Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Aranżacja w kolorach biały, drewno, cegła w łazience

Publikacja 2019-04-30 14:59:14
Kategorie Wnętrza Łazienki

Aranżacja łazienki pomimo , że może wydawać się prosta w praktyce okazuje się , że sprawia nam wiele trudności. Począwszy od jej funkcjonalnego zagospodarowania po odpowiedni dobór płytek, kolorystyki czy oświetlenia. Szczególnie urządzenie małej łazienki sprawia nam kłopot. Na co zwrócić uwagę urządzając łazienkę? Jakie oświetlenie będzie odpowiednie w łazience? Jaką wybrać kolorystykę w łazience? Jakie płytki będą odpowiednie w łazience? Czym się kierować przy ich wyborze? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w artykule. A jeśli brakuje Ci pomysłu na urządzenie łazienki? Potrzebujesz inspiracji na to jak możesz urządzić swoją łazienkę? Koniecznie zajrzyj na nasz blog, na którym znajdziesz nasze realizacje, projekty wnętrz łazienek i nie tylko, artykuły o tematyce wystroju wnętrz. Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wiesz jak urządzić łazienkę skorzystaj z naszej oferty zamawiając projekt łazienki. Wykonamy go w oparciu o przesłane przez Ciebie wymiary oraz Twoje oczekiwania i możliwości finansowe.

Łazienka: piękne i funkcjonalne wnętrze 

Łazienka dziś przestala być już tylko miejsce służącym do higieny osobistej. Chcemy czegoś więcej. Chcemy móc z przyjemnością zrelaksować się w niej po ciężkim dniu pracy jak również by umożliwiała nam przyjemnie i sprawnie przeprowadzić poranną toaletę. Chcemy by była wygodna w użytkowaniu i urządzona ze smakiem. Wcześniej do aranżacji łazienki przykuwaliśmy najmniejszą uwagę , teraz to podejście mocno się zmieniło. Właściwa aranżacja łazienki powinna czynić wnętrze to funkcjonalnie i wygodnie urządzonym. O czym trzeba pamiętać urządzając łazienkę? Otóż:

  • Odpowiednia ilość miejsca zachowana dla poszczególnym urządzeń

Byśmy mogli korzystać w łazience ze wszystkiego w sposób wygodny i bez udręki musimy przewidzieć na nie wystarczającą ilość miejsca. To znaczy zanim zdecydujemy co gdzie postawimy koniecznie zapoznajmy się z wymiarami jakie powinniśmy zachować dla wc, wanny, prysznica, umywalki. Dotyczy to zarówno miejsca wokół nich jak i odległości jakie miedzy sobą powinny mieć zachowane.

  • Funkcjonalne rozmieszczenie w łazience

Kiedy już wiemy jakie urządzenia znajdą się w naszej łazience musimy dobrze się zastanowić w jaki sposób rozmieścić je zarówno by było to estetyczne jak i funkcjonalne. Musimy przy tym wziąć pod uwagę metraż, rozkład samej łazienki oraz usytuowanie drzwi okien.

  • Wystrój łazienki optycznie powiększający wnętrze

Istotne okaże się szczególnie w małej łazience. Aby optycznie powiększyć przestrzeń pomyślmy o dużym lustrze, odpowiednim oświetleniu oraz właściwym wyborze płytek i kolorystyce. W małej łazience zrezygnujmy z dużych wzorów, wyraźnych faktur ponieważ optycznie zmniejszają przestrzeń. Jeśli chcemy poszerzyć łazienkę zdecydujmy się na ułożenie płytek w poziome pasy. Jeśli chcemy nadać jej wysokości zdecydujmy się na pionowe ich ułożenie.

  • Oświetlenie w łazience

Oświetlenie odpowiednio dobrane potrafi zdziałać cuda. W łazience jest równie istotne co w salonie. Warto w niej zainstalować kilka punktów świetnych. Szczególnie dobrego oświetlenia wymagać będzie umywalka i lustro.

  • Styl i kolorystyka wnętrza łazienki

Decydując się na styl aranżacji łazienki nie kierujmy się modą i panującymi trendami a naszymi wewnętrznymi potrzebami stylistycznymi. Tym w czym my będziemy czuć się dobrze. Tylko wtedy będziemy tak naprawdę zadowoleni. Myśląc o kolorystyce weźmy pod uwagę metraż naszej łazienki i jej układ, to czy jest w niej okno. Małe łazienki lepiej jest urządzić w jasnej kolorystyce, bez obciążania ich zbyt dużą ilością ciężkich faktur i kolorów

Łazienka: piękne i funkcjonalne wnętrze

Aranżacja łazienki: biały, drewno, cegła 

Przedstawiony na zdjęciach w artykule projekt łazienki wykonany został pod indywidualne zamówienie. Aranżacja łazienki została wykonana w stylu nowoczesnym. Kolorystyka wnętrza to biel z dodatkiem drewna oraz cegły. W łazience znajduje się duża szafka z umywalką i lustrem, pralka, wanna z funkcją prysznica oraz wc z zabudową szafek do przechowywania. Na ścianie na której znajduje się wanna została umieszczona cegła. Drewno pojawia się w postaci płytek oraz blatu szafki. Pozostałe płytki w łazience są w kolorze białym. Wnętrze jest jasne, optycznie powiększone i funkcjonalnie urządzone.

Aranżacja łazienki: biały, drewno, cegła

Podziel się