Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Urządzamy salon z kuchnią. Pytania i odpowiedzi. Pomysły na aranżacje

Publikacja 2020-08-20 13:03:21
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Podczas urządzania salonu z kuchnią często nawet wydawałoby się najprostsze kwestie mogą być problematyczne. Projektowanie salonu z kuchnią wydaje się być procesem prostym a rzeczywistość często nas przerasta. Zaplanowanie układu funkcjonalnego Projektowanie salonu z kuchnią wydaje się być procesem prostym a rzeczywistość często nas przerasta. Zaplanowanie układu funkcjonalnego już stanowi nie lada wyzwanie a czeka nasz jeszcze aranżacja i wystrój salonu z kuchnią. W artykule odpowiemy na wasze pytania , wątpliwości, zamieściliśmy również zdjęcia aranżacji salonu z kuchnią które mogą poddać Wam pomysł jak urządzić salon z kuchnią.

Zastanawiasz się jak urządzić swój salon z kuchnią? Szukasz pomysłów, odpowiedzi na pytanie- jak urządzić salon, kuchnie by stworzyć funkcjonalne i stylowo urządzone wnętrze?

Po pierwsze :

 • przemyśl
 • planuj
 • wykonuj wszystkie czynności w odpowiedniej kolejności

To pozwoli Ci uniknąć błędów, rozczarowań. Ponad to trzymaj się prostych wytycznych podczas urządzania wnętrza salonu z kuchnią:

 • zadbaj o ergonomię
 • pamiętaj o zachowaniu spójności stylistycznej
 • aranżacja salonu z kuchnią musi być oparta o potrzeby i dostosowana do stylu życia

W artykule odpowiemy na pytania:

 1.  jak urządzić salon ?
 2. jak urządzić kuchnię ?
 3. jakie meble wybrać do salonu z kuchnią ?
 4. jaki wybrać stół i krzesła?
 5. Ile miejsca potrzeba na stół z krzesłami w salonie z kuchnią ?
 6. jakie wybrać dodatki do salonu?
 7. jakie wybrać dekoracje do salonu ?

Sposoby i pomysły na nowocześnie i funkcjonalnie urządzony salon z kuchnią 

Podczas projektowania salonu z kuchnią stajemy przed podjęciem wielu istotnych decyzji. Zadajemy sobie mnóstwo pytań na które szukamy odpowiedzi. Jaki układ funkcjonalny będzie najlepszy? Jakie meble wybrać do salonu z kuchnią? Jakie kolory, dodatki i dekoracje w salonie z kuchnią będą najlepsze? Jaki zaplanować jadalnie w salonie z kuchnią? Jaki wybrać stół z krzesłami? Ile potrzebujemy miejsca na niego? Odpowiadamy na Wasze pytania

Jakie meble wybrać urządzając salon z kuchnią? 

Salon z kuchnią to przestrzeń wielofunkcyjna. Musi być więc odpowiednio zaplanowana. W salonie z kuchnią najczęściej spędzamy wspólnie czas z rodziną, przyjmujemy naszych gości, organizujemy imprezy rodzinne, święta. Chcąc móc spędzać w nim czas komfortowo musimy zadbać o wiele istotnych kwestii jak chociażby to jakie meble wybrać.

Decydując się na ich wybór kieruj się pewnymi zasadami:

 • układ mebli kuchennych powinien być dopasowany pod nasze potrzeby od względem ilości miejsca do przechowywania jak i blatu roboczego
 • zaplanuj strefy w kuchni i w miarę możliwości zastosuj zasade trójkąta roboczego
 • zaplanujmy odpowiednie miejsce i odpowiednia ilość miejsca na stół z krzesłami
 • przemyśl dobrze wybór wypoczynku do salonu , nie w każdym wnętrzu sprawdzi się narożnik choć jest funkcjonalny
 • zastanów się nad miejscem na ścianę RTV, czy jest ona istotna dla Was czy potrzebujesz na nią dużo miejsca i czy ma stanowić element dekoracyjny
 • do małych pomieszczeń wybierz jasne, lekkie meble, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się meble na wymiar lub te wielofunkcyjne

Sposoby i pomysły na nowocześnie i funkcjonalnie urządzony salon z kuchnią

Jadalnia w salonie z kuchnią. Jaki wybrać stół i krzesła? Ile miejsca potrzeba na stół z krzesłami w salonie z kuchnią? 

Urządzając jadalnie w salonie z kuchnią zastanawiamy się jaki wybrać stół? Jakie krzesła? Jakie oświetlenie na stołem? I oczywiście gdzie umieścić stół z krzesłami by nie zaburzać funkcjonalności wnętrza. Umiejscowienie strefy jadalnianej w salonie z kuchnią jest niezwykle istotne. Tak więc:

 • Stół z krzesłami może stanowić cześć salonu, część kuchni lub wyznaczać podział pomiędzy kuchnią a salonem.
 • Wybierając miejsce w którym będzie znajdowała się strefa jadalniana musimy kierować się rozkładem naszego wnętrza, funkcjonalnością i potrzebami.

