Projekty wnętrz


PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Stół w salonie i jadalni

Publikacja 2019-02-15 20:54:32
Kategorie Salony

Stół w salonie czy tez jadalni włączonej do strefy dziennej będzie wyraźnie widoczny, wyeksponowany i musimy to wziąć pod uwagę podczas aranżacji salonu czy aranżacji salonu z jadalnią. Pomysłów na umiejscowienie stołu i jego aranżacje jestmnóstwo bez względu na obrany styl aranżacji wnętrza. Oczywiście mają na to wpływ zarówno metraż wnętrza jak i jego rozkład, umiejscowienie okien, drzwi i otworów ściennych. Stół w salonie , stół w jadalni w zależności od samej rodziny pełni różne funkcje. Dla jednych jest meblem używanym tylko w sytuacji imprez okolicznościowych, świat czy zaproszenia większej liczby gości. Dla innych jest obszarem wspólnych codziennych posiłków rozmów. Bez względu na to jakie funkcje ma pełnić stół w salonie czy jadalni powinien mieć odpowiednie miejsce, pasować do aranżacji salonu czy jadalni.

Miejsce stołu w aranżacji salonu, salonu z kuchnią

Układ funkcjonalny wnętrza i nasze potrzeby definiują gdzie powinien znaleźć się stół. Aranżacja salonu ma być dopasowana do nas, naszego życia i potrzeb. Dziś co raz chętniej otwieramy przestrzeń wybierając połączenie salonu z kuchnia. Często w domach szczególne jest to ciąg kuchnia z jadalnią i salonem. I jeśli strefa jadalni jest wyraźna to wiadomym jest gdzie postawić stół. W sytuacji salonu z kuchnią możemy to zrobić na wiele sposobów. Wszystko zależy od nas. Jeśli chcemy wyznaczyć wyraźnie granice pomiędzy salonem a kuchnia możemy rozdzielić je właśnie stołem lub barkiem, wyspą, i za nią stołem. Jeśli natomiast mamy zamknięta kuchnie i spory salon najlepiej by było gdyby stół stał możliwie najbliżej wyjścia. Najbliżej ciągu komunikacyjnego z kuchnią. Oczywiście jeśli mamy niewielki salon , który jednocześnie stanowi również jadalnię, stół postawimy wybierając najlepszy układ funkcjonalny całego pomieszczenia w miejscu gdzie będzie po prostu możliwe jego wygodne użytkowanie.

Stół w salonie i jadalni

Ile miejsca potrzebujemy na stół ?

80 cm tyle potrzeba wolnego miejsca by wygodnie ostawić krzesło z oparciem od stołu. Musimy wziąć to pod uwagę planując ustawienie stołu. Musimy tez pomyśleć ile osób na co dzień będzie korzystało ze stoły. Jak często przyjmujemy gości. Załóżmy 60 cm długości blatu przeznaczonego dla każde osoby –czyli tyle miejsca będzie zajmowało jedno miejsce siedzące. Rozmiar stołu zależy również od jego kształtu. Najwięcej miejsca potrzebować będziemy na stół prostokątny. Aby posadzić przy nim 6 osób w dwóch rzędach potrzebować będziemy 180 cm blatu. Jeśli będziemy zaś chcieli posadzić dwie osoby po bokach stołu może mieć długoś 160 cm. Optymalna szerokość stołu to 90 cm. Jeśli zdecydujemy się na stół okrągły i chcemy by siedziało przy nim 6 osób musi mieć średnice 120 cm.

Ile miejsca potrzebujemy na stół ?

Podziel się