Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem

Publikacja 2021-06-22 06:35:24
Kategorie Wnętrza Łazienki

Urządzenie łazienki w sposób funkcjonalny i w dobrym stylu nie jest wcale łatwe. Tym bardziej jeśli jest to mała łazienka lub łazienka na poddaszu. Wnętrze łazienki podobnie jak i kuchnie urządzamy na lata. Warto jest więc dobrze wszystko przemyśleć zarówno jeśli chodzi o jej zaplanowanie jak i wystrój. Niestety bardzo często popełniamy błędy przy aranżacji łazienki, które zostają z nami na lata lub ich naprawienie nie mało nas kosztuje. Szukasz inspiracji? Zobacz nasz pomysł na urządzenie łazienki na poddaszu z wanną i prysznicem.

Projektowanie łazienki wymaga dokładnego przeanalizowania układu funkcjonalnego jak również doboru odpowiedniego stylu, kolorów, faktur czy oświetlenia. Przyda się również znajomość kilku podstawowym zasad by urządzić łazienkę w sposób który zapewni nam komfort podczas korzystania z niej.

Jak urządzić łazienkę w sposób funkcjonalny ? 

Niezwykle ważną kwestią w łazience jest ergonomia i choć nie każdą łazienkę oczywiście uda nam się zaprojektować według określonych zasad, zachowując idealną optymalną ilość miejsca to na pewno znajomość zasad pozwoli nam na dokładniejsze zaplanowanie jej wnętrz i unikniecie wielu błędów. Warto jest znać chociażby jakie są optymalne odległości elementów wyposażenia od siebie czy ścian czy ile musimy przeznaczyć na nie miejsca by w sposób komfortowy się móc poruszać. I tak na przykład:

pomiędzy:

  • dwiema umywalkami jest to 30 cm

  • umywalką a wanną jest to 20 cm

  • umywalką a prysznicem jest to 30 cm

  • sedesem a prysznicem jest to 30 cm

  • umywalką a sedesem jest to 20 cm

  • sedesem a bidetem jest to 30 cm

Jeśli chodzi natomiast o ilość miejsc przed urządzeniami to:

  • przed wanną potrzebujemy 70-100 x 100x120 a przed prysznicem 90-110 x 80x100.

Przed toaletą będzie to 60-80cm x80, natomiast przed umywalką 70x100

Jak wiadomo funkcjonalnie urządzona łazienka to jeszcze nie wszystko liczy się też wystrój łazienki.

Łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem. Nowoczesna aranżacja wnętrza 

Aranżacja łazienki jest bardzo istotna. Nowoczesna łazienka jest miejscem w którym poza poddawaniem się zabiegom higienicznym relaksujemy się , nabieramy sił na nowy dzień czy też odpoczywamy po ciężkim dniu. Mamy czuć się w niej dobrze. Powinna być dobrze oświetlona, odpowiadać na nasze potrzeby i cieszyć nasze oko. Łazienka zaprezentowana w artykule to łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem zaprojektowana w stylu nowoczesnym w kolorach bieli, drewna, brązu. Projekt łazienki jest elegancki a zarazem ciepły i przytulny. Zaplanowane zostały w niej dwie umywalki z szafką do przechowywania i lustrami, wanna wolnostojąca, prysznic typu walk in oraz wc i bidet. Na podłodze znajdują się płytki imitujące drewno a na ścianach imitujące marmur. Całość pięknie się komponuje, nie przytłacza i nadaje wnętrzu klasy i charakteru.

Na naszym blogu znajdziesz inne zdjęcia aranżacji łazienek, które mogą stanowić dla Ciebie inspirację jak również inne artykuły na temat urządzania łazienek. A jeśli nie wiesz jak urządzić swoją łazienkę i potrzebujesz pomocy przy jej aranżacji zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online i zamów projekt łazienki pod indywidualne zamówienie.

Łazienka na poddaszu z wanną i prysznicem. Nowoczesna aranżacja wnętrza

 

 

 

 

 

Podziel się