Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym? Pomysły, porady zdjęcia

Publikacja 2022-07-07 12:08:23
Kategorie Wnętrza Salonu

Styl nowoczesny to jeden z najczęściej spotykanych w aranżacjach stylów. Styl ten jest prosty, a jednak prezentuje się niesamowicie. Tak często spotykany styl najlepiej prezentuje się w salonach, gdzie można w stu procentach wykorzystać jego potencjał. Jak więc urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Czego dowiesz się z tego artykułu? Otóż, dowiesz się jak:

 • zaplanować i zaprojektować salon nowoczesny;
 • wybrać elementy wyposażenia salonu w stylu nowoczesnym;
 • dobrać do nowoczesnego salonu odpowiednie barwy;
 • wybrać najlepsze dekoracje i dodatki dla salonu w stylu nowoczesnym;
 • odpowiednio oświetlić salon nowoczesny;
 • urządzić mały salon nowoczesny w bloku.

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym? Pomysły, porady zdjęcia

Planowanie to podstawa – jak zaplanować i zaprojektować salon nowoczesny? 

Bez dobrego planu daleko nie zajedziemy kiedy urządzamy wnętrza domu, ważne jest więc by odpowiednio zaplanować nasz salon w stylu nowoczesnym. W etapie planowania zastanówmy się, czego oczekujemy od pomieszczenia, co od niego potrzebujemy, jak często będziemy z niego korzystali itp. Na tym etapie trzeba też wykonać odpowiedni projekt salonu nowoczesnego. Najlepiej jest zlecić to zadanie profesjonalistom i skorzystać z usługi projektowania wnętrz online – nasz projekt otrzymamy w 100% zdalnie, oszczędzi to nasz czas i pieniądze. Taki projekt online wnętrza i aranżacja salonu nowoczesnego ma 4 główne elementy – wyposażenie, kolorystykę, oświetlenie i dodatki.

Jak wybrać elementy wyposażenia salonu w stylu nowoczesnym? 

Wyposażenie salonu to jego – bez wątpienia – najważniejszy element. Czym byłby salon bez mebli? Od tego, jakie meble wybierzemy do naszego salonu zależy cała jego późniejsza aranżacja – jak więc wybrać elementy wyposażenia salonu w stylu nowoczesnym?

 • W salonie przede wszystkim znajdziemy sofę. Sofa będzie królową całego wnętrza – na niej możemy się zrelaksować po długim dniu w pracy lub w szkole lub odpocząć w weekendy. Na sofie możemy też usiąść i porozmawiać z domownikami czy z gośćmi. Ważny jest więc odpowiedni wybór sofy – liczy się jej kształt, rozmiar a także kolor. Alternatywnie możemy wybrać narożnik, który jest większy, więc najlepiej sprawdzi się w przestronnych, dużych salonach. Na tym nie koniec, bo gdy już usiądziemy na sofie lub narożniku, przyjemnie będzie obejrzeć telewizję.
 • Ważnym elementem salonu jest więc praktyczna szafka RTV i nad nią telewizor. Bo w końcu czy nie jest przyjemne rozłożenie się na kanapie i obejrzenie serialu czy filmu? Szafka RTV w salonie powinna być dopasowana nie tylko do stylu ale i do potrzeb naszej rodziny. Aranżacja ściany RTV w nowoczesnym salonie może stanowić główny element dekoracyjny w nowoczesnym salonie
 • Pomiędzy kanapą i telewizorem znajdziemy stolik kawowy. Na stoliku kawowym możemy odłożyć pilot czy książkę, albo zjeść przy nim posiłek, jeśli wolimy oglądać przy jedzeniu. Stoliki kawowe często są dość małe – i dobrze, bo wcale nie muszą być dużych rozmiarów. Nawet najmniejsze stoliki kawowe wystarczą.
 • Jeżeli natomiast dzielimy salon z innym pomieszczeniem, dochodzą kolejne elementy wyposażenia. Jeśli mamy salon połączony z jadalnią dochodzi stół – do dyspozycji są różne jego kształty, np. kwadratowy, prostokątny, okrągły, oraz różne rozmiary. Jeśli łączymy salon z aneksem, możemy znaleźć wiele różnych elementów wyposażenia w zależności od preferencji. Oddzielić salon od kuchni wykonując aranżacje salonie z aneksem kuchennym można m.in. za pomocą stołu, wyspy, półwyspu, barku.

Wszystkie te meble i elementy wyposażenia musza pasować do stylu nowoczesnego. Nowoczesne meble najczęściej są białe, z minimalną ilością detali. Fronty szafek nie mają uchwytów, same szafki nie mają wymyślnych dekoracji. Generalnie więc w stylu nowoczesnym zachowuje się minimalizm i prostotę, o czym należy pamiętać przy urządzaniu salonu nowoczesnego. A skoro już wspomniano o bieli, czas przejść do kolejnego elementu jakim jest wystrój wnętrza nowoczesnego salonu – kolorystyki.

Odpowiednia kolorystyka salonu nowoczesnego. Jak dobrać do salonu nowoczesnego odpowiednie barwy? 

Barwy w salonie nowoczesnym pełnią istotną rolę i są jej elementem charakterystycznym, który pozwoli odróżnić ten styl od innych. Jakie więc barwy wybrać do salonu nowoczesnego?

