Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Dobieramy oświetlenie do wnętrza

Publikacja 2019-02-15 21:37:46
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Oświetlenie stanowi zarówno funkcje dekoracyjną ale i funkcjonalna wnętrza. Dzięki odpowiedniemu jego zastosowaniu i doborze możemy cieszyć się komfortem, nastrojem, relaksem i wygoda. Poprzez światło możemy również powiększyć optycznie przestrzeń. Inne oświetlenie sprawdzi się w strefie kuchennej , inne w salonowej a jeszcze inne w sypialni. Dziś na rynku mamy ogromny wybór każdego rodzaju oświetlenia. Od pojedynczych lamp wiszących, kinkietów, lamp stojących czy punktów świetlnych. Różna jest ich barwa, natężenie światła, długość świecenia i zastosowanie. O rozmieszczeniu oświetlenia musimy pomyśleć już na etapie planowania aranżacji wnętrza.

Aranżacja salonu – oświetlenie

W salonie warto jest postawić na kilka źródeł światła. Kinkiety, lama podłogowa, oświetlenie nad stołem i główne. Wszystko zależy od tego z jakim metrażem i układem salonu mamy do czynienia. Jak również jakie są nasze potrzeby. Czy jest to salon połączony z jadalnia a może salon z kuchniąDobrze dobrane oświetlenie w salonie pomoże nadać mu uroku i charakteru. Sprzyjać będą również nastrojowi, klimatowi i relaksowi. Z reguły salon to miejsce wielofunkcyjne i powinno mieć takowe oświetlenie. Rozmieszczenie wielu źródeł światła pozwoli nam tez osiągnąć więcej możliwości aranżacji salonu.

Aranżacja salonu – oświetlenie

Aranżacja kuchni – oświetlenie

Kuchnia to miejsce wymagające odpowiednio dobranego oświetlenia. Przede wszystkim funkcjonalnego. Dobrym rozwiązaniem są lampy punktowe montowane w suficie jak również pod szafkami wiszącymi. Jest to sposób na doświetlenie każdej strefy. Będą to oprawy halogenowe czy to pod postacią pojedynczych oczek czy listew lub liniowe świetlówki o różnej długości. Oczywiście oświetlenie tradycyjne będzie znajdowało się na środku pomieszczenia. Jednak w kuchni przy zastosowaniu wyżej opisanego oświetlenia nie ma potrzeby stosowania głównego oświetlenia. Jeśli mamy kuchnie otwarte na salon z barkiem czy wyspą nad nimi umieśćmy lampy wiszące. Poprzez oświetlenie możemy kuchnię podzielić na strefy.

Aranżacja kuchni – oświetlenie

Łazienka – oświetlenie wnętrza

Wybierając oświetlenie w łazience pod uwagę musimy wziąć wielkość pomieszczenia oraz czy jest w niej naturalne źródło światła. W małych łazienkach poprzez zastosowanie jasnych płytek i odpowiedniego oświetlenia możemy optycznie powiększyć wnętrze. Wybierzmy centralne oświetlenie w suficie w formie plafonu na środku sufitu lub tez sufit z montowanymi w nim punktami świetlnymi. Nie możemy zapominać o oświetleniu lustra. Czy to w formie kinkietów czy listwy. W łazienne istotna będzie wybrana przez nas barwa światła. Ta powinna być najbliższa naturalnej

Łazienka – oświetlenie wnętrza

Oświetlenie w sypialni

W sypialni warto postawić na kilka źródeł światła. Miedzy innymi na kinkiety, lampki nocne, podłogowe oraz oświetlenie sufitowe. Światło w sypialni powinno sprzyjać odpoczynkowi, wypoczynkowi relaksu. Dzięki odpowiednio zastosowanemu oświetleniu aranżacja sypialni może zyskać na przytulności, nadać ciepła i nastroju wnętrzu. Można pomyśleć również o możliwości regulowania natężenia światła. Oczywiście pamiętajmy, że wszystkie zastosowane rodzaje oświetlenia powinny współgrać ze sobą stylistycznie.

Oświetlenie w sypialni

Dobieramy oświetlenie do wnętrza

Przedpokój , schody, wiatrołap – jakie oświetlenie?

W pomieszczeniach typu przedpokój, hol, wiatrołap idealnie sprawdzą się plafony, kinkiety lub spoty. Na schodach można również zastosować oświetlenie podłogowe montowane w ścianach w postaci punktów świetlnych. Warto jest pomyśleć o kilku włącznikach światła. Oświetlenie w wypadku tych pomieszczeń ma dużą rolę w aranżacji wnętrza. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z niewielkim metrażem.

Przedpokój , schody, wiatrołap – jakie oświetlenie?

Nie wiesz jak dobrać oświetlenie do swojego domu, skorzystaj z nasze pomocy przy projektowaniu mieszkania

Podziel się