Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Funkcjonalny i nowocześnie urządzony salon z aneksem kuchennym

Publikacja 2019-07-18 14:02:47
Kategorie Salony z kuchnią

Rozwiązanie, które cieszy sie dużą popularnością w aranżacji wnętrz jest połączenie salonu z aneksem kuchennym. Sprawdzi się przede wszystkim w małych wnętrzach, daje wrażenie przestronności i nadaje nowoczesnego wyrazu. Zastanawiasz się jak urządzić salon z aneksem kuchennym funkcjonalnie i nowocześnie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule a zamieszczone zdjęcia salonu z aneksem kuchennym mogą stanowić inspirację.

Salon z aneksem kuchennym jest świetną alternatywną dla ciasnych, ciemnych, małych, kuchni. Tak połączona strefa dzienna zwiększa możliwości aranżacyjne. Oczywiście poza niekwestionowanymi zaletami salon z aneksem kuchennym ma też swoje wady. Aneks kuchenny w salonie ma swoich zwolenników i przeciwników.

Wady aneksu kuchennego w salonie

Główną i chyba najważniejszą wadą aneksu kuchennego jest rozchodzenie się po salonie zapachów i dźwięków dobiegających z kuchni. Zniwelować zapachy pomoże dobry okap kuchenny. Na rynku obecnie jest szeroki ich wybór. Inna wadą aneksu kuchennego w salonie jest również tak zwany kuchenny rozgardiasz na widoku zarówno jeśli chodzi o ilość rzeczy jak i zwyczajnie bałagan powstający podczas gotowania. By to zminimalizować warto w aneksie kuchennym pomyśleć zamkniętych szafkach do sufitu. War to również rozważyć zakup zmywarki gdzie będziemy odkładać brudne naczynia tym samym nie będą stały na widoku. Decydując się na aneks kuchenny trzeba wziąć tez pod uwagę , że konieczne będzie częstsze odświeżanie i sprzątanie strefy salonu.

Zalety połączenia salonu z kuchnią

Największą zaleta polaczenia salonu z aneksem jest optycznie powiększona przestrzeń. Uzyskujemy przestronne wnętrze i czeto zyskujemy dodatkowy pokój. To również idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, pracując w kuchni można mieć stały ogląd na bawiące się w salonie dzieci. Taka strefa dzienna to również możliwość spędzania czasu wspólnie pomimo wykonywania dwóch różnych czynności. Przyjmując gości również mamy z nimi stały kontakt przygotowując poczęstunek.

Praktycznie zagospodarowana przestrzeń w salonie z aneksem kuchennym 

W małym mieszkaniu aranżacja salonu z aneksem kuchennym może nam sprawić wiele trudności. Zarówno jeśli chodzi o urządzenie i zaplanowanie części kuchennej jak i części salonowej. Musimy pamiętać podczas urządzania tak zaplanowanej strefy dziennej o spójności stylistycznej oraz funkcjonalności. Salon z aneksem kuchennym możemy urządzić tak by optycznie tworzyły jedno pomieszczenie lub odwrotnie optycznie oddzielić salon od aneksu.

Funkcjonalnie urządzony aneks kuchenny 

Idealnym rozwiązaniem w aneksie kuchennym są meble na wymiar. Dają możliwość wykorzystania każdej możliwej przestrzeni, zabudowy szafek pod sam sufit oraz ukrycia w nich sprzętów pod zabudowę co wpłynie pozytywnie na wystrój, nie obciąży kuchni. Istotną kwestia w aneksie kuchennym poza przechowywaniem jest ilość miejsca tak zwanego roboczego czyli miejsca potrzebnego do przygotowywania posiłków. Jeśli możemy pozwolić sobie tylko na zabudowę jednorzędową pomyślmy o wyspie lub barku. Ciekawym rozwiązaniem może być również ruchoma wyspa szczególnie jeśli mamy mało miejsca.

Aneks kuchenny w salonie : optyczne połączenie lub podział stref. 

Jak już wspomnieliśmy salon z aneksem można urządzić na dwa sposoby. Tworząc jedno pomieszczenie lub optycznie wydzielając te strefy. Jeśli chcemy by aneks kuchenny i salon stanowiły jedność efekt taki osiągniemy poprzez na przykład zastosowanie jednolitej podłogi. Oddzielić optycznie strefę kuchenną od salonowej możemy odwrotnie stosując dwa rodzaje podłogi. Poza tym możemy je oddzielić od siebie optycznie poprzez zastosowanie wyspy , barku na przykład z wyższą ścianką co również pozwoli nam na ukrycie strefy kuchennej. Optycznie oddzielimy kuchnie od salonu również poprzez zastosowanie dwóch sufitów, stół , który będzie ustawiony miedzy salonem a aneksem kuchennym stanowiący podział a nad nim nisko zawieszone lampy.

aneks-kuchenny-w-salonie-optyczne-polaczenie-lub-podzial-stref

Salon z aneksem kuchennym: biały, szary, czarny, drewno 

Zamieszczone zdjęcia salonu z aneksem kuchennym to projekt wnętrz wykonany przez nas pod indywidualne zamówienie. Salon z aneksem urządzony został w kolorach biały, szary, czarny i drewno. Jeśli szukasz pomysłu na urządzenie salonu z aneksem kuchennym zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz więcej artykułów oraz projekty wnętrz salonu z kuchnią i projekty salonu z aneksem kuchennym. Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji salonu z aneksem kuchennym skorzystaj z naszej oferty na projektowanie salonu z kuchnią

Funkcjonalny i nowocześnie urządzony salon z aneksem kuchennym