W stylu nowoczesnym barwy nie są zbyt skomplikowane do wybrania. Wystarczy tylko spojrzeć na przykładowe wnętrza w stylu nowoczesnym – widać, że wszystkie mają coś wspólnego, jeśli chodzi o kolorystykę. Barwy we wnętrzach nowoczesnych są jasne i naturalne – dominuje m.in. biel, czasem pojawiają się szarości czy beże, a także drewno. Kolorystyka ta jest uniwersalna – gdy wybieramy dodatki, nie musimy się bać, że kolor dodatków nie wpasuje się w resztę wnętrza. Barwy naturalne są uniwersalne i wiele kolorów do nich pasuje. Przykładami są m.in.:

 • żółty
 • zieleń, zwłaszcza butelkowa;
 • błękit i jego odcienie;
 • granat.

Wszystkie te barwy zawarte w dekoracjach powinny być jasne, ale stonowane; jaskrawe barwy tylko przytłoczą, a tego nie chcemy, prawda?

Salon nowoczesny, kolorystyka, butelkowa zieleń sofa, bezowe zasłony,

Jak wybrać najlepsze dekoracje i dodatki dla salonu w stylu nowoczesnym 

A więc skoro już wspomnieliśmy o barwach dekoracji, czas napisać coś o samych dekoracjach. Dodatki w salonie były, są i będą jego kluczowym elementem. Salon to wnętrze, w którym chodzi o przytulność – dekoracje mogą zmienić wnętrze całkowicie pod tym względem. Jak więc wybrać najlepsze dekoracje i dodatki dla salonu w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny jest, jak wspomniano wcześniej, stylem skupionym na minimalizmie. Dekoracje i dodatki w salonie w stylu nowoczesnym są więc proste i w małych ilościach. Przykładem często spotykanej dekoracji w salonie nowoczesnym są plakaty. Plakaty dostępne są w różnych wzorach i motywach – znalezienie idealnej dla swojego wnętrza będzie bułką z masłem. Tak samo jest z tapetami, które mogą świetnie urozmaicić całą ścianę, zwłaszcza często pustą ścianę za sofą lub narożnikiem. Często spotyka się też proste, ale ładne lamele – są hitem w aranżacji przedpokojów, kuchni i salonów. Żeby ożywić salon, można użyć roślin – proste rośliny doniczkowe, paprocie, pnącza itp. będą idealnym sposobem na ożywienie wnętrza. Można też użyć dekoracyjnych lampek stojących i wiszących. A skoro już o tym mowa, ostatnim elementem wystroju salonu nowoczesnego jest oświetlenie.

Nowoczesny salon, dodatki i dekoracje, poduszki, plakaty, dywan

Nowoczesny salon - Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do salonu 

Oświetlenie pełni równie ważną rolę, co kolorystyka i dekoracje w salonie nowoczesnym. Dobrze oświetlone wnętrze będzie przytulne i klimatyczne – aż trudno będzie z niego wyjść. Jak więc odpowiednio oświetlić salon nowoczesny, by osiągnąć podobny efekt?

Minęły już dawno czasy oświetlania wnętrz jednym źródłem oświetlenia – teraz im więcej źródeł światła, tym lepiej. W salonie nowoczesnym warto użyć takich źródeł światła, jak m.in. listwy LED, które w ten styl wpasują się idealnie, czy oświetlenie podłogowe. Warto też zastanowić się nad dużymi lampami stojącymi przy sofie. Ważne jest też jednak, by pamiętać o oświetleniu naturalnym – im więcej promieni słońca wleci do pomieszczenia, tym przestronniej i przytulniej. Unikajmy więc grubych zasłon i wpuśćmy więcej światła do naszego salonu nowoczesnego.

Nowoczesny salon, oświetlenie, sufit podwieszany z listą led przy ścianie, długie liniowe czarne oświetlenie w suficie, lampa stojąca

Podpowiedzi, jak urządzić mały salon nowoczesny 

Jeżeli nasz salon ma ograniczony metraż, aranżacja małego salonu może być sporym wyzwaniem. Ale nie martw się, bo na to też mamy odpowiedź! Oto podpowiedzi, jak urządzić mały salon nowoczesny.

Styl nowoczesny to styl idealnie na start pasujący do mniejszych wnętrz. Jasna kolorystyka, bogate oświetlenie, prostota w dodatkach – to wszystko sprzyja stworzeniu we wnętrzu przestronności. Ważne jest więc by tym bardziej zwrócić na te elementy uwagę przy urządzaniu małego salonu nowoczesnego.

Najlepiej przy wyborze mebla do wypoczynku wybrać sofę. Sofy są bowiem mniejsze, bardziej kompaktowe, łatwiejsze w ustawieniu. Narożnik często może się po prostu nie zmieścić w metrażu wnętrza. A gdy już wybierzemy, niech sofa stoi tuż przy ścianie by zająć jak najmniej miejsca.

W małych mieszkaniach często urządza się salony połączone z innym wnętrzem dla funkcjonalności. Salony z aneksem i salony z jadalnią są często widziane w kamienicach – zwiększają przestronność całego mieszkania i są bardzo praktyczne. Warto więc zwrócić na to uwagę – może to salon z aneksem lub salon z jadalnią będzie dla ciebie atrakcyjną opcją?

Styl nowoczesny to prosty ale piękny styl a aranżacja salonu w stylu nowoczesnym to bardzo dobra decyzja, efekt końcowy zdecydowanie zachwyci. Mamy nadzieję że porady, które zawarliśmy w tym artykule, pomogą Ci w urządzeniu własnego salonu w stylu nowoczesnym.

Nowoczesny mały salon

Podziel się