Równie istotne gdzie postawimy nasz stół z krzesłami jest również to

 • jaki stół, jego rozmiar, kształt oraz jakie same krzesła wybierzemy. Podczas wyboru powinniśmy się kierować nie tylko ich wyglądem ale i tym by odpowiadały na nasze potrzeby i nie kolidowały z funkcjonalnością. Potrzeby każdy z nas ma inne, stół może mieć wiele zastosowań dla każdej rodziny.
 • wybór stołu, jego wielkość, kształt powinien być dostosowany do potrzeb. Co ważne również do samego wnętrza jego układu i metrażu.

Stół często nie jest jedynie miejscem przy którym spożywamy posiłki ale również pracujemy, dzieci odrabiają lekcje, spędzamy przy nim wspólnie czas na grach rodzinnych. Jeśli często przyjmujemy gości, organizujemy imprezy rodzinne i dużo czasu spędzamy wspólnie przy stole z dużą ilością osób na pewno wybierzmy stół rozkładany. Na co dzień zaoszczędzimy miejsce a gdy będzie potrzeba spokojnie zmieścimy przy nim więcej gości. Dlatego:

 • wybierając rozmiar stołu musimy oprzeć się przede wszystkim na tym ile osób na co dzień będzie z niego korzystało.

Ile miejsca potrzebujemy na stół z krzesłami ? 

Ilość miejsca potrzebnego na stół z krzesłami prezentujemy poniżej:

 • dla jednej osoby przy stole potrzebujemy 60 -70cm x 40 cm.

Tym samym stół dla czterech osób

- minimalna szerokość stołu jaką możemy wybrać to 80 cm a długość to 120 -140 cm w przypadku stołu prostokątnego a w przypadku stołu kwadratowego będzie to 90 x 90 cm.

W przypadku stołu dla 6 osób :

- odpowiedni rozmiar stołu to 90x160 cm a w przypadku stołu okrągłego 120 cm.

Rozmiar stołu to jedno musimy jeszcze zaplanować odpowiednią ilość miejsca na rozsuwanie krzeseł znajdujących się przy nim gwarantujące swobodne wstawanie i zasiadanie do stołu.

 • Minimalna powierzchnia na odsuniecie krzesła od stołu to 55 cm.

Kolory, dekoracje, dodatki w salonie z kuchnią. Co wybrać, czym się kierować podczas ich wyboru? 

Największą trudność po określeniu układu funkcjonalnego sprawia nam sam wystrój salonu z kuchnią. Dobór dekoracji, dodatków, kolorystyki wnętrza salonu z kuchnią tak by pomieszczenia zachowały spójność nie jest sprawą łatwą. Wiele rzeczy nam się podoba a niestety ogromna ilość asortymentu wyposażenia wnętrz nie ułatwia sprawy. Pojawiają się dylematy czy na pewno jedno do drugiego będzie pasowało? Czy taka kolorystyka nie przytłoczy wnętrza? Jak podkreślić charakter i nadać wnętrzu oryginalności? Aby ułatwić Wam to zadanie wypunktowaliśmy istotne kwestie. I tak

Wybierając kolorystykę wnętrza salonu kuchnią:

 • postaw na neutralne bazowe kolory do których dobierać będziesz mógł mocniejsze akcenty kolorystyczne poprzez dodatki i dekoracje.
 • neutralne kolory bazowe, neutralne meble pozwolą Ci w przyszłości dokonywać w prosty i niedrogi sposób metamorfozy wnętrza salonu z kuchnią
 • w małych wnętrzach postaw na jasną kolorystykę , która optycznie powiększy pomieszczenie
 • użyj nie więcej niż 3-4 kolorów.
 • zachowaj spójność kolorystyczną kuchni i salonu

Decydując się na dodatki i dekoracji do salonu z kuchnią:

 • weź pod uwagę metraż wnętrza; w dużym pomieszczeniu możesz pozwolić sobie na większą fantazję i swobodę w doborze dodatków i dekoracji.
 • nie przesadź z ilością materiałów, faktur, wprowadzisz w ten sposób niepotrzebny chaos i wrażenie nieporządku
 • postaw na jakość nie ilość w dodatkach i dekoracjach. Mniej często znaczy więcej
 • pamiętaj, że elementami dekoracyjnymi są już dywan, poduszki, oświetlenie, tapeta, fototapeta czy nowoczesne obrazy , plakaty. Nie musisz na siłę ustawiać zbędnych bibelotów.

salon z kuchnia, Kolory, dekoracje, dodatki

Urządzamy salonu z kuchnią. Pytania i odpowiedzi. Pomysły na aranżacje

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)