Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacja salonu z kuchnią: styl nowoczesno - industrialny, Projekt wnętrza

Publikacja 2020-07-07 10:13:35
Kategorie Salony z kuchnią

Aranżacja salonu z kuchnią jest procesem niezwykle przyjemnym ale i wymagającym dokładnego przemyślenia i zaplanowania. Decyzje jakie podejmiemy chociażby już na etapie planowania układu funkcjonalnego będą rzutowały na efekt końcowy. Nie bez znaczenia są decyzje , które podejmiemy jeśli chodzi o wystrój salonu z kuchnią. Nie podejmujmy ich zbyt pochopnie i pod wpływem emocji czy panującej mody. Styl w jakim urządzimy nasz salon z kuchnią musi być dopasowany do nas, naszego gustu, do tego w jakim wnętrzu my czujemy się dobrze.

Chcesz urządzić salon z kuchnią w stylu nowoczesno –industrialnym? Zobacz co trzeba wiedzieć, jakich materiałów wykończeniowych użyć, jakie meble i kolory będą pasowały do salonu z kuchnią w stylu nowoczesno- industrialnym? Na jakie dodatki i oświetlenie się zdecydować ?

Nowoczesne wnętrze z industrialnym charakterem. Salon z kuchnią. 

Nowoczesne aranżacje wnętrz rządzą się swoimi prawami. Dziś nowoczesne wnętrze nie jest już tak sztywno określone. Co raz częściej styl nowoczesny łączymy ze stylem klasycznym, skandynawskim czy industrialnym. Dzięki czemu nasze wnętrza nabierają swoistego, własnego charakteru. Czym należy kierować się urządzając salon z kuchnią w stylu nowoczesnym i industrialnym?

Salon z kuchnią w stylu nowoczesno – industrialnym wyznaczają:

 • minimalizm i prostota
 • otwarta przestrzeń
 • funkcjonalność, wygoda i komfort
 • przemyślane dodatki i dekoracje w niewielkiej ilości
 • elementy wykończeniowe w postaci : beton, cegła, chrom, metal, szkło, drewno
 • stonowana kolorystyka: biały, szary, czarny, brązy
 • dobrane odpowiednie oświetlenie zarówno pod względem stylu jak i ilości

Zobacz projekt salonu z kuchnią w stylu nowoczesno - industrialnym

Aranżacja salonu z kuchnią: styl nowoczesno - industrialny, Projekt wnętrza

Salon z kuchnią nowoczesny, industrialny, w salonie zółty fotel , sofa narozna szara, dekoracyjna ściana za sofa narożną

Salon, kuchnia, nowoczesna, industrialna, cegła na ścianie telwizyjnej, drewno, szary, zółty fotel, lampy ażurowe

Aranżacja salonu z kuchnią w stylu nowoczesno – industrialnym 

Zaprezentowane w artykule zdjęcia aranżacji salonu z kuchnią w stylu nowoczesno i industrialnym to projekt wnętrza wykonany pod określone oczekiwania, potrzeby i możliwości finansowe Klienta. Kolorystyka wnętrza utrzymana jest w szarości, drewnie z dodatkiem koloru czarnego i żółtego.

Aranżacja kuchni w kształcie litery U 

W kuchni zaprojektowane zostały meble kuchenne na wymiar w kształcie litery U. To jedno z najczęściej i najchętniej wybieranych ustawień. Dlaczego? To najbardziej funkcjonalne i ergonomiczne ustawienie.

Kuchnia w kształcie litery U

 • to równoległe rzędy szafek, które łączą się prostopadle z rzędem środkowych
 • wykorzystuje w pełni ergonomicznie możliwą do zagospodarowania przestrzeń pomieszczenia
 • daje nam możliwość zaplanowania dużej ilości potrzebnych szafek a także dwóch funkcjonalnych, narożników istotnych w codziennej pracy w kuchni.

Meble są w kolorze szarym i drewnie. Szaro – drewniana kuchnia idealnie wpisuje się w klimaty industrialne i nowoczesne. Na ścianie pomiędzy szafkami znajduje się beton a na ścianie z oknem cegła, która nadaje wnętrzu charakteru. Na podłodze w kuchni zaprojektowane zostały szare płytki. Industrialnego charakteru kuchni nadaje również oświetlenie oraz drewniano metalowe półki.

Jak zaaranżować kuchnie w kształcie litery U otwartą na salon? 

Jeżeli nasza kuchnia otwarta jest na salon możemy:

 • zdecydować się na ciąg szafek, które wykorzystam na stworzenie barku
 • po stronie salonu ustawmy hokery lub krzesła ozdobne
 • ustawić stół w poprzek ewentualnie zdecydować się na wyspę

Aranżacja kuchni w kształcie litery U

W przedstawionej aranżacji pomiędzy częścią kuchenną a wypoczynkową zaplanowany został stół z krzesłami nad którym znajduje się oświetlenie. W salonie głównym elementem dekoracyjnym jest ściana RTV na której znajduje się cegła oraz drewniane lamele jak również ściana za narożnikiem na której znajdują się dekoracyjne listwy. W salonie znajduje się designerskie oświetlenie. Na podłodze są panele w kolorystyce drewna.

Zobacz koniecznie także nasz inne aranżacje salonu z kuchnią