Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pomysł na przechowywanie w przedpokoju w małym mieszkaniu

Publikacja 2020-04-06 04:04:10
Kategorie Wnętrza przedpokoju

Przedpokój jest miejscem reprezentacyjnym stanowiącym niejako wizytówkę mieszkania. To wnętrze, które jako pierwsze jest widoczne po wejściu do domu. To tutaj witamy naszych gości dlatego istotne jest by aranżacja przedpokoju była tak zaplanowana by było to miejsce funkcjonalnie jak i stylistycznie urządzone. Jednocześnie przedpokój w mieszkaniu stanowi pomieszczenie, którego podstawową funkcją jest w zasadzie przechowywanie. Przechowywanie w przedpokoju i jednoczesne zachowanie w nim porządku i estetyki jest kluczowe kiedy myślimy nad tym jak urządzić przedpokój. Jednakże stworzenie przestrzeni uporządkowanej, funkcjonalnej i do tego schludnej kiedy jest tak używane nie jest łatwe.

W artykule podpowiemy jak można zorganizować przestrzeń do przechowania w przedpokoju.

Przechowywanie w przedpokoju 

Przedpokój jest miejscem, w którym chcemy mieć wszystko pod przysłowiową ręką co za tym idzie wnosi to nieład i chaos we wnętrzu. Przez co jedyne o czym marzymy to pozbyć się walających się na widoku butów, kluczy, czapek i innych przedmiotów. Jak zaplanować przechowywanie w przedpokoju przy jednoczesnym zachowaniu spójności stylistycznej i wystroju wnętrza , który zachwycał będzie nas i naszych gości po wejściu do mieszkania?

Przedpokój - przechowywanie w przedpokoju

Otwarta przestrzeń czy zabudowa w przedpokoju? 

Możemy zastosować systemy do przechowywania i organizacji zawieszony na ścianach jak również postawić na zabudowy. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć i czego jest zwolennikiem. Czy zamkniętych niewidocznych rozwiązań na przechowywanie czy wręcz odwrotnie przechowywani na widoku.

Zalety zabudowy w przedpokoju 

Jeśli zabudowa w przedpokoju to jaka? Czy nie pomniejszy wnętrza optycznie? Nie jednemu z nas wydaje się , że tego typu rozwiązanie możliwe jest tylko w dużej przestrzeni. Nic bardziej mylnego. Jednak nie mamy tu na myśli zabudowanie małego przedpokoju wzdłuż i w szerz poprzez szafy, komody, pawlacze. Dziś mamy wiele rozwiązań, które pomogą zagospodarować wnętrze przedpokoju a jednocześnie przez odpowiednio zastosowane materiały optycznie nie pomniejszą wnętrza przedpokoju. Co więcej dzięki zabudowanie na wymiar sami decydujemy jak zagospodarować przechowywanie w środku co znacznie ułatwi nam utrzymanie porządku. Możemy wykorzystać dzięki takiemu rozwiązaniu wnęki i dostosować wymiarem wszystkie meble pod wnętrze. Zastosowanie drzwi przesuwnych pozawala oszczędzić miejsce i nadaje się do małego przedpokoju.

Zabudowa w przedpokoju

System otwartego przechowywania w przedpokoju 

Plusem otwartego przechowywania w przedpokoju niewątpliwie jest to, że mamy wszystko pod ręką czy w zasięgu wzroku. Takie rozwiązania jak system do przechowywania zawieszany na ścianie niemal zachęcają by odkładać wszystko na swoje miejsce w przeciwności kiedy mamy zamknięte powierzchnie do których często wrzucamy co mamy pod ręka pod pretekstem później ułożę. Tu również możemy dopasować ich wymiar, podział według własnego uznania na wysokości jakiej chcesz.

Przechowywanie w przedpokoju to jedno, zadbaj o to by aranżacja przedpokoju byłą spójna z resztą wystroju mieszkania, nie zapomnij o lustrze, odpowiednim oświetleniu, kolorystyce i dekoracji wnętrza przedpokoju.

Male mieszkanie: pomysł na przechowywanie w przedpokoju

Podziel się