Salon z kuchnią. Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią : biały, drewno, czarny

Publikacja 2020-01-15 11:03:21
Kategorie Salony z kuchnią

Salon z kuchnią. Aranżacja wnętrza salonu z kuchnią : biały, drewno, czarny

Funkcjonalne zagospodarowanie jak i aranżacja wnętrza salonu z kuchnia sprawia nam nie małe trudności. Połączenie salonu z kuchnią to co raz częściej i co raz chętniej stosowane rozwiązanie w naszym mieszkaniach i domach. Odchodzimy od zamkniętych kuchni. W artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas urządzania salonu z kuchnią, zamieściliśmy również zdjęcia salonu z kuchnia , które mogą być dla Ciebie inspiracją.

Jeśli zastanawiasz się jak urządzić salon z kuchnią zapraszamy na nasz blog gdzie znajdziesz artykuły o tematyce aranżacji wnętrz jak również zdjęcia aranżacji salonu z kuchnią w różnych stylach i nie tylko. Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu salonu z kuchnią skorzystaj z naszej oferty na projektowanie salonu z kuchnią i ciesz się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem.

Projektowanie salonu z kuchnią: wskazówki, porady

Połączenie salonu z kuchnią ma swoje niewątpliwe zalety ale ma również wady. Do najczęściej wymienianych wad należy rozchodzenie się dźwięków, zapachów dobiegających z kuchni do salonu oraz widok kuchennego rozgardiaszu w salonie. Zaletą jest niewątpliwie otwarta przestrzeń przez co wnętrze salonu z kuchnią wydaje się optycznie większe, nadaje mieszkaniu nowoczesności, sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu, umożliwia kontakt z gośćmi przebywającymi w salonie podczas przygotowywania posiłków

Urządzając salon z kuchnią przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować układ funkcjonalny wnętrza. To od tego zależeć będzie nasz komfort przebywania w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o aranżacje, wystrój salonu z kuchnią bardzo ważną kwestią jest zachowanie spójności stylistycznej obu pomieszczeń.

Salon z kuchnia to najbardziej reprezentacyjne wnętrze w mieszkaniach i domach. Ponadto jest to wnętrze stanowiące niejako również centrum życiowe domowników. To tutaj spędzamy najwięcej czasu wspólnie z rodziną , w salonie z kuchnią również przyjmujemy naszych gości czy organizujemy imprezy okolicznościowe, święta. Bardzo istotne jest chociażby dlatego by aranżacja salonu z kuchnią była dopasowana do stylu życia , potrzeb i gustu domowników.

Jak urządzić salon z kuchnią nowocześnie i funkcjonalnie?

 Otóż salon z kuchnią możesz urządzić na wiele sposobów. Zabierając się za projektowanie salonu z kuchnią jak już wspominaliśmy powinniśmy zacząć od precyzyjnego określenie naszych potrzeb i oczekiwań. Na ich podstawie wybrać układ funkcjonalny najbardziej optymalny dla naszego salonu z kuchnią. Kolejnym krokiem powinna być decyzja o tym w jakim stylu ma być wykonana aranżacja salonu z kuchnią. Podejmując tą decyzję nie kierujmy się modą, trendami a naszymi wewnętrznymi odczuciami i gustem. Salon z kuchnią urządzamy dla siebie, to my mamy czuć się w nim dobrze. To co istotne, pamiętaj, że aranżacja salonu z kuchnią powinna współgrać również z reszta pomieszczeń z całością wnętrz mieszkania. I dopiero wtedy możemy zacząć wybierać kolorystykę, materiały wykończeniowe, dekoracyjne , meble itd. Działając we właściwej kolejności nie narażasz się na źle podjęte decyzje, często kosztowne w skutkach podjęte pod wpływem emocji, nieprzemyślane zakupy a w konsekwencji projekt salonu z kuchnią, który będzie zarówno niefunkcjonalny jak i niespójny stylistycznie.

Kiedy urządzasz salon z kuchnią musisz się zastanowić czy chcesz by kuchnia z salonem stanowiła optycznie jedność a może odwrotnie ma być od salonu optycznie oddzielona.

Jak urządzić salon z kuchnią nowocześnie i funkcjonalnie?

Jak optycznie oddzielić salon od kuchni? A jak optycznie połączyć salon z kuchnią

Strefę kuchni od strefy salonu oddzielisz optycznie za pomocą barku, wyspy czy odpowiednio ustawionego stoły, które będą wytaczać optyczną granicę. Innym sposobem jest zastosowanie dwóch rodzaju płytek czy sufitów. Natomiast jeśli chcesz by optycznie salon z kuchnią stanowić wspólna całość efekt taki uzyskasz chociażby stosując ten sam rodzaj podłogi w salonie i kuchni. Poza tym wykorzystując te same materiały czy poruszanie się w tej samej palecie barw oraz zastosowanie na przykład frontów mebli kuchennych nawiązujących do tych w salonie.

Jak optycznie oddzielić salon od kuchni? A jak optycznie połączyć salon z kuchnią

Pomysł na salon z kuchnią: biel, szarość, drewno, czerń

W artykule zamieściliśmy zdjęcia projektu wnętrza salonu z kuchnią. Przedstawiona aranżacja wykonana została w bieli, szarości i drewnie z dodatkiem czerni. Wnętrze salonu z kuchnią urządzone pomimo, że urządzone jest nowoczesne to nie brakuje w nim ciepła.

Kuchnia została optycznie oddzielona zarówno zastosowaniem innego rodzaju podłogi jak i wytyczaniem granicy poprzez barek. W kuchni znajduje się zabudowa mebli wykonana na wymiar. Meble są w kolorze białym z drewnianym blatem i płyta drewnianą pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi. Zaraz za kuchnią znajduje się strefa jadalniana ze stołem z krzesłami nad którym znajduje się oświetlenie. W salonie znajduje się duży narożnik stolik kawowy, kominek oraz nowoczesna szafka RTV połączona z kominkiem.

Pomysł na salon z kuchnią: biel, szarość, drewno, czerń

Więcej pomysłów i inspiracji na urządzenie salonu z kuchnią znajdziesz na naszym blogu https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/salony-z-kuchnia-c8

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)