Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Jak urządzić małą łazienkę? projekty wnętrz małej łazienki

Publikacja 2020-10-17 13:46:16
Kategorie Wnętrza Łazienki

Urządzenie małej łazienki pięknie i praktycznie jest nie lada wyzwaniem. Wnętrze łazienki musi spełniać swoje funkcje a przy tym nie być nudne. Każdy z nas wie co powinno znaleźć się w łazience. Problem w tym jak ją zagospodarować funkcjonalnie, żeby wszystko pomieścić. Przy tym na jaki wystrój małej łazienki postawić by optycznie ją powiększyć, żeby zwyczajnie prosto mówiąc nasza łazienka była ładnie urządzona. Potrzebny jest przemyślany plan i dobry pomysł na projekt wnętrza małej łazienki.

Projektowanie mieszkań nie jest proste, wymaga znajomości zasad, wyobraźni i sprytu zwłaszcza jeśli chodzi o projektowanie małej łazienki. W artykule podpowiadamy Ci jak urządzić małą łazienkę funkcjonalnie? Jaki wystrój małej łazienki będzie odpowiedni? Jakie płytki, kolory, dodatki wybrać do małej łazienki? Zamieściliśmy również na zdjęciach ciekawe aranżacje małej łazienki.

Jak urządzić małą łazienkę funkcjonalnie ? 

Wygodna łazienka to łazienka zaprojektowana funkcjonalnie. Tym bardziej jest to istotne w przypadku kiedy urządzamy małą łazienkę a tam liczy się każdy centymetr. Czym wyznacza się funkcjonalnie zagospodarowana mała łazienka? Otóż:

  • projekty wnętrz łazienek powinny być dopasowane do konkretnych potrzeb

W łazience ma być przede wszystkim wygodnie domownikom. Dlatego kiedy urządzamy łazienkę musimy wziąć pod uwagę potrzeby i oczekiwania każdego z nich.

  • miejsce do przechowywania powinno być odpowiednio zorganizowane

W małej łazience wszystko powinno mieć swoje miejsce. Poustawiane bez ładu i składu akcesoria, ogólny bałagan nie powoduje, że będziemy czuć się w niej komfortowo wręcz przeciwnie. Praktycznie urządzona mała łazienka powinna mieć jak najwięcej miejsc do przechowywania kosmetyków, ręczników i akcesoriów i w miarę możliwości najlepiej gdyby były zamknięte.

Jak urządzić małą łazienkę? projekty wnętrz małej łazienki

Przemyślana i ciekawa aranżacja małej łazienki 

Najwięcej z nas szuka pomysłu, sposobu na to jak urządzić małe mieszkanie. Wnętrza o niewielkim metrażu w których funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza jest podstawową kwestią sprawiają nam największą trudność pod względem aranżacji. Zabierając się za projekt wnętrza kuchni czy aranżacje małej łazienki to o czym musimy pomyśleć to jakie meble, płytki, kolory, dodatki i oświetlenie wybrać.

Wnętrze małej łazienki stawia przed nami wiele ograniczeń dlatego musimy dobrze przemyśleć każdy detal. Bo za ich pomocą możemy pozytywnie wpłynąć na ogólny odbiór wizualny łazienki lub co gorsze wręcz przeciwnie. To co istotne i co powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy rozpatrujemy wystrój małej łazienki to jej optyczne powiększenie.

Jakie kolory zastosować w małej łazience ? 

Oczywiście panuje zasada jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, że w małych pomieszczeniach najlepiej zastosować jest jasne kolory i to dotyczy również sytuacji w której urządzamy małą łazienkę. Zastosowanie jasnych kolorów jest najprostszym sposobem na jej optyczne powiększenie ale również najłatwiejsze jeśli chodzi o aranżacje małej łazienki. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie jeśli lubi ciemniejsze barwy by poeksperymentować w naszej łazience.

Mała łazienka w jasnych płytkach, płytki na ścianie białe, płytki na podłodze szare, drewno na ścianie

W jaki sposób optycznie powiększyć małą łazienkę? 

Chcąc optycznie powiększyć wnętrze małej łazienki:

  • postaw na jasne, chłodne barwy
  • nie zastawiaj łazienki niepotrzebnymi bibelotami poukładanymi na wierzchu
  • zastosuj jak najwięcej błyszczących materiałów np. meble na wysoki połysk, płytki w połysku
  • zastosuj jak największe lustro
  • wybierz duże płytki odpowiednio je ułóż
  • zastosuj odpowiednie oświetlenie główne jak i przy lustrze

W jaki sposób optycznie powiększyć małą łazienkę ?, jasne białe płytki, płytki 3D w połysku

Projekt wnętrza małej łazienki 

Projektowanie wnętrz małej łazienki wymaga przemyślenia oczekiwań i potrzeb, dobrego planu i realizacji wszystkich prac według określonej kolejności.

Po pierwsze: przedstaw swoje konkretne oczekiwania i określ jakie są Twoje potrzeby

Po drugie: dokonaj dokładnych pomiarów wnętrza łazienki

Po trzecie : wybierz najlepszy układ funkcjonalny

Po czwarte: wybierz styl aranżacji łazienki

Po piąte: zdecyduj o kolorystyce wnętrza, wybierz, meble, płytki, dodatki

To co bardzo często gubi nas kiedy urządzamy wnętrza to właśnie postępowanie w odwróconej kolejności. Zaprojektowanie małej łazienki możemy zlecić profesjonaliście czyli projektantowi wnętrz lub możemy podjąć się tego zadania samodzielnie.

Jeśli nie czujemy się na siłach to pierwsza z opcji jest najlepszym rozwiązaniem gdyż jak wiadomo łazienka podobnie jak kuchnia są to wnętrza urządzane raz na dłuższy czas. Urządzanie łazienki czy kuchni wiąże się również z nie małymi wydatkami. Dlatego warto jest naprawdę dobrze wszystko przemyśleć i zaplanować w najdrobniejszym szczególe by cieszyć się długie lata pięknym i funkcjonalnie urządzonym wnętrzem. Projekt wnętrza małej łazienki wykonany przez projektanta wnętrz daje nam pewność, że nasza łazienka będzie komfortowo i w dobrym stylu. Ponadto oszczędzamy czas i pieniądze na niepotrzebne kosztowne poprawki czy nieprzemyślane zakupy.

Łazienka, projekt małej łazienki

Podziel się