Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z jadalnią - jadalnia w salonie: jak urządzić go nowocześnie?

Publikacja 2020-02-05 05:14:03
Kategorie Salony

Zastanawiasz się jak urządzić salon z jadalnią? Jakie meble będą najlepsze do salonu ? jaki stół będzie pasował w jadalni do wystroju salonu? Jakie oświetlenie nad stół wybrać? Jakie kolory, dodatki i dekoracje wybrać do salonu z jadalnią? W artykule odpowiadamy na te pytania oraz zamieściliśmy zdjęcia przedstawiające aranżacje salonu z jadalnią w stylu nowoczesnym , które mogą być dla Ciebie inspiracją.

Salon połączony z jadalnią to stanowi centrum życiowe każdej rodziny. To również wnętrze najbardziej reprezentacyjne w każdym domu czy mieszkaniu. To tuja spędzamy najwięcej czasu, spożywamy wspólnie posiłki, obchodzimy uroczystości rodzinne jak również przyjmujemy naszych gości. Zatem jak urządzić salon z jadalnią by cieszyć się komfortem, wygodą, by z przyjemnością spędzać w nim czas i by odpowiadał na nasze potrzeby?

Meble w salonie z jadalnią – jak funkcjonalnie zaaranżować salon z jadalnią? 

Aranżacja salonu z jadalnią powinna się uzupełniać, nawiązywać do siebie stylistycznie. Nie musimy tym samym decydować się na meble z jednej kolekcji jednak musimy zadbać by zachować spójność. Decydując się na wybór mebli do salonu musimy zastanowić się czego potrzebujemy, co chcemy by było punktem centralnym w naszym salonie, co chcemy podkreślić. Czy potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania? Czy potrzebna jest nam duża szafka RTV i to ściana telewizyjna ma zachwycać? Czy w naszym wnętrzu lepiej sprawdzi sie duży rodzinny narożnik czy może dwie sofy i fotel. Zastanówmy się czy więcej czasu spędzamy w części wypoczynkowej i to ona będzie najważniejszym punktem salonu czy może jednak przy stole z przyjaciółmi czy rodziną. W małych wnętrzach dobrym wyborem okażą się meble wielofunkcyjne, modułowe oraz meble na wymiar. Zadbajmy wtedy o ich lekki wygląd, postawmy na jasne kolory.

Jadalnia zazwyczaj stanowi połączenie kuchni z salonem. Jest nie jako częścią strefy kuchennej i salonowej. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość, nasze wnętrze, metraż , jego układ nam tego nie umożliwia. Jeśli jadalnia stanowi cześć salonu musimy zadbać by stół nie przytłoczył całości aranżacji salonu a jednocześnie zadbać o to by zapewnić domownikom i gościom wygodne miejsce do spożywania posiłków, swobodny dostęp do stołu.

Jadalnia w salonie – ile miejsca potrzebujemy na stół? Jaki wymiar stołu będzie odpowiedni? 

Stół w salonie powinien komponować się z wnętrzem salonu. Musimy zastanowić się jaki kształt stołu będzie pasował do naszego wnętrza i odpowiadał na nasze potrzeby czy będzie to stół okrągły, prostokątny, owalny a może wystarczający będzie kwadratowy. Powinniśmy zadbać o jego odpowiednie ustawienie umożliwiające swobodny dostęp do niego. Jaki wymiar stołu jest odpowiedni? Wybierając wymiar stołu musimy wziąć pod uwagę ile osób będzie na co dzień z niego korzystało, jak często przyjmujemy gości ale przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę metraż salonu. Stół nie powinien wnętrza przytłoczyć. Ile miejsca potrzebujemy na stół? Przestrzeń minimalna potrzebna dla jednej osoby przy stole to 60 cm. By wygodnie wstawiać i siadać do stołu potrzebujemy od 65-70 cm na wysuniecie krzesła. Jeśli wiec zdecydujemy się na stół kwadratowy o wymiarze 80 cm potrzebować będziemy od 210-220 cm i posadzimy przy nim 4 osoby. Co ciekawe żeby posadzić do stołu o wymiarach 140x80 cm cztery osoby potrzebować będziemy przestrzeni 140x210 cm czyli mniej niż w przypadku kwadratowego stołu ponieważ w tym wypadku krótsze boki stołu pozostają wolne i możemy ustawić go nawet jednym z boków przy ścianie. Na stół o wymiarach 150x80 dla 6 osób potrzebować będziemy przestrzeni o wymiarach 280x210 cm.

