projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Urządzenie małego salonu z aneksem kuchennym wcale nie musi być trudne

Publikacja 2019-11-04 14:46:08
Kategorie Salony z kuchnią

Urządzenie małego salonu z aneksem kuchennym wcale nie musi być trudne

Właśnie kupiłeś mieszkanie i stoisz przed dylematem jak urządzić mały salon z aneksem kuchennym? A może Twój obecny wymaga zmian i planujesz remont? Zastanawiasz się jakie kolory wybrać do salonu? W jakiej kolorystyce wybrać meble kuchenne? Nie wiesz jakie meble sprawdzą się w małym wnętrzu? Wybór dodatków, dekoracji i oświetlenia przyprawia Cie o zawrót głowy?

Mały salon z aneksem kuchennym możesz urządzić na wiele sposobów, w różnym stylu. Chcąc pomóc Ci podjęcie decyzji podpowiemy na co zwrócić uwagę a zamieszczone w artykule zdjęcia wykonanego przez nas projektu małego salonu z aneksem kuchennym mogą stanowić dla Ciebie inspiracje.

Salon z kuchnią to najbardziej reprezentacyjna część każdego domu czy mieszkania. To również miejsce w którym wspólnie spędzamy najwięcej czasu. W salonie przyjmujemy naszych gości, organizujemy imprezy rodzinne. Tutaj relaksujemy się i wypoczywamy. Nic więc dziwnego, że chcesz urządzić salon z kuchnią tak by był nie tylko funkcjonalny ale i pięknie zaaranżowany. Chcąc osiągnąć taki efekt, aranżacje salonu z aneksem kuchennym oprzyj na dogłębnym przemyśleniu i dobrym planie i jego realizacji krok po kroku. Pamiętaj też, że mieszkanie urządzasz dla siebie, to Ty masz czuć się dobrze w salonie z aneksem kuchennym dlatego kieruj się przede wszystkim swoimi odczuciami, gustem a nie panującą modą.

Urządzasz mały salon z aneksem kuchennym? dowiedz się od czego zacząć! 

Urządzanie salonu z aneksem kuchennym rozpocznij od określenia swoich potrzeb związanych z wnętrzem, oczekiwań. Zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze, z czego ewentualnie jesteś wstanie zrezygnować. Przemysł ile potrzebować będziesz miejsca do przechowywania, ile blatu roboczego w kuchni, czy w salonie ma znaleźć się stół a może ma tworzyć całość ze strefą kuchenną.Odpowiedz sobie na pytanie w jakim wnętrzu się odnajdziesz? W jakim salonie z kuchnią czuł byś się dobrze? Jakie kolory chciałbyś w nim zobaczyć a jakich zdecydowanie nie bierzesz pod uwagę.Musisz również zdecydować w jakim stylu urządzisz salon z aneksem kuchennym i to co najważniejsze musisz wybrać najlepszy układ funkcjonalny dla wnętrza to znaczy musisz rozplanować co gdzie będzie się znajdowało. Dopiero teraz możesz przejść do wyboru mebli, dodatków, elementów wykończeniowych i dekoracji.

W jakich kolorach urządzić mały salon z aneksem kuchennym? 

Mały salon z aneksem kuchennym koniecznie musisz optycznie powiększyć. Jednym ze sposobów by to zrobić jest zastosowanie jasnej kolorystyki bazowej. Biele, szarości, beże, kremy sprawdzą się idealnie. Nie znaczy to tym samym, że musisz w ogóle zrezygnować z koloru, może się pojawić nawet intensywne barwy niech jednak stanowią dodatek.

W zaprezentowanym na zdjęciach salonie z aneksem kuchennym zostało zaprojektowane ściany w kolorze szarości, meble są jasne w kolorze białym z dodatkiem drewna, które ociepla wnętrze, nadaje mu przytulności ścianie pojawiły się również lustra , które optycznie powiększają wnętrze.

W jakich kolorach urządzić mały salon z aneksem kuchennym?

Meble do małego salonu z aneksem kuchennym – jakie wybrać? 

Meble w małym salonie z aneksem kuchennym powinny być przemyślane. Zdecydowanie wybierz meble jasne, lekkie. Zrezygnuj z ciężkich, ciemnych. Zaplanuj jedynie takie, które są naprawdę niezbędne. Nie zastawiaj na siłę salonu. Meble kuchenne powinny współgrać i nawiązywać stylistycznie z meblami w salonie. Nie oznacza to , że koniecznie musza być w tym samym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem jest decyzja o wykonaniu mebli na wymiar lub zastosowaniu tak zwanych mebli wielofunkcyjnych dedykowanych do małych wnętrz.

Na jakie zdecydować się dodatki i dekoracje urządzając mały salon z aneksem kuchennym?

Dodatki i dekoracje w małym salonie z kuchnią dodatki jak i dekoracje muszą być dobrze przemyślane. Nie mogą być dziełem przypadku. Nie należy również przesadzać z ich ilością. Co więcej zrezygnuj z poustawianych na wierzchu tak zwanych zbieraczy kurzu, które tylko obciążą wnętrze salonu z aneksem kuchennym.Świetnym dodatkiem może być dekoracyjny dywan czy dekoracyjne poduszki, nowoczesne plakaty, donice, ramki a nawet zastosowane oświetlenie w salonie z aneksem kuchennym.

W projekcie salonu z kuchnią dodatki stanowią uzupełnienie aranżacji, podkreślenie jej charakteru.

Urządzenie małego salonu z aneksem kuchennym wcale nie musi być trudne, dodatki do salonu z aneskem kuchennym

Jakie oświetlenie sprawdzi się w salonie z aneksem kuchennym? 

Oświetlenie w małym salonie z kuchnią powinno być dobrze rozplanowane. Zadbaj zarówno o światło naturalne jak i wystarczającą ilość światła sztucznego. Na zdjęciach prezentowanego projektu salonu z aneksem widać, podwieszany sufit z oświetleniem ledowym, zaprojektowane lampy nad stołem w części jadalnianej oraz oświetlenie w meblach kuchennych. Salon z aneksem kuchennym jest jasny, wydaje się być przestronniejszy.

Projektowanie salonu z aneksem kuchennym : odpowiedz na Twoje potrzeby 

Jeśli potrzebujesz pomocy i nie wiesz jak poradzić sobie z urządzeniem salonu z kuchnią czy salonu aneksem kuchennym wychodzimy Ci naprzeciw i oferujemy pomoc w aranżacji wnętrz salonu z kuchnią. Zapoznaj się z naszą oferta na projektowanie wnętrz online i zobacz jak łatwo, nie wchodząc z domu zamówić projekt salonu z kuchnią, który wykonamy dla Ciebie pod Twoje określone potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe a Ty będziesz mógł Cieszyc się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)