Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Biuro w domu. Jak nowocześnie urządzić mały pokój do pracy?

Publikacja 2020-10-01 11:49:00
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

W obecnie panującej sytuacji pożądanym rozwiązaniem stało się posiadanie pokoju do pracy czy inaczej mówiąc biura w domu. To co zdominowało nasze życie w tym roku to pandemia COVID -19, która zmusiła większość z nas do zmiany swoich przyzwyczajeń, sposobu pracy. Przed kwarantanną, ograniczeniami i obostrzeniami wielu z nas nie wyobrażało sobie innej formy pracy jak codzienna wizyta w biurowcu, zakładzie pracy. Nagle stanęliśmy przed sytuacją w której praca o ile mogła być wykonywana to jedynie zdalnie z własnego domu. Dziś kiedy większość z nas wróciła do normalności wydaje się, że taki rodzaj pracy – zdalny został doceniony.

Nie tylko praca zdalna jest powodem dla którego możemy mieć biuro w domu. Jeśli mamy własną firmę i rodzaj działalności który możemy świadczyć z własnego domu czemu tego nie wykorzystać? Jeśli mamy odpowiednie pomieszczenie, które możemy przeznaczyć na biuro w domu to po co przyjmować kontrahentów w wynajmowanym lokalu i ponosić dodatkowe koszty skoro możemy robić to we własnym domu? Praca w domu ma zapewne swoje zalety ale i wady. Jak urządzić domowe biuro lub pokój biurowy? Jaki wystrój będzie odpowiedni w pomieszczeniu przeznaczonym na pokój do pracy?

Aranżacja pokoju biurowego w domu. Jak urządzić domowe biuro? 

Domowe biuro to najczęściej miejsce, w którym możemy po prostu w spokoju popracować. Najważniejszy aspekt jaki musimy wziąć pod uwagę podczas urządzania biura w domu to stworzenie warunków wygody oraz komfortu pracy. Oczywiście inaczej urządzimy biuro w domu w którym będziemy przyjmować swoich klientów a inaczej w którym pracujemy sami. Aranżacja biura w domu powinna uwzględniać materiały, kolorystykę i elementy które pozytywnie będą wpływały na koncentrację. Domowe biuro powinno być tak zaprojektowane aby osoba w nim pracująca mogła oderwać się od panującego w domu życia i skupić się na swojej pracy. To na jaką aranżacje biura w domu się zdecydujemy powinno również zależeć od rodzaju pracy jaki wykonujemy w naszym pokoju biurowym.

Aranżacja pokoju biurowego w domu. Jak urządzić domowe biuro?

Biuro w domu. Miejsce do pracy w domu 

Poza rodzajem wykonywanej pracy sposób zaaranżowania biura w domu zależy miedzy innymi również od tego jaką ilością miejsca dysponujemy. Najlepszą sytuacja jest taka w której mamy oddzielne zamykane pomieszczenie przeznaczone na domowe biuro. Jednak nie każdy ma taką możliwość i pozostaje znaleźć rozwiązanie na możliwie jak najlepsze wydzielenie miejsca do pracy w przestrzeni mieszkania czy domu. Możemy to zrobić poprzez wydzielenie ścianką, przepierzeniem, meblami przestrzeni przeznaczonej na miejsce do pracy. Choć wiadomo, że w takiej sytuacji ciężko jest o skupienie i odseparowanie od życia rodzinnego. Tak jak wspominaliśmy biuro w domu, praca w domu ma swoje zalety ale i wady.

Biurko, gabinet w domu, miejsce do pracy w domu

Domowe biuro. Zalety i wady pracy w domu 

Niewątpliwymi zaletami pracy w domu jest organizowanie i podział czasu pod własne potrzeby i możliwości. Ponadto zaletą biura w domu jest :

  • brak codziennego przemieszczania się, spędzania czasu na przystankach, w korkach.
  • Nie tracimy czasu na dojazdy i powroty z pracy.
  • To również dobre rozwiązanie dla pracujących mam, które nie chcą zostawiać swoich dzieci pod opieką rodziny czy opiekunki a maja możliwość świadczyć pracę zdalnie.

Do podstawowych wad domowego biura- pracy w domu należy brak rozdziału życia rodzinnego, prywatnego od pracy. A ponadto:

  • Często dzieje się tak, że pomimo mamy swoje miejsce do pracy trudno jest nam oderwać się od tego co dzieje się w domu i dekoncertujemy się dzieląc swój czas i myśli pomiędzy dom i pracę.
  • Bywa , że chcąc nie chcąc jesteśmy odrywani od pracy co ma       efekt w naszej wydajności.
  • I wreszcie wadą pracy w domu jest to , że mamy ją cały czas „przy sobie” jest to niezdrowe szczególnie dla osób uzależnionych od pracy tak zwanych pracoholików.

Biuro w domu. Jak nowocześnie urządzić mały pokój do pracy

Pomysł na małe biuro w domu. Projekt wnętrza, zdjęcia, aranżacja 

Aranżacja biura w domu przedstawiona na zdjęciach to projekt wnętrza wykonany pod indywidualne zamówienie, pod określone potrzeby Klientów. W domowym biurze zostały zaprojektowane meble na wymiar. Składa się na nie biurko z szafkami do przechowywania oraz duża zabudowa w ścianie. W biurze znajduje się również sofa a przy niej nowoczesna stojąca lampa. Aranżacja pokoju biurowego została wykonana w stylu nowoczesnym w kolorach szary, drewno, biały. Stonowana kolorystyka sprzyja skupieniu się, drewniane elementy nadają wnętrzu przytulności i domowej atmosfery bo w końcu nie chodzi o to żeby w domowym biurze czuć się jak w korporacji czy pokoju w biurowcu.

Podziel się