Jadalnia w salonie – ile miejsca potrzebujemy na stół? Jaki wymiar stołu będzie odpowiedni?

Salon z jadalnią – jakie dodatki, dekoracje i kolorystykę wybrać? 

Meble w salonie z jadalnia to jedno. To co je dopełnia i wpływa na wystój salonu i jadalni to dodatki, dekoracje i odpowiednio dobrana kolorystyka. Jaka kolorystyka sprawdzi się w salonie z jadalnią? Jakie wybrać dodatki i dekoracje by salon był nowoczesny? Zanim zaczniemy decydować jakie kolory, dodatki i dekoracje czy materiały wykończeniowe zastosować zastanówmy się w jakim stylu ma być wykonana aranżacja salonu z jadalnią. To pod ten obrany powinniśmy wybierać cała resztę.

Aranżacja ścian w salonie z jadalnią. Jakie kolory i materiały na ścianę w salonie z jadalnią? 

Aranżacja ścian w salonie z jadalnią to nie tylko kolory farb jakie użyjemy. Kolor to jedno ale przy nim można dodatkowo zastosować materiały wykończeniowe, które nadadzą wnętrzu charakteru. Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na aranżacje wnętrza jest zastosowanie neutralnych kolorów bazowych, które uzupełniamy o dodatki, dekoracje element wykończeniowe. To również pozwoli nam w prosty sposób dokonać metamorfozy kiedy wystrój salonu z jadalnia zwyczajnie nam się znudzi. Biel, szarość, beż, krem, to bezpieczne barwy stanowiące idealny podkład do aranżacji. Odpowiednio połączone z innymi barwami mogą stworzyć niebywały efekt. Chcąc podkreślić którąś ze ścian w salonie czy jadalni możemy zastosować cegłę, beton, kamień, drewno, nowoczesną tapetę czy fototapetę.

Dodatki i dekoracje w salonie z jadalnią 

Dodatki i dekoracje maja podkreślać wnętrze salonu z jadalnią, nadając mu swoistego charakteru. Nie stawiajmy na ilość. Naprawdę już sam w sobie dywan, poduszki dekoracyjne nadają klimatu. Uzupełnione o nowoczesne oświetlenie zarówno te nad stołem jak i w części wypoczynkowej, ramki, plakaty, obraz czy dekoracyjna donice nadadzą wnętrzu odpowiedniej atmosfery.

Salon z jadalnią – jakie dodatki, dekoracje i kolorystykę wybrać?

Salon z jadalnią : pomysł na nowoczesną aranżacje wnętrz 

Zamieszczone w artykule zdjęcia przedstawiają aranżacje salonu z jadalnią w stylu nowoczesnym w kolorach szarość, biel, drewno, beton . W artykule odpowiedzieliśmy na pytania jak urządzić salon z jadalnia, jakie wybrać meble do salonu, jaki wymiar stołu wybrać i ile będziemy potrzebować miejsca na niego w jadalni, jaką kolorystykę, dodatki i dekoracje wybrać do salonu z jadalnią. Jeśli nie wiesz jak urządzić salon z jadalnią zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie salonu i pozwól nam spełnić Twoje marzenia o nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzu.

Salon z jadalnią - jadalnia w salonie: jak urządzić go nowocześnie?

Podziel się