projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Salon z kuchnią. Pomysł na aranżacje salonu z aneksem kuchennym

Publikacja 2019-11-26 14:45:04
Kategorie Salony z kuchnią

Salon z kuchnią. Pomysł na aranżacje salonu z aneksem kuchennym

Salon z kuchnią stanowi reprezentacyjną funkcję każdego mieszkania czy domu. Jest tez miejscem w którym toczy się życie rodzinne. To również wnętrze w którym przyjmujemy naszych gości, organizujemy imprezy rodzinne, święta. Nic dziwnego, ze z urządzeniem salonu z kuchnią mamy największe problemy. Zarówno pod względem funkcjonalnego zagospodarowania jak i wystroju salonu z kuchnią.

Aranżacja salonu z kuchnią musi być dobrze przemyślana i zaplanowana w najdrobniejszym szczególe. Zastanawiasz się jaki styl wybrać do swojego salonu z kuchnią? Jaka kolorystyka salonu z kuchnią będzie najlepsza? Nie wiesz jakie wybrać dodatki i dekoracje w salonie z kuchnią? Jakie meble będą pasowały? Podpowiadamy Ci na co zwrócić uwagę podczas urządzania salonu z kuchnią.

Aranżacja salonu z kuchnią. Sposoby na salon połączony z kuchnią. 

Salon połączony z kuchnią dziś to coraz częściej stosowane rozwiązanie w naszych mieszkaniach i domach. Odchodzimy już jeśli mamy możliwość od zamkniętych kuchni. Nowoczesna aranżacja wnętrz stawia na otwarte przestrzenie. A połączenie salonu z kuchnią nam to umożliwia. Oczywiście to rozwiązanie ma swoje niewątpliwe zalety ale i wady.Poza wymienioną już otwartą przestrzenią do zalet połączenia salonu z kuchnią możemy zaliczyć możliwość wspólnego spędzania czasu czy większe możliwości aranżacyjne wnętrza. Niewątpliwą wadą salonu z kuchniąjest rozchodzenie się zapachów i dźwięków dobiegających z kuchni na salon czy widok kuchennego rozgardiaszu z salonu.

Sposobów na urządzanie salonu kuchnią jest wiele. Możemy optycznie połączyć te dwa pomieszczenia tworząc jednolite wnętrze lub odwrotnie podzielić je optycznie. Wpływ będą miały na to zarówno aranżacja podłóg czy sufitu. Poprzez zastosowanie jednolitej podłogi zarówno w kuchni jak i salonie optycznie je połączymy to samo dotyczy sufitu. A kiedy zdecydujemy się na inny rodzaj podłogi w salonie i inny w kuchni optycznie spowodujemy ich podział. To samo uzyskamy jeśli zastosujemy dwa sufity. Również poprzez ustawienie mebli możemy optycznie podzielić lub połączyć wnętrze salonu i kuchni. Chociażby poprzez wstawienie miedzy salonem a kuchnią wyspy czy stołu.

Salon z kuchnią. Pomysł na aranżacje salonu z aneksem kuchennym

Jakie kolory i dodatki do salonu z kuchnią? 

Urządzanie salonu z kuchnią rozpocznij od tego by zaplanować funkcjonalny układ wnętrza. W kolejnym kroku zdecyduj w jakim stylu chcesz wykonać aranżacje salonu z kuchnią. Zastanów się w jakich wnętrzach czujesz się dobrze, czego oczekujesz od wnętrza salonu z kuchnią. Pod obrany styl będziesz mógł rozpocząć wybieranie kolorystyki wnętrza, dodatków, dekoracji, mebli. Musisz zastanowić się czy chcesz postawić na neutralną kolorystykę bazową i do niej dobierać akcenty kolorystyczne, co ma stanowić punkt centralny salonu? A może meble mają być już dekoracją samą w sobie jak na przykład narożnik w innym kolorze? Pamiętaj o tym, że to Ty masz się czuć dobrze w swoim salonie z kuchnią. Salon z kuchnią powinien być tak urządzony byś z przyjemnością w nim przebywał i zapraszał do niego gości. Kiedy wybierasz dodatki do salonu z kuchnią pamiętaj, że nie ilość a jakość się liczy. Nie chodzi o to by naustawiać ozdób i tym podobnych rzeczy ale po prostu podkreślić aranżacje wnętrza nadając jej charakteru. Dodatkiem może być dekoracyjny dywan czy poduszki, nowoczesne oświetlenie, plakaty, napisy czy ramki. Idealną ozdobą może być również aranżacja ściany TV. Rozwiązaniem, które również pojawia się w naszych mieszkaniach jest aneks kuchenny w salonie.

Aneks kuchenny w salonie 

Aneks kuchenny w salonie różni się od salonu z kuchnią tym, że kuchnia i salon nie są odrębnymi pomieszczeniami połączonymi ze sobą czy inaczej otwartymi na siebie ale cześć kuchenna jest częścią salonu. Stanowią jedno wnętrze. Aneks kuchenny jest dobrym rozwiązaniem w małym mieszkaniach i dla osób, które nie spędzają w kuchni zbyt wiele czasu. Podobnie jak salon z kuchnią ma on swoje zalety jak i wady. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Zasada jest taka sama jak przy urządzeniu salonu z kuchnią z tym, że pamiętaj o tym żeby aneks kuchenny nie przytłoczył wnętrza salonu. Kuchnia i salon powinny do siebie stylistycznie nawiązywać, powinny się uzupełniać.

W zaprezentowanym projekcie salonu z aneksem kuchennym zastosowano jednolita podłogę. Kolorystyka aranżacji salonu z aneksem kuchennym to czerń, biel, szarość i drewno. Anek kuchenny składa się z mebli wykonanych na wymiar zakończonych półwyspem przy którym znajduje się stół z krzesłami a nad nim nowoczesne oświetlenie. W części salonowej znajduje się nowoczesna sofa, nad nią półki na książki oraz szafka RTV z kinem domowym.

Aneks kuchenny w salonie

Projekt salonu z kuchnią. Pomysł na nowoczesny salon aneksem kuchennym 

Jeśli szukasz inspiracji i pomysłu na to jak urządzić salon z aneksem kuchennym zaprezentowane w artykule zdjęcia wnętrza salonu z aneksem kuchennym mogą Ci pomóc. A po więcej aranżacji salonu z kuchnią i salonu z aneksem kuchennym zapraszamy Cie na nasz blog. Wykonujemy projekty wnętrz pod indywidualne zamówienie zarówno całych mieszkań jak i pojedynczych wnętrz. Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu salonu z kuchnią zapoznaj się z nasza ofertą i zamów projekt salonu z kuchnią i ciesz się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)