Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

To musisz wiedzieć urządzając kuchnię z jadalnią w bloku !

Publikacja 2022-08-16 17:01:10
Kategorie Kuchnia

Jak urządzić kuchnię z jadalnią? Urządzenie kuchni otwartej połączonej z jadalnią może stanowić niemałe wyzwanie. Wiadomo jednak, jak wiele zalet ma kuchnia połączona z jadalnią. Sprawi wrażenie większej przestrzeni, a przy tym będzie prezentować się stylowo i wyjątkowo. Często jednak możemy napotkać pewne problemy, gdy chcemy zaaranżować kuchnię z jadalnią. Jeśli chcesz z pomysłem urządzić małą kuchnię z jadalnią, przeczytaj nasze porady.

Jak urządzić kuchnię z jadalnią w bloku - kuchnia połączona z jadalnią

Jest wiele powodów, dla których warto połączyć kuchnię z jadalnią. Funkcjonalna aranżacja kuchni z jadalnią sprawi, że nawet najmniejsze mieszkania mogą wydać się o wiele przestronniejsze przez oszczędzenie miejsca. Jak więc urządzić i zaprojektować kuchnię z jadalnią w bloku ?

Aranżacja kuchni w bloku Meble kuchenne, kolorystyka i oświetlenie kuchni w bloku

Aranżację kuchni połączonej z jadalnią zaczniemy od urządzenia odpowiednej kuchni. W przestrzeni kuchni musimy zwrócić uwagę szczególnie na jej praktyczność, układ wyposażenia i meble - zwłaszcza posiadając małą kuchnię.

W kuchennej przestrzeni skupić powinniśmy się przede wszystkim na jej wyposażeniu. W kuchni powinniśmy wykorzystać dostępną przestrzeń tak funkcjonalnie, jak to możliwe. Dlatego też dla zwiększenia funkcjonalności otwarta przestrzeń kuchni dzielona jest na strefy. W strefie gotowania znajdziemy okap, kuchenkę i piekarnik. W strefie zmywania pojawi się zlew. A w strefie przechowywania znajdziemy lodówkę i zamrażalkę. Oprócz tych mebli strefy funkcjonalnej kuchni są połączone blatami roboczymi i w każdej strefie pojawiają się meble do przechowywania. W małej otwartej kuchni unikajmy zabudowy szafkami od góry do dołu. Rzeczy mniej nam potrzebne chowajmy w górnych szafkach, a te bardziej potrzebne w dolnych. Warto skorzystać z błyszczących frontów szafek, które rozświetlą pomieszczenie.

Nawet w dużej kuchni warto zadbać o jasne kolory, takie jak biel, beż, szary i drewno. Jakie zalety ma kuchnia w takich kolorach? Kolory ty doprowadzą do powiększenia przestrzeni kuchni, a przy tym prezentują się w kuchni niesamowicie. W małych wnętrzach warto przede wszystkim zadbać o jasne fronty szafek i blaty.

Istotne jest też odpowiednie oświetlenie, które jeszcze bardziej powiększy optycznie wnętrze kuchni. We wnętrzach małych kuchni szczególnie powinniśmy zadbać o podświetlenia szafek i blatów, lampy wiszące itd.

kuchnia połączona z jadalnią

Wyspa kuchenna w kuchni w bloku

Dobrym rozwiązaniem w kuchni będzie wyspa kuchenna. Niektóre mniejsze wyspy można zmieścić nawet do małych pomieszczeń. Wyspa może być alternatywą dla stołu, przedłużeniem blatów roboczych, miejscem do przechowywania czy strefą zmywania. Jest uniwersalnym rozwiązaniem, trzeba jednak tak zagospodarować dla niej przestrzeń, by nie przytłoczyła całej kuchni.

Wyspa kuchenna w bloku

Urządzenie strefy jadalnianej w kuchni w bloku

Połączenie kuchni z jadalnią wymaga praktycznej jadalni. Jak ją urządzić? Mała jadalnia dzięki temu, że kuchnia zostanie urządzona przestronnie i jasno, także będzie optycznie większa i będzie mieć wpływ na pomieszczenia obok.

W strefie jadalnianej kuchni postawić musimy praktyczny stół. Jeśli urządzamy małą jadalnię w małej wąskiej kuchni alternatywą może być wyspa. Jeśli potrzebny nam stół, możemy postawić na mniejszy stół okrągły lub stół rozkładany.

Ważne jest odpowiednie oświetlenie naszego stołu. Najlepiej nadadzą się lampki wiszące. Odpowiednio oświetlony stół pozwoli przestronnie urządzić kuchnię połączoną z jadalnią.

Strefa jadalniana w kuchni

Jak urządzić małą kuchnię i urządzić małą jadalnię?

Podczas aranżacji małej kuchni z jadalnią możemy napotkać jeszcze więcej trudności. W małej kuchni czasami musimy zrezygnować z niektórych rzeczy, by wnętrze nie było przytłoczone i zagracone. Jak poradzić sobie z aranżacją niewielkiej kuchni z jadalnią?

