projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Salony z kuchnią - aranżacja wnętrza: biel, szarość, drewno, cegła, beton

Publikacja 2019-07-23 15:38:17
Kategorie Salony z kuchnią

Salony z kuchnią - aranżacja wnętrza: biel, szarość, drewno, cegła, beton

Salony z kuchnią to wnętrza, które sprawiają nam największe trudności jeśli chodzi o funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza jak i aranżacje salonu z kuchnią. Zastanawiasz się jak urządzić salon z kuchnią? Brakuje Ci pomysłu? Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z naszej oferty i zamów projekt salonu z kuchnią wykonywany pod indywidualne zamówienie.

 

Połączenie salonu z kuchnia to obecnie rozwiązanie , które dominuje w naszych wnętrzach. Odchodzi się już w nowoczesnym budownictwie od zamkniętych kuchni. Choć poza niewątpliwymi zaletami salon z kuchnią ma swoje wady chętnie decydujemy się na ich połączenie. Przede wszystkim dlatego, że wnętrze wydaje się większe co szczególnie w przypadku małych mieszkań jest istotne. Poza tym dodaje nowoczesności i zależy nam na przestrzeni i otwartości a kuchnia z salonem daje nam taką możliwość nie mówiąc już o połączeniu salonu z kuchnia i holem. Możliwość wspólnego spędzania czasu, kontakt z gośćmi podczas przygotowywania poczęstunku przewyższają wady takie jak rozchodzenie się zapachów i dźwięków z kuchni do salonu.

Najważniejszą kwestia podczas urządzania salonu z kuchnią jest funkcjonalność i spójność stylistyczna obu pomieszczeń. Salon z kuchnia to wnętrze najbardziej reprezentacyjne, to również centrum życiowe domowników oraz miejsce w którym przyjmujemy gości. Aranżacja salonu z kuchnią powinna być dopasowana do potrzeb mieszkańców, ich stylu życia i gustu. Salon z kuchnią możemy urządzić na wiele sposobów.

Szukasz inspiracji na urządzenie salonu i kuchni? Więcej pomysłów na aranżacje salonu z kuchnią znajdziesz na naszym blogu.

Salony z kuchnią- aranżacja wnętrza: biel, szarość, drewno, cegła, beton

Biel, szarość, drewno, cegła, beton w salonie z kuchnią 

W artykule zamieściliśmy zdjęcia projektu wnętrza salonu z kuchnią. Przedstawiona aranżacja wykonana została w bieli, szarości i drewnie z dodatkiem materiałów dekoracyjnych w postaci betonu i cegły. Wnętrze salonu z kuchnią urządzone jest z charakterem, jest nowoczesne a jednocześnie nie brakuje w nim ciepła.

Biel, szarość, drewno, cegła, beton w salon z kuchnią

Aranżacja kuchni połączonej z salonem 

Kuchnia, która jest połączona z salonem musi współgrać z nim stylistycznie. Nie może tez przytłoczyć salonu, powinna spójnie się z nim łączyć. Kuchnia z salonem może stanowić jedność a może być od salonu optycznie oddzielona. Jak? Chociażby za pomocą wyspy, barku czy stołu który je umownie oddziela. Można również podzielić optycznie te strefy poprzez zastosowanie różnych sufitów oraz dwóch rodzajów podłogi. W przedstawionej aranżacji kuchni znajduje się zabudowa meblowa wykonana na wymiar. Składa się z wysokiej zabudowy w kolorze szarym oraz zabudowy w kształcie litery L z szafek dolnych w kolorze białym i górnych w szarym zakończonym barkiem z hokerami. Pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami na ścianie znajduje się panel drewniany. Blat kuchenny jest w kolorze szarym.

Aranżacja kuchni połączonej z salonem

Aranżacja salonu połączonego z kuchnią 

Salon został podzielony na część wypoczynkową i na cześć jadalnianą. W części jadalnianej znajduje się duży stół z nowoczesnymi krzesłami a nad nim oświetlenie w postaci sufitu podwieszanego oraz lamp nad stołem, regał oraz komoda. Na ścianie w tej części zaproponowana została cegła. Pomiędzy kuchnią a jadalnia znajduje się wykusz , który został zabudowany w formie wygodnego siedziska z poduszkami. Cześć wypoczynkowa salonu to duży szary narożnik a za nim nowoczesna komoda z lampami, fotel, stolik kawowy, kominek i szafka RTV. Tu również znajduje się sufit podwieszany z oświetleniem. Aranżacja ściany TV z kominkiem została wykonana w połączeniu betonu i lameli drewnianych.

Biel, szarość, drewno, cegła, beton w salonie z kuchnią

Projektowanie salonu z kuchnią: wskazówki 

Aranżacja wnętrz tylko z pozoru wydaje się być zadaniem prostym. Choć jest to proces niebywale przyjemny to by efekt końcowy nas usatysfakcjonował musimy wszystko wykonać w odpowiedniej kolejności, mieć dobry plan i wszystko dokładnie przemyślane.

Zabierając się za projektowanie salonu z kuchnią to od czego powinniśmy zacząćto precyzyjne określenie naszych potrzeb i oczekiwań. Nie mniej istotne jest najbardziej optymalne zagospodarowanie naszego wnętrza zgodnie z naszymi potrzebami czyli nic innego jak ustalenie układu funkcjonalnego salonu z kuchnią, który spowoduje, że będziemy czuć się w nim komfortowo. Kolejna istotna decyzją jest wybór stylu aranżacji w jakim chcemy by był urządzony salon z kuchnią. Podejmując ta decyzje nie kierujmy się modą a naszym gustem i wewnętrznymi odczuciami tylko wtedy będziemy naprawdę dobrze czuć się w naszym wnętrzu Pamiętajmy również , że aranżacja salonu z kuchnią , jej styl powinien się przekładać na resztę pomieszczeń. Wybór mamy naprawdę szeroki od stylu klasycznego, poprzez skandynawski, nowoczesny, industrialny, prowansalski, glamour itd. Kiedy już to wszystko zostało ustalone możemy przejść do wyboru materiałów wykończeniowych, dekoracyjnych, mebli, dodatków, kolorystyki. Dzięki takiemu podejściu nie narażamy się na źle podjęte decyzje pokierowane emocjami, nieprzemyślane zakupy a w ostateczności projekt salonu z kuchnią , który będzie niefunkcjonalny i niespójny stylistycznie.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)