i przytulnie urządzone wnętrze? Zobacz aranżacje salonu z aneksem kuchennym 21 m2 z nowoczesnym i przytulnym wystrojem.

Projektując wnętrze salonu z kuchnią musimy zadbać o spójność stylistyczną, ergonomie i funkcjonalność. Choć urządzanie salonu i kuchni wydaje się z pozoru proste to jednak ilość dostępnych materiałów dekoracyjnych, wykończeniowych, mebli powoduje trudności nie mówiąc już o odpowiednim rozplanowaniu funkcjonalnym. Dziś przedstawiamy pomysł na nowoczesną aranżacje salonu z aneksem kuchennym 21 m2

Salon z aneksem kuchennym: jak stworzyć spójną i funkcjonalną przestrzeń?

Salon z kuchnią to centrum życiowe rodziny dlatego powinien w pełni odpowiadać na potrzeby domowników. To miejsce spotkań z przyjaciółmi, rodziną co stanowi go najbardziej reprezentacyjną częścią mieszkania czy domu. Salon z kuchnią to połączenie cieszące się obecnie w aranżacji wnętrz dużą popularnością. Kuchnia otwarta na salon czy aneks kuchenny w salonie sprawdzą się zarówno w małych mieszkaniach jak i dużych domach. Takie rozwiązanie powoduje wrażenie przestronności, optycznie powiększa wnętrze i nadaje nowoczesnego wyrazu. Tak połączona strefa dzienna daje nam również większe możliwości aranżacyjne.Od tego czy funkcjonalnie zaplanujemy zarówno kuchnie jak i salon zależeć będzie nasz komfort. Planowanie układu funkcjonalnego salonu z aneksem kuchennym powinniśmy rozpocząć od kuchni.

Aneks kuchenny w salonie

Podczas planowania rozkładu mebli kuchennych dobrze zastanówmy się nad tym czy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania jak również nie zapominajmy o potrzebnym miejscu do przygotowywania posiłków czyli odpowiedniej ilości blatu roboczego. Kuchnie podobnie jak wnętrze łazienki urządzamy na lata warto jest wiec dobrze wszystko przemyśleć wszystko i zaplanować.W kuchni idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie mebli na wymiar, które pozwolą nam ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. Zadbajmy o to by meble kuchenne w aneksie nie przytłaczały wnętrza.

Aneks kuchenny w salonie, wyspa w kuchni

Urządzenie salonu z aneksem kuchennym

Projektowanie salonu w którym znajduje się aneks kuchenny wymaga dogłębnego przemyślenia potrzeb i oczekiwań. Zastanówmy się co jest dla nas najistotniejsze, duża wygodna sofa lub narożnik czy może duża przemyślana ściana RTV lub też sporo miejsca przeznaczonego na strefę jadalnianą gdzie znajdzie się duży stół zkrzesłami ioświetleniem ponieważ często organizujemy różnego rodzaju imprezy i spędzamy dużo czasu przy stole. Takie decyzje powinny zapaść na początku.Salon z aneksem kuchennym może być urządzony w taki sposób by optycznie tworzyły jedno pomieszczenie lub odwrotnie optycznie oddzielając salon od kuchni wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli chcemy by kuchnia i salon stanowiły jedność to osiągniemy to na przykład poprzez zastosowanie jednolitej podłogi czy sufitu. Natomiast jeśli chcemy oddzielić optycznie strefę kuchenną od salonowej możemy zrobić to stosując dwa rodzaje podłogi. Innym sposobem by oddzielić od siebie optycznie salon i kuchnie jest zastosowanie wyspy , barku na przykład z wyższą ścianką co również pozwoli nam na ukrycie strefy kuchenne, postawienie stołu pomiędzy kuchnią a salonem lub wyspy.

Decydując się na wystrój salonu z aneksem kuchennym musimy podjąć decyzję w jakim stylu chcemy wykonać aranżacje salonu z kuchnią. Dopiero wtedy możemy zacząć wybierać materiały, elementy dekoracyjne, meble, dodatki i kolorystykę.

Urządzenie salonu z aneksem kuchennym, piekna aranżacja ściany TV

Aneks kuchenny, przytulne wnętrze

Nowoczesna i przytulna aranżacja salonu z aneksem kuchennym 21 m2

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym wykonana została w stylu nowoczesnym pod indywidualne zamówienie. Kolorystyka wnętrza to szarość, grafit i drewno. Wnętrze jest urządzone funkcjonalnie, przytulnie i z charakterem. Meble kuchenne w aneksie zostały zaprojektowane w zabudowie jednorzędowej pod sam sufit. W aneksie zaplanowana została niewielka wyspa z hokerami spełniająca rolę dodatkowego blatu roboczego jak również miejsca do spożywania posiłków. Nad wyspą zaplanowane zostało nowoczesne oświetlenie. W salonie zaprojektowana została sofa, stolik kawowy, duża szafka RTV i fotel. Nad sofa zaaranżowane zostały nowoczesne półki. Podłoga w salonie z aneksem kuchennym jest jednolita ściany są w jasnym kolorze.

Jeśli szukasz pomysłu na urządzenie salonu z aneksem kuchennym zapoznaj się z naszymi realizacjami na naszym blogu Znajdziesz tam aranżacje salonu z kuchnią w różnych stylach, różnym przedziale cenowym i o różnym metrażu. Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji salonu i kuchni zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie salonu z kuchnią pod indywidualne zamówienie.

Salon z aneksem kuchennym 21m2. Nowoczesna, przytulna aranżacja wnętrza

Podziel się