Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z kuchnią i jadalnią. Projekty, aranżacje, pomysł na modny wystrój 2021

Publikacja 2021-04-13 10:53:39
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Centrum życiowe rodziny w każdym domu czy mieszkaniu stanowi salon z kuchnią i jadalnią. Tutaj toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Zaprojektowanie  funkcjonalnej i dopasowanej do naszych potrzeb przestrzeni  salonu z kuchnią i jadalnią jest więc niezwykle istotne. Zobacz projekty, aranżacje wnętrz.

Choć pomysłów na aranżacje, wystrój salonu z kuchnią i jadalnią jest mnóstwo  to urządzenie wnętrza salonu z kuchnia i jadalnią sprawia nam największe trudności.  Salon z kuchnią i jadalnią  to wnętrze reprezentujące nasze mieszkania. Bardzo często wystrój salonu z kuchnią wyznacza kierunek, stanowi o stylu aranżacji wnętrz mieszkania czy domu.

Projektowanie salonu z kuchnią i jadalnią

Projektowanie salonu z kuchnią i jadalnią zawsze musi opierać się na naszych potrzebach, stylu życia. Dlatego pierwsze co musimy zrobić zanim rozpoczniemy urządzenie wnętrz salonu z kuchnią i jadalnią to dokładne przemyślenie naszych oczekiwań. Druga istotną kwestią jest zaplanowanie układu funkcjonalnego czyli najprościej mówiąc to co i gdzie ma się znajdować. Dopiero na samym końcu rozpoczynamy przygodę z urządzaniem wnętrz salonu, kuchni i jadalni i podejmujemy decyzje odnośnie stylu aranżacji, kolorystyki, doborze materiałów, dekoracji i dodatków. Projekt salonu z kuchnią i jadalnią musi być dobrze przemyślany, spójny stylistycznie

Salon z kuchnią i jadalnią. Zobacz aranżacje wnętrz i pomysły na wystrój  

Zaprezentowaliśmy trzy propozycje na aranżacje salonu z kuchnią i jadalnią. To trzy różne wnętrza, trzy różne układy funkcjonalne. Wystrój wnętrz przedstawionych aranżacji opiera się na stylu nowoczesnym i kolorystyce szarości, bieli, drewna i czerni. Przedstawione projekty salonu z kuchnią i jadalnią to  nowoczesne oświetlenie, ciekawe aranżacje ściany telewizyjnej, dopełniające wystrój wnętrza dodatki i dekoracje oraz funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

Kuchnia otwarta na salon – projekty, aranżacje 

Kuchnia zwykła być nazywana sercem domu. Zagospodarowanie wnętrza kuchni w sposób ergonomiczny i dopasowany do naszego stylu życia a do tego wystrój kuchni dopasowany do połączonego z nią salonu jest niezwykle istotny.  W artykule zaprezentowaliśmy trzy rozwiązania na aranżacje kuchni.

Kuchnia otwarta na salon

Aranżacja kuchni w kształcie litery U z barkiem

Meble kuchenne zostały zaprojektowane w kolorze białym z blatem i barkiem w kolorze drewna. Górne szafki zabudowane są pod sam sufit. W kuchni zaaranżowana została wysoka zabudowa meblowa z miejscem na mikrofalówkę oraz piekarnik, lodówka side by side, płyta indukcyjna, zlewozmywak.  Pomiędzy szafkami na ścianie znajdują się płytki imitujące beton. Nad barkiem z hokerami zaplanowane zostało nowoczesne oświetlenie. W kuchni podwieszany sufit , na podłodze jednolite z salonem panele podłogowe.

Kuchnia z barkiem, kuchnia w kształcie litery U

Aranżacja kuchni w kształcie litery L z wysoką zabudową

W tej aranżacji kuchni otwartej na salon meble kuchenne zostały zaplanowane w kształcie litery L w kolorze białym z drewnianym blatem i wysoka zabudowa z lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką w  kolorze grafitowym. W kuchni zaprojektowano również barek z hokerami i nowoczesnym oświetleniem z loftowym zacięciem.  Na podłodze i ścianie są płytki w kolorze szarym.

