Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z kuchnią: inspiracje i aranżacje wnętrz

Publikacja 2022-09-05 11:24:44
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon z otwartą kuchnią to już dziś praktycznie standard w projektach nowoczesnych domów ale i mieszkań. Szukasz inspiracji na aranżacje salonu z kuchnią lub salonu z aneksem kuchennym ? Brakuje Ci pomysłu jak funkcjonalnie zaprojektować wnętrze salonu połączonego z kuchnią. Przedstawimy Ci wiele nowoczesnych aranżacji salonu i kuchni w różnych stylach. Podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas projektowania otwartej przestrzeni salonu z kuchnią. Zobacz projekty aranżacji pomieszczeń salonu i kuchni

Salon z kuchnią inspiracje

Salon z kuchnią - jak urządzić nowoczesny salon z aneksem kuchennym

Połączenie kuchni i salonu to dziś już praktycznie standard. W nowoczesnej aranżacji wnętrza salonu połączonego z kuchnią powinniśmy zadbać nie tylko o to by były funkcjonalnie zaplanowane ale i o odpowiednio dobrany wystrój wnętrz. Urządzając salon z aneksem kuchennym pamiętaj:

 • musimy zadbać o odpowiednie rozplanowanie części kuchennej tak by nie przytłaczała salonowej
 • salon ma być miejscem w którym z przyjemnością spędzamy czas i w którym przyjmujemy naszych gości
 • aranżacja salonu z aneksem kuchennym powinna być spójna stylistycznie
 • nowoczesne projekty kuchni to wnętrza przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu
 • urządzenie salonu z aneksem kuchennym wymaga dokładnego przemyślenia wyboru dekoracji i dodatków
 • w salonie z aneksem kuchennym sprawdzi się jasna, neutralna kolorystyka uzupełniona o mocniejsze akcenty kolorystyczne
 • kuchnia ma być w salonie dodatkiem a nie stanowić główny element aranżacji salonu z kuchnią.

Zobacz więcej może ci się spodobać: Salon z aneksem kuchennym w stylu loftowym. Aranżacja i projekt wnętrza

Aranżacja salonu pokazująca nowoczesny wystrój

Aranżacja salonu pokazująca nowoczesny wystrój

Salon z aneksem kuchennym ma swoje zalety jak i wady. Do zalet niewątpliwie możemy zaliczyć:

 • wizualne powiększenie całego wnętrza.
 • otwarty na salon aneks kuchenny pozwala na integrację domowników, to także ułatwienie w trakcie opieki nad małymi dziećmi.
 • daje duże możliwości zaaranżowania jadalni.
 • salon z aneksem pozwala często również na zastosowanie kuchennych wysp co zwiększa powierzchnię blatów roboczych czy miejsca do przechowywania.

Wadą otwartej kuchni na salon jest niewątpliwie konieczność zachowania porządku by kuchenny rozgardiasz nie był widoczny z salonu. Drugą jest rozchodzenie się dźwięków i zapachów dobiegających z kuchni do salonu.

Aranżacja aneksu kuchennego

Aranżacja aneksu kuchennego

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym z jednej strony powinny tworzyć wizualnie spójną całość. Pomieszczenia powinny współgrać pod względem stylu czy kolorystyki. Z drugiej strony jednak trzeba zadbać o choć optyczne oddzielenie strefy wypoczynkowej, od strefy roboczej w kuchni. W artykule przedstawiamy najciekawsze aranżacje salonów z kuchnią, które mogą Cię zainspirować.

Przemyślany i dopasowany projekt domu to podstawa

Projekt domu z reguły kupujemy gotowy lub zlecamy jego wykonanie architektowi wnętrz. Już na tym etapie warto dobrze przemyśleć nasze potrzeby i oczekiwania. To jaki metraż salonu i kuchni będzie dla nas odpowiedni. Jaki układ wnętrza kuchni i salonu.

