Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Wystrój salonu z aneksem urządzone w kolorach szary, biały, drewno

Publikacja 2020-07-14 09:38:49
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon z kuchnią czy kuchnia otwarta na salon to przestrzeń wielofunkcyjna. Musi być więc odpowiednio zaplanowana pod względem funkcjonalności, układu jak i samego wystroju wnętrza. W przestrzeni zintegrowanej jaką jest salon z kuchnią ważna jest spójność stylistyczna. Strefa kuchenna jak i strefa salonowa pomimo różnych funkcji powinny ze sobą współgrać i do siebie pasować. Połączenie salonu z kuchnią ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Ma zalety jak i wady.

Zastanawiasz się nad aranżacja salonu z kuchnią? Radzimy na co zwrócić uwagę urządzając salon z kuchnią. Zamieściliśmy również zdjęcia aranżacji salonu z kuchnią, które mogą stanowić inspirację.

Salon z kuchnią. Przestrzeń i komfort na co dzień 

Salon z kuchnią jest centrum każdego domu czy mieszkania. To właśnie w salonie z kuchnią najczęściej spędzamy wspólnie czas z rodziną, to tutaj przyjmujemy naszych gości, organizujemy imprezy rodzinne, święta. By komfortowo móc spędzać w nim czas musimy zadbać o wiele istotnych kwestii jak chociażby zaplanowanie układu funkcjonalnego i wystrój wnętrza salonu kuchnią.

Dobrze zaplanowane wnętrze salonu z kuchnią. Funkcjonalność i ergonomia 

Funkcjonalny rozkład w salonie z kuchnią zapewni nam komfortowe korzystanie z niego każdego dnia. Zarówno jeśli chodzi o poruszanie się w kuchni jak i wypoczynek w salonie. Planując układ funkcjonalny naszego salonu z kuchnią musimy zastanowić się czy chcemy by tworzyły jedno wnętrze czy jednak optycznie chcemy wydzielić strefę kuchni od strefy salonu. Kolejną rzeczą nad jaką musimy się pochylić jest umiejscowienie stołu czyli zaplanowanie strefy jadalnianej. Stół może być częścią strefy kuchennej lub znajdować się w salonie albo miedzy salonem i kuchnia wyznaczymy strefę jadalnianą.

Salon z kuchnia, widok na kuchnię średniej wielkości, zabudowa kuchni w kształcie litery L, wyspa pośrodku, stół biały, frontu kuchenne białe, szarek, blat drewniany

Na co zwrócić uwagę planując rozkład salonu z kuchnią? 

  • układ mebli kuchennych powinien być dopasowany pod nasze potrzeby od względem ilości miejsca do przechowywania jak i blatu roboczego
  • powinniśmy zaplanować strefy w kuchni i w miarę możliwości pamiętać o zasadzie trójkąta roboczego
  • zaplanujmy odpowiednie miejsce i odpowiednia ilość miejsca na stół z krzesłami
  • przemyślmy dobrze wybór wypoczynku do salonu , nie w każdym wnętrzu sprawdzi się narożnik
  • zastanówmy się nad miejscem na ścianę RTV, czy jest ona istotna dla nas, czy potrzebujemy sporo miejsca na sprzęty.

Wystrój nowoczesnego salonu z kuchnią – na co należy zwrócić uwagę? 

Nowoczesny salon z kuchnią ma być przestronny, prosty, funkcjonalny i komfortowy. W nowoczesnej aranżacji wnętrz króluje kolorystyka szarości, bieli, czerni czy beżu. Materiałami dekoracyjnymi i wykończeniowymi jakie pojawiają się najczęściej w nowoczesnym salonie z kuchnią są : beton, cegła, szkło, drewno, metal.

O czym należy pamiętać planując wystrój salonu z kuchnią w stylu nowoczesnym?

  • pamiętajmy o zachowaniu spójności w aranżacji salonu i kuchni
  • kierujmy się zasadą „ im mniej tym więcej” w doborze dodatków i dekoracji
  • prostota i minimalizm w wystroju wnętrza to podstawa, wszystko ma mieć swoje miejsce, ma być łatwo o utrzymanie czystości i bez zbędnych mebli i bibelotów.
  • odpowiednio rozmieśmy oświetlenie w salonie i kuchni zarówno pod względem estetycznym jak i ilości punktów świetlnych
  • podejmijmy decyzję czy zależy nam by któraś z części salonu stanowiła element dekoracyjny. Czy ma być to na przykład ściana za narożnikiem , ściana RTV

Salon, wystrój nowoczesnego salon, beton na ścianie RTV, szafka RTV biała, duża, półki na książki, szafki na ścianie RTV, duży szary naroznik, czarna lampa, obrazy nowoczesne na ścianie

 

Szary, biały i drewno w nowoczesnym salonie. Zobacz aranżacje salonu z kuchnią. 

Na zdjęciach w artykule zamieściliśmy projekt salonu z kuchnią utrzymany w kolorystyce bieli, szarości i drewna. Dominują w nim proste formy i naturalne materiały a funkcjonalny rozkład umożliwia odizolowanie obu stref. Projekt wnętrza został wykonany pod indywidualne zamówienie w oparciu o oczekiwania i możliwości finansowe.

W kuchni zaprojektowane zostały meble na wymiar w kształcie litery L. Zaplanowana została również niewielka wyspa połączona ze stołem tworząc strefę jadalnianą. W salonie znajduje się duży rodzinny narożnik, stolik kawowy a głównym elementem dekoracyjnym jest ciekawa aranżacja ściany RTV. Charakteru nadają wnętrzu duże nowoczesne plakaty.Zarówno w salonie jak i kuchni znajduje się jednolita podłoga w kolorze drewna. We wnętrzu salonu z kuchnią zaplanowane zostało kilka punktów świetlnych: w części kuchennej , nad stołem oraz dwa w salonie w postaci lampy i oświetlenie punktowego.

Salon z kuchnią. Aranżacja wnętrz w kolorze : szary, biały, drewno

 

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)