Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Sposób na mały salon: zobacz zdjęcia

Publikacja 2019-04-02 09:45:10
Kategorie Wnętrza Salonu

Mały salon może być kłopotliwy w aranżacji. Niewielki metraż a potrzeby spore. Aranżacja wnętrza małego salonu musi być dobrze zaplanowana, przemyślana w najdrobniejszym szczególe. Styl, kolorystyka salonu, rozplanowanie wnętrza salonu, dobór dodatków to wszystko będzie miało wpływ na efekt końcowy aranżacji salonu. Każdy z nas wie, ze salon czy pokój dzienny w bloku jest centrum życiowym rodziny. W salonie spędzamy wspólnie najwięcej czasu. Salon jest miejscem w którym przyjmujemy również naszych gości. To miejsce , w którym po ciężkim dniu pracy mamy ochotę złapać oddech, wyciszyć się, odpocząć, zrelaksować się oglądając film, czytając książkę. W małym mieszkaniach, mały salon a raczej pokój dzienny bardzo często pełni również funkcję sypialni, jadalni a nawet domowego biura. Zatem jak zaaranżować mały salon nie zagracając pomieszczenia a zmieścić potrzebne nam meble by był funkcjonalny i urządzony w dobrym stylu?

Mały salon: sprawdzone sposoby

Urządzając mały salon koniecznie musimy przemyśleć i sprecyzować dokładnie nasze potrzeby związane z pomieszczeniem. Zdecydujmy co jest absolutnym minimum, jakie są priorytety, z czego ewentualnie udałoby się zrezygnować. To bardzo ważne i zróbmy to na samym początku kiedy zabieramy się za projektowanie małego salonu. Kolejną bardzo ważną sprawą jest to by funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń salonu. Wiemy już czego potrzebujemy, co musi znaleźć się w naszym małym salonie. Musimy teraz dobrze zaaranżować przestrzeń. Jeśli musi znaleźć się w salonie stół z krzesłami choć niewielki przeznaczymy na niego odpowiednią ilość miejsca. Jeśli myśleliśmy o narożniku w salonie sprawdźmy czy aby w naszym salonie nie lepiej będzie pasować funkcjonalnie sofa. Układ funkcjonalny w salonie zależy od metrażu, jego kształtu, usytuowania drzwi, okien. Projekt salonu to przede wszystkim jego funkcjonalność.

Mały salon: aranżacja wnętrza, zdjęcia, porady

Aranżacja małego salonu: styl, kolory, dodatki

Kolejną istotną kwestią w aranżacji małego salonu jest odpowiedni wybór stylu, kolorystyki wnętrza salonu. Musimy zrobić wszystko by optycznie powiększyć mały salon. Zrobimy to poprzez zastosowanie odpowiednio dobranej kolorystyki, formę mebli, oświetlenie. W małym salonie nie możemy pozwolić sobie na optyczne zagracenie przestrzeni a wiec dobór i ilość dodatków powinien być przemyślany. Niech stanowią je na przykład dywan, lampa stojąca, poduszki, zasłony. Minimalizm i proste formy powinny wyznaczać aranżacje małego salonu. Zrezygnujmy z poustawianych na wierzchu ozdób. Kolorystyka w małym salonie powinna być jasna. Mile widziane będą biel, szarości, pastele, delikatne szarości, drewno. Urządzając mały salon postawmy na neutralne barwy jako bazę aranżacji. Po pierwsze łatwiej nam będzie dobrać dodatki i z biegiem czasu dokonać metamorfozy małego salonu. Meble w małym salonie powinny być proste, bez zdobień, dobrze gdyby były wielofunkcyjne.

Aranżacja małego salonu: styl, kolory, dodatki, minimalistyczny salon

Aranżacje salonu: zdjęcia, projekty wnętrz, wystrój wnętrz 

Nie masz pomysłu jak urządzić salon? Szukasz inspiracji na aranżacje i wystrój salonu? Zapoznaj się z naszym blogiem, sprawdź nasze propozycję na aranżacje salonu w różnych stylach, kolorystyce. Znajdziesz tam zdjęcia aranżacji salonu i nie tylko , artykuły o tematyce urządzania wnętrz. W naszym serwisie możesz również zamówić interesujący Cię projekt wnętrza na przykład projekt salonu lub projekt mieszkania. Wykonamy go w oparciu o Twoje potrzeby, oczekiwania oraz założony przez Ciebie budżet. W naszej ofercie masz wpływ na projektowanie wnętrza.

Aranżacje salonu: zdjęcia, projekty wnętrz, wystrój wnętrz

Aranżacja salonu: zdjęcie, projekt wnętrza, wystrój

Mały salon

Podziel się