Projekty wnętrz

ZREALIZOWANE > 600 PROJEKTÓW - ZAMÓW PROJEKT >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Łazienka 3,5 m2 . Projekt łazienki nowoczesnej z prysznicem

Publikacja 2021-08-13 11:03:12
Kategorie Wnętrza Łazienki

Łazienka podobnie jak kuchnia jest pomieszczeniem, które urządzamy na lata. Urządzając łazienkę konieczne jest ergonomiczne rozplanowanie elementów wyposażenia wnętrza łazienki jak również zastosowanie odpowiednich dla wnętrza: kolorów, faktur, oświetlenia. Projektowanie łazienki wydaje się być prostym zabiegiem. W rzeczywistości aranżacja łazienki wielu z nas sprawia trudności.

Żeby nie popełnić błędów, które w następstwie okazują się kosztowne lub zostają z nami na lata, decydują o braku komfortu w korzystaniu z łazienki podczas projektowania łazienki przyda nam się znajomość kilku podstawowych zasad dzięki, którym funkcjonalnie zagospodarujemy wnętrze łazienki. Układ funkcjonalny to nie koniec. Istotny jest również dobór stylu, dodatków, dekoracji, urządzeń sanitarnych jak i mebli czyli wszystko co składa się na wystrój łazienki.

W artykule podpowiadamy jak urządzić nowoczesną łazienkę, na co zwrócić uwagę podczas projektowania łazienki a zamieszczone w artykule zdjęcia nowoczesnej łazienki mogą stanowić inspiracje.

Nowoczesna łazienka – funkcjonalne i piękne wnętrze 

Nowoczesna łazienka to miejsce w którym nie tylko poddajemy się zabiegom higienicznym , to miejsce relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. W nowoczesnej łazience mamy z przyjemnością witać nowy dzień. Wszystko powinno w niej mieć swoje miejsce, powinna być przestronna, łatwa do utrzymania w czystości, dobrze oświetlona. W nowoczesnej łazience niezwykle istotna jest ergonomia. Oczywiście nie każdą łazienkę da się zaprojektować sztywno według panujących zasad i z zachowaniem optymalnej ilości miejsca na poszczególne rzeczy jednak świadomość i znajomość tych zasad pomoże nam w zaprojektowaniu wymarzonej łazienki i uchroni nas przed popełnieniem błędów.

Aby wygodnie było nam się poruszać w łazience musimy zachować odpowiednią ilość miejsca przed, pomiędzy danymi elementami wyposażenia jak również umieścić je w odpowiedniej odległości od ściany.

Optymalna ilość miejsca przed urządzeniami wynoszą:

  • przed prysznicem 90-110 x 80x100

  • przed wanną – 70-100 x 100x120

  • przed toaletą to 60-80cm x80

  • przed umywalką to 70x100

Optymalna odległość pomiędzy:

  • dwiema umywalkami 30 cmumywalką a wanną 20 cm

  • umywalką a prysznicem 30 cm

  • sedesem a prysznicem 30 cm

  • umywalką a sedesem 20 cm

  • sedesem a bidetem 30 cm

Jeśli chodzi o odległości od ściany toalety będzie to 20 cm, bidetu to 30 cm a umywalki 30 cm

Ergonomia i funkcjonalność to jedno drugie to wystrój łazienki. I tu wcale nie jest prościej. Dobór płytek, mebli i dodatków powinien być dopasowany do wybranego stylu w jakim chcemy by była wykonana aranżacja łazienki. Bardzo ważne jest oświetlenie, szczególnie jeśli mamy do czynienia z małą łazienką.

Projekt łazienki z prysznicem 3,5 m2 

Prezentowany projekt łazienki został wykonany w stylu nowoczesnym. Łazienka ma 3,5 m2. Aranżacja łazienki opiera się na kolorze szarym i drewnie z dodatkiem koloru czarnego. Szare duże płytki optycznie powiększają wnętrza, drewnopodobne ocieplają i nadają przytulności. Czarne oświetlenie i rama lustra nadają kontrastu. W łazience zaplanowany został prysznic, wisząca szafka z umywalką nablatową, wc z zabudową do przechowywania. Wystrój łazienki jest lekki, nowoczesny.

Projekt łazienki 3,5 m2, pólka pod prysznicem, płytki Chevron drewnopodobne na ścianie z prysznicem, niski brodzik, oświetlenie led pod półką na szampony

Nie wiesz jak urządzić łazienkę zapoznaj się z naszą oferta na projektowanie wnętrz online i zamów projekt łazienki pod Twoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe

Ponadto na naszym blogu znajdziesz zdjęcia aranżacji łazienek, które mogą stanowić dla Ciebie inspirację jak również artykuły na temat urządzania łazienek

Łazienka 3,5 m2 . Projekt łazienki nowoczesnej z prysznicem, duże okrągłe lustro, Płytki Chevron drewnopodobne

Podziel się