Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Ściany w pokoju dziecięcym. Inspiracje, projekty wnętrz, aranżacje wnętrz

Publikacja 2020-11-10 12:20:07
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dziecięcy to wyjątkowe i najczęściej poddawane metamorfozom wnętrze w naszych mieszkaniach. Na wystrój pokoju dziecka składają się meble, oświetlenie, dodatki, dekoracje. Istotna są również aranżacje ściany w pokoju dziecięcym. Od kolorów farb po tapety, fototapety, plakaty. Szukasz inspiracji na ściany w pokoju dziecięcym? Zobacz ciekawe projekty wnętrz a w nich pomysły na aranżacje wnętrz pokoju dziecięcego.

Pokój dziecięcy możemy urządzić na wiele sposobów. Miedzy innymi możemy postawić na uniwersalny wystrój pokoju lub tematyczny związany z zainteresowaniami naszego dziecka. Kiedy zaczynamy urządzanie pokoju dziecięcego musimy się zastanowić na uzyskaniu jakiego efektu nam zależy. Czy pokój dziecięcy ma być zaaranżowany na teraz czy ma „rosnąć” razem z dzieckiem.

Brakuje Ci inspiracji na aranżacje pokoju dziecięcego? Zobacz nasze projekty wnętrz i pomysły na aranżacje pokoju dla dziewczynki i aranżacje pokoju dla chłopca. Przedstawiamy w nich różne rozwiązania na ściany w pokoju dziecięcym.

Ściany w pokoju dziecięcym. Ciekawe inspiracje na aranżacje wnętrz pokoju dziecka 

Projektowanie pokoju dla dziecka wymaga dokładnego przemyślenia i pomysłu. Dzięki odpowiedniej aranżacji ścian możemy wprowadzić do pokoju dziecka przytulność, ciepło, klimat czy nadać mu wyjątkowego charakteru. Ściany w pokoju dziecięcym stanowią podstawę wystroju wnętrz pokoju dziecięcego. Jak udekorować ściany w pokoju dziecka?

Tapeta na ścianie w pokoju dziecięcym

Tapeta w pokoju dziecięcym może być podkładem do urządzenia pokoju dziecka lub stanowić uzupełnienie aranżacji wnętrza. Tapeta może być uniwersalna lub związana z zainteresowaniami dziecka. Nie musimy kłaść tapety na wszystkie ściany. Ciekawym pomysłem jest położenie tapety tylko na jednej ze ścian tym samym podkreślając ją. Może to być ściana za biurkiem lub ściana za łóżkiem. Zastosowanie dwóch różnych kolorów tapety może być fajnym pomysłem na oddzielenie stref w pokoju dla rodzeństwa. Aranżacje pokoju dziecięcego z tapetą możemy w prosty i niedrogi sposób zmienić.

 Tapeta na ścianie w pokoju dziecięcym

Tapeta na ścianie w pokoju dziecka

Fototapeta w pokoju dziecka 

Zastosowanie fototapety na ścianie w pokoju dziecięcym ma z reguły na celu podkreślenie pasji, zainteresowań dziecka i nadanie wnętrzu charakteru. Dziś mamy ogromny wybór rodzajów fototapet zarówno pod względem materiału jak i tego co się na niej znajduje. W pokoju chłopca interesującego się sportem sprawdzą się fototapety z piłka nożną, deskorolką, rowerem czy koszykarskie. W pokoju dziewczynki mogą być to wszelkiego rodzaju zwierzęta, kwiaty rośliny, fototapety związane z modą czy konkretną bajką.

Fototapeta w pokoju dziecięcym

Fototapeta w pokoju dziecka, dziewczyny

ściana tablicowa w pokoju dziecka 

Ściana tablicowa na ścianie w pokoju dziecięcym może być zaaranżowana w różnym kształcie i kolorze i w ten sposób może stanowić ciekawy pomysł na dekoracje. Może to być domek, kredki, auto. Pomysłów jest całe mnóstwo, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

 ściana pomalowana farba tablicową w pokoju dziecka

Ściana za łóżkiem w pokoju dziecięcym 

Ściana za łóżkiem w pokoju dziecięcym może stanowić główną dekorację w pokoju dziecka. Możemy ja ozdobić poprzez tapetę, ramki ze zdjęciami, tapetę fototapetę , półki ciekawie zaprojektowane czy panele dekoracyjne tapicerowane.

 Ściana za łóżkiem w pokoju dziecięcym

Dekoracja ściany w pokoju dziecięcym: nowoczesne plakaty, obrazki, napisy 

Dekoracja ściany w pokoju dziecięcym może być wykonana w niewielkim nakładzie finansowym poprzez wszelkiego rodzaju plakaty w ramach, zdjęcia, obrazki czy napisy wykonane samodzielnie lub za pomocą szablonów czy naklejanych liter. Mogą być to dekoracje tematyczne lub nawiązujące kolorystycznie do aranżacji pokoju dziecka.

Napisy na ścianie w pokoju dziecka

 

Wszystkie zaprezentowane na zdjęciach aranżacje to projekty wnętrz pokoju dziecięcego wykonane przez naszych projektantów pod indywidualne zamówienie naszych Klientów, pod ich określone potrzeby i oczekiwania. Po więcej inspiracji zapraszamy na nasz blog gdzie znajdują się artykuły o tematyce urządzania wnętrz. Sprawdź również naszą ofertę na projektowanie wnętrz może ci się spodobać.

Polecamy również: Pomysły na pokój dla dziewczynki: 6 pomysłów na aranżacje i projekty wnętrz

Podziel się