Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Kreatywne pomysły na ozdoby i modne dekoracje w pokoju dziecięcym

Publikacja 2022-08-05 10:19:31
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokój dziecięcy to wyjątkowe wnętrze w naszych mieszkaniach i domach. Najczęściej go urządzamy, poddajemy metamorfozom w miarę dorastania naszych dzieci. Pokój ma spełniać potrzeby,oczekiwania i trafiać w gust mieszkańca pokoju. Nowoczesny pokój dziecięcy to nie tylko odpowiednio zaplanowanie wszystkich elementów pokoju . Niezwykle istotne są też dekoracje i dodatki i ozdoby które do pokoju dziecięcego wprowadzą atmosferę, ocieplą i podkreślą charakter aranżacji pokoju dziecięcego. Pokój dziecka stanowi jego azyl. Jest miejscem odpoczynku, zabaw, nauki i spotkań z koleżankami i kolegami

Jakie wybrać dekoracje i ozdoby by stworzyć pokój dziecięcych marzeń? Zobacz, nasi projektanci wnętrz pokazują ciekawe pomysły na aranżacje w rożnych stylach, które mogą stanowić inspiracje

Dekoracje do pokoju dziecka - sposób na wystrój pokoju dziecięcego

Urządzić pokój dziecka to nie wybranie jakie będzie wyposażenie pokoju. Niezwykle istotne jest też to jak udekorujemy pokój dziecięcy. To taka wisienka na torcie w pokoju dziecka dzięki której nadamy wnętrzu odpowiedniego klimatu i sprawimy, że nasze dziecko z przyjemnością będzie chciało spędzać w nim czas

Jak wybrać do pokoju dziecięcego piękne dekoracje?

 • w pokoju dziecka warto postawić na proste, przemyślane dekoracje podkreślające wystroju wnętrza pokoju
 • planując dziecięce dekoracje nie przesadzaj z ich ilością. Ich nadmiar zamiast pomóc wprowadzi wrażenie ciężkości i bałaganu.
 • w ozdabianie pokoju dziecka włącz swoją pociechę
 • dziecięce dekoracje muszą być dopasowane do wybranego stylu aranżacji pokoju
 • stworzysz fantastyczne dekoracje również własnoręcznie podczas urządzania pokoju dziecięcego diy

Przemyślane i dopasowane ozdoby i dekoracje do pokoju dziecka odmienią jego wnętrze

Modne dekoracje i ozdoby do pokoju dziecięcego czyli jakie dodatki do pokoju dziecka wybrać?

istnieje wiele pięknych ozdób dzięki, którym pokój dziecka będzie wyjątkowym miejscem. Ciekawym akcentem dziecięcego pokoju będzie elementem podkreślający jego zainteresowania nawet w formie niewielkiego dodatku. Sprawi to, ze nasze dziecko będzie się bardziej utożsamiało ze swoim pokojem. Pokój dziecka wypełniają zabawki, które już same w sobie wnoszą mnóstwo koloru i optycznie obciążają wnętrze. Modne dekoracje w pokoju dziecięcym nie muszą być wymyślne. Jakie dekoracje i ozdoby sprawdzą się w pokoju naszej pociechy? Najlepsze w pokoju dziecka okażą się proste dodatki stanowiące dekoracje wnętrza takie jak:

 • ciekawą dekoracją, która do pokoju dziecięcego cieszy się popularnością są lamele i panele tapicerowane.

Lamele w pokoju dziecięcym

Lamele w pokoju

 • dywan dziecięcy z modnym wzorem lub motywem

Dywan z motywem

Dywan z motywem zwierzęcym

 • fototapeta lub tapeta - stanowią ozdobę pokoju same w sobie

Fototapeta z motywem leśnym

Fototapeta z motywem leśnym

 • dekoracyjne oświetlenie w postaci lampy stojącej, lampki nocnej czy nawet tej na biurko