 • Osoby, które chcą by kuchnię było widać z salonu powinni wybrać projekt domu, gdzie salon z kuchnią ustawione będą w jednej linii , inaczej mówiąc na wprost siebie.
 • Osoby, którym zależy na rozwiązaniu w którym kuchnia będzie umieszczona dyskretnie powinny wybrac układ w którym przestrzeń jest oddzielona na salon i przylegająca do niego kuchnia z jadalnią

Projekt nowoczesnej kuchni z salonem musi uwzględniać nasze potrzeby, być dopasowany do naszego stylu życia. Projekty salonów z kuchnią czy projekty salonu z aneksem kuchennym powinny być nie tylko funkcjonalnie zaplanowane ale i zaaranżowane wizualnie spójne

Wizualizacja nowoczesnego wnętrza

Wizualizacja nowoczesnego wnętrza

Aranżacje salonu - inspiracje dla każdego

Projektowanie mieszkania zawsze rozpoczynamy od części dziennej. Jak urządzić salon? to pytanie zadaje sobie każdy kto staje przed takim dylematem. Wnętrza nowoczesnego salonu możemy urządzić na wiele sposobów i wielu rożnych stylach. Jeśli nie mamy pomysłu lub nie wiemy na co się zdecydować, jak połączyć wszystko co nam się podoba w jedną spójną aranżacje. Warto jest zdecydować się na pomoc projektanta wnętrz Wizualizacja wnętrza salonu wykonana przez niego pozwoli na zobrazowanie tego jak będzie to wnętrze wyglądało. Zyskamy pewność co do wyboru stylistyki i elementów aranżacji wnętrza.

Od czego zacząć aranżacje salonu?

W przypadku projektu salonu musimy zadbać o odpowiednie zagospodarowanie funkcjonalne czyli najprościej mówiąc co gdzie ma się znajdować. Jeśli w naszym salonie ma być część jadalniana musimy przewidzieć i zaplanować na stół z krzesłami odpowiednią ilość miejsca. Duży salon to więcej możliwości ale wcale nie oznacza to , że prościej jest go urządzić. Bywa wręcz odwrotnie i mamy problemy przy funkcjonalnej aranżacji salonu i zaczynamy na siłę zapychać każdą wolną przestrzeń zupełnie niepotrzebnie. A w przypadku nowoczesnego wnętrza salonu stawiamy dziś na przestrzeń i minimalizm.

wizualizacja nowoczesnego salonu

wizualizacja nowoczesnego salonu

Poza zagospodarowaniem wnętrza salonu musimy też zadbać o wystrój salonu. Tu zacząć musimy od wyboru stylu w jakim chcemy wykonać aranżacje salonu, pamiętając przy tym, że wszystkie wnętrza mieszkania powinny być zaprojektowane spójnie. Aranżacja nowoczesnego salonu musi być przemyślana. Salon nie może być zagracony, unikamy przesady w dodatkach i dekoracjach. Powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz oddzielenie strefy wypoczynku od przestrzeni kuchennej

Aranżacja przedstawiająca nowoczesny salon

Aranżacja przedstawiająca nowoczesny salon

Jak urządzić mały salon - projekt salonu o niewielkim metrażu

Aranżacje małego salonu zawsze należy rozpocząć od funkcjonalnego zagospodarowania. Odpowiednie urządzenie większej przestrzeni salonu wiąże się chociażby z aranżacja pustych ścian. W pomieszczeniu małego salonu warto jest wyznaczyć, podzielić wnętrze na strefy: wypoczynkową , jadalnianą chociażby optycznie. Urządzając mały salon postawmy na jasne kolory bazowe by optycznie powiększyć przestrzeń. Wybierzmy meble z gładkimi frontami bez zbędnych zdobień. W małych wnętrzach musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Aranżacja nowoczesnego wnętrza małego salonu

