projekt wnętrza

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Łazienka: jak ją urządzić? Pomysł na małą łazienkę, zdjęcia, porady.

Publikacja 2020-09-02 14:58:05
Kategorie Łazienki

Łazienka: jak ją urządzić? Pomysł na małą łazienkę, zdjęcia, porady.

Łazienka to pomieszczenie do którego aranżacji niestety bardzo często przykładamy najmniejsza uwagę. A szkoda. To wnętrze, w którym dbamy o higienę ale również niejako relaksujemy się i odpoczywamy a wnętrze w jakim przebywamy ma na to ogromny wpływ. Dziś podpowiadamy jak urządzić małą łazienkę tak by stała się wnętrzem funkcjonalnie i komfortowo urządzonym. Zamieściliśmy zdjęcia małej łazienki, które mogą podsunąć Ci pomysł na urządzenie łazienki.

Aranżacja małej łazienki sprawia wiele trudności. Nie jest to proces łatwy. Już samo zaplanowanie układu funkcjonalnego małej łazienki jest wyzwaniem nie mówiąc o wystroju małej łazienki. Zanim zaczniemy wybierać płytki, wannę i umywalkę powinniśmy dobrze przemyśleć nasze potrzeby. Z dbałością o najdrobniejszy szczegół zaplanować zagospodarowanie przestrzeni. Nie ma u miejsca na podejmowanie emocjonalnych, pochopnych decyzji, lepiej przemyśleć wszystko trzy razy niż popełnić błędy , które wpłyną negatywnie na funkcjonalność łazienki jak i wystrój małej łazienki.

Zobacz nasze porady i pomysł na aranżacje małej łazienki.

Projekt małej łazienki czyli jak funkcjonalnie zagospodarować jej wnętrze ? 

Projekt małej łazienki powinien uwzględniać nasze potrzeby, oczekiwania. Funkcjonalne i ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka jest nie lada wyzwaniem. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac powinniśmy przemyśleć jakie mamy oczekiwania względem wnętrza łazienki i skonfrontować je z pomieszczeniem. Co to znaczy?

Dokładnie wymierz pomieszczenie łazienki biorąc pod uwagę drzwi, okno oraz przyłącza wodnokanalizacyjne które będą miały wpływ na ustawienie poszczególnych sprzętów i zastanów się nad poniższymi punktami:

 • wanna czy prysznic a może wanna z parawanem
 • pralka w małej łazience
 • miejsce do przechowywania w małej łazience

Projekt małej łazienki czyli jak funkcjonalnie zagospodarować jej wnętrze ?

Wystrój, aranżacja małej łazienki: jakie kolory, płytki dodatki i oświetlenie ? 

Po tym jak zdecydujemy się już na układ funkcjonalny w naszej małej łazience. Co i gdzie ma się znaleźć możemy przejść do wystroju małej łazienki czyli zaczynamy wybierać płytki, meble, akcesoria, oświetlenie, dodatki i dekoracje do łazienki.

Decydując się na aranżacje małej łazienki musimy zadbać o optyczne powiększenie wnętrza. Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Sposoby na optyczne powiększenie łazienki:

- jasne kolory

-minimalizm w fakturach i dodatkach

-duże płytki

-lustra i powierzchnie odbijające światło

-odpowiednio dobrane oświetlenie

-gładkie powierzchnie

Jakie płytki, kolory, oświetlenie sprawdzą się w małej łazience? Na jakie dodatki i dekoracje możemy sobie pozwolić w małej łazience ?

Mała łazienka. Kolorystyka, płytki 

Ogólnie panującą zasadą w projektowaniu wnętrz jest to, że w małych wnętrzach nie powinniśmy decydować się na ciemne ściany. Jak wiadomo mała łazienka nie będzie się tak prezentowała jak duża, przestronna łazienka i mamy ograniczone sposoby jej aranżacji. Co nie oznacza, że aranżacja małej łazienki musi być nudna. W małej łazience sprawdza się jasne kolory, odbijające światło czyli biel , beż, ecru, szarość. Oczywiście nie musimy zupełnie rezygnować z kolorów ale niech stanowią one uzupełnienie a nie podstawę aranżacji. Kolorowe i wzorzyste płytki będą wyglądać cudownie ale niestety w małej łazience mogą być przytłaczające. Zamiast nich można zdecydować się na drewno. Wybierając kolorystykę i fakturę płytek do małej łazienki zadbajmy ot o by pozytywnie wpływały na optyczne powiększenie przestrzeni. Najlepszym wyborem będą kafelki jednokolorowe i o błyszczącej powierzchni, która odbija światło. Matowe płytki, ciemne i wzorzyste można wtedy położyć na podłodze.

Mała łazienka. Kolorystyka, płytki

Mała łazienka: dodatki i dekoracje, oświetlenie 

aranżacji małej łazienki istotną rolę odgrywa oświetlenie. Odpowiednie zaplanowanie punktów świetlnych to podstawa w małym wnętrzu. Poza oświetleniem sufitowym powinniśmy pomyśleć o świetle przy szafkach i oczywiście przy lustrze. Najlepszym wyborem będzie oświetlenie rozpraszające światło. Możemy zdecydować się na klasyczne lampy ścienne bądź na przykład listwy ledowe ukryte są za linią lustra bądź zabudowy co dodatkowo podkreśli charakter łazienki. Dobrze oświetlona łazienka będzie się wydawać większa. Pamiętajmy tez o tym, że oświetlenie może stanowić idealna dekoracje łazienki. Małą łazienkę możemy uatrakcyjnić poprze dodatki dekoracje wybierając nowoczesną armaturę, dobrane kolorystycznie akcesoria. Płytki również mogą stanowić element dekoracyjny jeśli na przykład mają jakąś delikatną fakturę.

Aranżacja małej łazienki - o czym trzeba pamiętać ? 

Podsumowując to o czym trzeba pamiętać podczas aranżacji małej łazienki to:

 • funkcjonalność i ergonomia to podstawa
 • jakość nie ilość
 • unikaj dużej ilości wzorów, ciemnych kolorów
 • minimalizm w dodatkach i fakturach
 • zachowaj spójną stylistykę wnętrza
 • odpowiednio dobierz oświetlenie i punkty świetlne
 • im większe lustro tym lepiej
 • jasna kolorystyka odbijająca światło

Aranżacja małej łazienki wymaga kreatywności, znajomości zasad i umiejętności zagospodarowania wnętrza. Nie wiesz jak urządzić łazienkę ? koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie łazienki.

Łazienka: jak ją urządzić? Pomysł na małą łazienkę, zdjęcia, porady.

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)