Aranżacja małej kuchni

Mała jadalnia

Jak urządzić wąską kuchnię z jadalnią w bloku

W przypadku małej kuchni warto urządzić otwartą kuchnię. Dzięki temu przestrzeń małej kuchni wyda się większa i przestronniejsza. W małej kuchni meble i samo wnętrze małej kuchni powinny być w jasnej kolorystyce - w małej kuchni sprawdzi się najlepiej biel i drewno. Warto tutaj między innymi skupić się na jak najbardziej optymalnym ustawieniu mebli - zwróćmy szczególną uwagę na rozdzielenie stref. Ważny jest też sam układ małej kuchni. W bardzo niewielkiej kuchni możemy zastosować zabudowę jednorzędową by oszczędzić miejsce. A w przypadku małych pomieszczeń stół może być zastąpiony wyspą czy półwyspem, można też użyć stołu rozkładanego jako alternatywy.

Wąska kuchnia z jadalnią w bloku

Jak urządzić przytulny salon z kuchnią i jadalnią w małym mieszkaniu?

Chcesz połączyć kuchnię i jadalnię z salonem? Jeśli chodzi o małe mieszkanie salon często jest łączony z innym wnętrzem. Gdy urządzamy kuchnię otwartą często wiele osób łączy wnętrze z salonem. Granicząca z salonem kuchnia otwarta z jadalnią sprawi, że całe mieszkanie będzie o wiele przestronniejsze, a przestrzeń obu jego stref będzie o wiele większa optycznie. Jak urządzić przytulny salon z kuchnią i jadalnią w bloku?

Ważne w aranżacji salonu z aneksem i jadalnią jest wydzielenie jej stref. Gdy mała kuchnia graniczy z salonem trzeba wyraźnie wydzielić jedno wnętrze od siebie. Można to zrobić na wiele sposobów - często używa się stołu, wyspy czy półwyspu. Są też alternatywy, jak użycie sofy, lameli itp. Najczęściej jednak podłoga oddziela strefy salonu z kuchnią - w kuchni warto zastosować płytki, a w salonie panele, co oddzieli obie strefy. Jeśli mamy małe wnętrza nie należy z tym wydzielaniem przesadzać - zatarcie lekko granic między sąsiadującym z małą kuchnią pomieszczeniem to dobry sposób na powiększenie przestrzeni.

Ważne jest też zachowanie między strefami w miarę możliwości spójności. Oba wnętrza powinny być urządzane w podobnym stylu i podobnej kolorystyce, by za bardzo od siebie nie odstawać. Granicząca z klasycznym salonem kuchnia urządzona w stylu skandynawskim będzie wyglądać dziwnie.

W przypadku aranżacji jadalni często jadalnia pojawia się sama, zwłaszcza gdy dodajemy do wnętrza salonu z kuchnią stół lub wyspę jako oddzielenie stref. Automatycznie wydziela się trzecia strefa, jadalniana.

Pamiętajmy, że urządzając salon z aneksem nie należy zagracać małej przestrzeni dużą ilością dekoracji - takie dodatki tylko przytłoczą małą kuchnię i salon. Powinniśmy też urządzić salon z aneksem w jasnej kolorystyce, by sprawić wrażenie większej przestronności - to zwłaszcza ważne, jeśli masz małe mieszkanie.

Przytulny salon z kuchnią i jadalnią w bloku

Nowoczesna kuchnia z jadalnią w bloku

Jedną z wad mieszkania w bloku jest częsty brak przestrzeni i to, że łatwo zagracić jego wnętrza. W takich przypadkach podczas urządzania niewielkiej kuchni warto wybrać praktyczny styl nowoczesny.

Jeśli chodzi o jej design mała kuchnia nowoczesna stawia na prostotę. Nie zobaczymy tu wymyślnych, bogatych dekoracji i zdobień. Stawia się tu na proste formy i małą ilość detali, minimalizm.

Styl nowoczesny kuchni ma głównie jasne, neutralne kolory, takie jak biel, beż, szarość i drewno. Wzbogacona białą jadalnią kuchnia będzie jeszcze praktyczniejsza i jaśniejsza. W małej kuchni potrzebny jest taki wybór kolorystyki, który optycznie powiększy przestrzeń wnętrza.

Wzbogacona jadalnią biała kuchnia ma nowoczesny wybór źródeł światła. Widać tu często listwy LED i nowoczesne lampy stojące i wiszące. Zwłaszcza w wąskiej kuchni warto zadbać o oświetlenie - powiększy ono dodatkowo przestrzeń.

Umieszczony w kuchennej przestrzeni stół może przybrać różne formy. W nowoczesnych kuchniach często zobaczymy wyspy zamiast stołów, które idealnie wpasują się w nowoczesny styl kuchni.

Nie masz pomysłu, jak chcesz urządzić kuchnię z jadalnią? A może nie wiesz, jak zabrać się za aranżację? Z nami stworzysz projekt kuchni i jadalni idealnie dostosowanej do twoich wymagań, oczekiwań i możliwości finansowych, projekty wykonujemy online.  Czy interesuje Cię małe wnętrze kuchni z jadalnią, mała nowoczesna kuchnia czy spory salon z aneksem i jadalnią, pomożemy Ci praktycznie urządzić kuchnię połączoną z jadalnią. Jeśli potrzebujesz inspiracji, znajdziesz pomysły na naszym blogu.

Nowoczesna kuchnia z jadalnią w bloku

Podziel się