ArAranzacja-kuchni-w-ksztalcie-litery L

Aranżacja wąskiej kuchni w kształcie litery U w kolorach biały i grafit 

Aranżacja wąskiej kuchni bywa wyzwaniem. Zaprezentowany projekt wnętrza kuchni otwartej na salon to meble kuchenne zaplanowane w kształcie litery U z wysoka zabudową. Meble kuchenne są w kolorze białym i grafitowym.  Górne szafki kuchenne zaprojektowane zostały pod sam sufit.  Na podłodze znajdują się płytki.

Salon połączony z kuchnią – pomysły na wystrój wnętrz

Salon połączony z kuchnią i jadalnią to co raz częściej stosowane rozwiązanie w nowym budownictwie.Ma swoje zalety jak i wady, swoich zwolenników jak i przeciwników.  Urządzając otwarte wnętrze ważne jest by zachować spójność stylistyczną aranżacji jak również zaplanować odpowiedni układ funkcjonalny. Połączenie salonu i kuchni poprzez taką otwarta przestrzeń daje nam większe możliwości aranżacyjne.  Pomysłów na urządzenie salonu otwartego na kuchnie jest naprawdę dużo. Możemy również zdecydować się na optyczne rozdzielenie wnętrz jak również optyczne ich połączenie poprze zastosowanie kilku rozwiązań.  Jak na przykład zastosowanie dwóch różnych podłóg, dwóch różnych rodzajów sufitów, barek czy wyspę.  Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chcemy uzyskać.

Salon połączony z kuchnią: pomysły na ścianę telewizyjną

W artykule przedstawiamy projekty wnętrza salonu i  trzy nowoczesne aranżacje ściany telewizyjnej.  

  • Ściana RTV z kominkiem 

Salon, ściana RTV z kominkiem

Aranżacja ściany telewizyjnej w tym salonie to kominek,  szafka RTV, lamele i beton idealnie współgrająca z całością aranżacji salonu z kuchnia i jadalnią.

  •  Mała ściana telewizyjna z płytkami drewnopodobnymi

Salon, mała ściana Telewizyjna - RTV, płytki dekoracyjne na ścianie

Mała ściana telewizyjna została podkreślona płytkami drewnopodobnymi z podwieszona szafką RTV w kolorze białym.

  • Aranżacja ściany TV : drewno, biały, beton 

Pomysł na aranżacje ściany telewizyjnej z oświetleniem ledowym, betonem, lamelami to idealne połączenie do nowoczesnych wnętrz. Beton nadaje charakteru a drewno ociepla i nadaje przytulności.

Salon, pomysł na arnażacje ściany RTV, beton na ścianie, panele drewniane, biała szafka RTV z blatem drewnianym, listwy led w ścianie

Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią : dodatki i dekoracje

Dziś mamy inne podejście do dekoracji i dodatków w urządzaniu wnętrz. Skończyliśmy z wnętrzami zagraconymi bibelotami, niepotrzebnie poukładanymi na wierzchu figurkami , stroikami i bibelotami.  Dziś mniej znaczy więcej. Naprawdę wystarczy kilka dobrze dobranych dodatków by nadać wnętrzu nietuzinkowego wystroju, charakteru, pazura  przytulności czy ciepła.  Na przedstawionych aranżacjach salonu z kuchnią i jadalnią dodatki i dekoracje stanowią nowoczesne oświetlenie, dywany, nowoczesne plakaty, aranżacje ściany telewizyjnej,

Salon z kuchnią i jadalnią, dodatki: kwaity w donicach, lampa wisząca z miejscen na kwiaty, poduszki białe, czarne, wzory geometryczne

Salon, kuchnia, jadalnia, dodatki: lampa geometryczna nad stołem

salon z kcuhnia i jadalnią, dodatki czarne lampy, szare poduszki

 Nie wiesz jak urządzić swoje wnętrza salonu, kuchni i jadalni koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą na projektowanie salonu z kuchnią i jadalnią

salon-z-kuchnia-i-jadalnia-projekty-aranzacje-pomysl-na-modny-wystroj-2021

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)