Aranżacja nowoczesnego wnętrza małego salonu

Mały salon w bloku to zazwyczaj duże potrzeby. Bardzo często  projektowanie pokoju dziennego to nie tylko strefa dzienna ale i przemyślane zagospodarowanie miejsca na sypialnie czy miejsce do pracy oraz jadalnie. Jasny salon optycznie powiększy przestrzeń, podobnie jak gładkie, delikatne meble oraz umiar w dodatkach i dekoracji. W aranżacji małego salonu możemy zastosowac wielofunkcyjne meble, które pozwolą zaoszczedzić miejsce jak równiez meble wykonywane na wymiaar ,które pozwolą na zagospodarowanie każdej przestrzeni w sposób dopasowany do naszych potrzeb.

Nie masz pomysłu na to jak urządzić salon w bloku? Na naszym blogu znajdziesz inspiracje wnętrz salonu w bloku

Wizualizacja salonu w bloku

Wizualizacja salonu w bloku

Aranżacja kuchni - funkcjonalne i piękne wnętrze

Aranżacja nowoczesnej kuchni sprawia wiele trudności zwłaszcza wtedy jeśli jest to kuchnia otwarta na salon. Musimy w taki sposób urządzić strefę kuchenną by nie przytłaczała salonu. By nie dominowała części salonu. Jednocześnie była funkcjonalna i piękna. Kuchnia czy to zamknięta czy otwarta na salon, to serce każdego domu. Meble kuchenne powinny być tak zaprojektowane aby odpowiadały na potrzeby przechowywania, miały wystarczającą ilość blatu roboczego.

Wizualizacja wnętrza kuchni

Wizualizacja wnętrza kuchni

O czym pamiętać, aranżując otwartą kuchenie z salonem ?

 1. przemyślany projekt kuchni i salonu
 2. dobór odpowiedniego umeblowania
 3. wybranie urządzeń, które sprzyjają funkcjonalnej aranżacji salonu z kuchnią
 4. dopasowanie metody, sposobu na oddzielenie strefy kuchennej od salonowej dostosowanej do potrzeb i stylu życia.

Duża kuchnia jest na pewno łatwiejsza do zagospodarowania a jak urządzić małą kuchnie otwartą na salon?

Wizualizacja przedstawiająca aranżacje kuchni połączonej z salonem

Wizualizacja przedstawiająca aranżacje kuchni połączonej z salonem

Jak urządzić małą kuchnie połączoną z salonem?

Aranżacja małej kuchni otwartej na salon musi być zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Urządzenie otwartej kuchni warto tak zaplanować by optycznie oddzielić ją od salonu. Możemy to zrobić poprzez zastosowanie rożnego rodzaju podłóg, sufitu. Oddzielenie przestrzeni wyspą kuchenną czy barkiem lub postawieniem stołu z krzesłami pomiędzy strefą kuchni a strefą salonu. Projekt wnętrza małej kuchni z salonem najlepiej wykonać w kształcie litery L lub U a jeśli mamy niewielki aneks kuchenny to meble powinny być zabudowane w układzie jednorzędowym najlepiej pod sam sufit. Urządzając salon z aneksem kuchennym należy zadbać by meble kuchenne nie były głównym elementem wystroju salonu.

Pomysł na to jak oddzielić kuchnie od części salonu

Pomysł na to jak oddzielić kuchnie od części salonu

Wizualizacja kuchni otwartej na salon

Wizualizacja kuchni otwartej na salon

Projekt małych kuchni z reguły zawiera jasne meble kuchenne ale nie jest to regułą. Jeśli dobrze przemyślimy wystrój możemy zastosować ciemniejsze kolory. Wszystko zależy od tego jaki styl wybierzemy, w jakich wnętrzach czujemy sie dobrze. Warto pomiędzy kuchnią a salonem umieścić stół, który powinien być blisko strefy kuchennej ale i podzieli nam optycznie przestrzeń i niec ukryje kuchenny rozgardiasz.

Zobacz jeszcze więcej inspiracji mogą ci się spodobać ZobaczPodziel się