Lampa stojąca

Lampa stojąca

 • nowoczesne plakaty w ramach z przeróżnymi motywami

Plakat z motywem kosmosu

Plakat z motywem kosmosu

 • drewniane dekoracje
 • wiklinowe koszyki, wiszące makramy

Makrama

Makrama na ścianie

 • dekoracyjne poduszki i narzuty na łózka

Poduszki dekoracyjne

Poduszki dekoracyjne

A co jeśli mamy do dyspozycji mały pokój. Jak udekorować mały pokój dziecięcy? Dekoracje w małym pokoju muszą być niezwykle mocno przemyślane. Nie możemy przesadzić z ich ilością. Wybierając dekoracje i ozdoby do małego pokoju wyznaczmy sobie jeden kierunek aranżacji. Nie wprowadzajmy więcej niż trzy kolory. Pokój niech bezie w jasnych kolorach bazowych uzupełnianych przez dekoracje będących akcentem podkreślającym charakter pokoju.

Dekoracje do pokoju dziewczynki

Jakie dekoracje sprawdzą się w pokoju dziewczynki? Wszystko zależy od tego w jakim stylu chcemy urządzić pokój. Czy projekt pokoju dla dziewczynki ma mieć jakiś motyw przewodni.

Na przykład pokój urządzony w stylu boho udekorujemy poprzez wszelkiego rodzaju wiklinowe dodatki, lustra czy wiszące makramy oraz dywan w stylu boho z frędzlami, ratanowe, meble czy drewniane lampy.

dodatki w pokoju dla dziewczynki w stylu boho, wiklinowe dodatki, wiszące makramy oraz dywan w stylu boho z frędzlami, ratanowe, meble, drewniane lampy.

Dodatki w pokoju dla dziewczynki w stylu boho, wiklinowe dodatki, wiszące makramy oraz dywan w stylu boho z frędzlami, ratanowe, meble, drewniane lampy.

Inaczej będzie natomiast jeśli myślimy o pastelowym pokoju. Pastelowe kolory uspokajają, nadają delikatności i świetnie sprawdzą się w pokoju dziewczynki. I w pastelowym pokoju dziecięcym skupimy się na prostych, delikatnych dodatkach w postaci dekoracji ściennych takich jak plakaty, tapety. Dekoracji w postaci dywanu czy dekoracyjnych poduszek i innch elementów pokoju dziecięcego.

Pokój dla dziewczynki w pastelowych kolorach, blat biurka w kolorze miętowym, siedzisko tapicerowane w kolorze miętowym, beżowe ściany

Pokój dla dziewczynki w pastelowych kolorach, blat biurka w kolorze miętowym, siedzisko tapicerowane w kolorze miętowym, beżowe ściany

Dekoracje do pokoju chłopca

Ciekawy element wystroju pokoju chłopięcego zawsze stanowi jego zainteresowanie. Może być to na przykład pokój piłkarski. Zastosowanie chociażby dekoracji ściennych w postaci plakatów z motywem piłki nożnej czy dywanu z motywem boiska będą jednymi z ulubionych elementów pokoju. Nie inaczej bezie w przypadku fana kosmosu. Piękna tapeta z planetami, dywan z kosmonautą sprawią chłopcu radość i będą jednocześnie stanowiły wyposażenie pokoju dziecięcego. Poza tym wszelkie plakaty motywujące w pokoju chłopca będą stanowiły piękną dekoracje ścian.

Motyw piłkarski w postaci tapety na ścianie w pokoju chłopca

Motyw piłkarski w postaci tapety na ścianie w pokoju chłopca

Dekoracje do pokoju młodzieżowego

Do pokoju młodzieżowego dostępnych jest mnóstwo dekoracji. Od aranżacji ścian w różnych materiałach jak cegła, beton, lamele po fototapety, plakaty i panele tapicerowane.

Pokój nastolatki udekorujemy ponadto dzięki dekoracyjnym poduszkom, pudełkom, wiszącym lampkom. Również dekoracja stojąca w postaci pięknej, dużej lampy podłogowej sprawdzi się idealnie. Pokój nastolatka dekorować mogą już same meble. Nowoczesne łózko z metalową ramą ozdobione dekoracyjnymi poduszkami będzie przykuwało wzrok.

Pokój dla nastolatki z cegłą na ścianie

Pokój dla nastolatki z cegłą na ścianie

Podziel się