Projekty wnętrz

ZREALIZOWANE > 600 PROJEKTÓW - ZAMÓW PROJEKT >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla chłopca 15 lat. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla nastolatka?

Publikacja 2021-10-22 09:54:50
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Urządzenie pokoju młodzieżowego dla chłopca wielu rodzicom spędza sen z powiek. Nic dziwnego. Nie małe wyzwanie stanowi funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni jak i dopasowany do gustu, stylu wystrój pokoju dla nastolatka. Pomysłów na aranżacje pokoju młodzieżowego dla chłopca jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego jakim wnętrzem mamy do czynienia, jaki jest jego układ, metraż oraz od tego jakie mamy potrzeby związane z pokojem i w jakim stylu chcemy urządzić pokój dla nastolatka.

Nastolatki mają już swój gust, własne oczekiwania co do tego jak ma być urządzony ich pokój. Problem z aranżacją pokoju dla nastolatka jest taki, że pokój młodzieżowy to pokój pełniący funkcję sypialni, pokoju dziennego w którym nastolatki przyjmują swoich gości jak również jest to miejsce do nauki. Jak zatem urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca, który będzie funkcjonalny, nowoczesny? Jaka aranżacja wnętrza sprawi, że nasz nastolatek czuł się w nim dobrze i z przyjemnością spędzał w nim czas? Szukasz pomysłu na aranżacje wnętrz pokoju młodzieżowego dla chłopca? Zobacz nasz pomysł na pokój dla chłopca w wieku 15 lat.

Pokój dla chłopca. Przemyślana aranżacja wnętrza pokoju młodzieżowego 

Dobrze urządzony pokój nastolatka to pokój funkcjonalny i dopasowany pod względem wystroju. Projektowanie pokoju młodzieżowego opieramy na trzech podstawowych kwestiach:

  • Po pierwsze: dogłębne poznanie potrzeb i oczekiwań związanych z pokojem
  • Po drugie ustalenie najlepszego układu funkcjonalnego
  • Po trzecie: na podstawie poznania gustu, charakteru nastolatka obieranie stylu aranżacji wnętrza pokoju i na tej podstawie wybierane są meble, dekoracje, dodatki, kolory

W pokoju dla nastolatka musimy zagospodarować miejsce na łóżko, biurko, przechowywania zarówno ubrań jak i materiałów szkolnych, książek. Bardzo często w chłopięcym pokoju młodzieżowym swoje miejsce musi znaleźć również komputer, telewizor czy konsola. Istotny jest przemyślany układ funkcjonalny pokoju, tak by nasz nastolatek czuł się w nim swobodnie i mógł również zapraszać kolegów i koleżanki. I właśnie od zaplanowania co i gdzie będzie się znajdowało rozpoczynamy projektowanie pokoju młodzieżowego. W kolejnym kroku wybieramy elementy wykończeniowe, kolory, meble, dekoracje i dodatki. Pokój dla nastolatka powinien odzwierciedlać jego gust, być dopasowany do jego potrzeb.

Pokój dla chłopca lat 15. Projekt pokoju młodzieżowego dla nastolatka 

Pokój młodzieżowy został zaprojektowany dla chłopca w wieku lat 15. Projekt pokoju dla nastolatka został wykonany pod indywidualne zamówienie na podstawie konkretnych oczekiwań i potrzeb. Aranżacja pokoju dla 15 – letniego chłopca wykonana została w stylu nowoczesnym. Pokój jest ze skosami i dużym oknem. W pokoju chłopca zaaranżowane zostały ściany w postaci lameli drewnianych, tapicerowanych pianek oraz ściany wyróżnionej farbą tablicową z nowoczesnym młodzieżowym napisem. W pokoju zaplanowane zostało duże narożne biurko z półkami, łóżko, szafka RTV, ciekawie zaaranżowana na wymiar szafa i regałami. Aranżacja pokoju chłopca opiera się na kolorach biały, szary, grafit z dodatkiem koloru żółtego. W pokoju chłopca zaplanowane zostało nowoczesne, ciekawe oświetlenie, które nadaje wnętrzu dodatkowo swoistego charakteru.

Pokój dla chłopca 15 lat. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla nastolatka?

Dodatki w pokoju nastolatka

W pokoju nastolatka istotnym elementem aranżacji wnętrza będą dodatki i dekoracje. Mogą być to nowoczesne plakaty, fototapeta, materiały wykończeniowe w postaci cegły, betonu czy lameli. Jak również nowoczesne oświetlenie, designerski dywan , poduszki czy narzuta. Dodatki w pokoju młodzieżowym nadają charakteru i są przysłowiową wisienką na torcie.

Pokój młodzieżowy, dodatki, ściana za łózkiem panele tapicerowane, lamele na ścianie, napis 3d na ścianie, dywan biały, czarny, poduszki zólte, białe, szare

Meble i oświetlenie w pokoju nastolatka

Istotnym elementem każdego pokoju dla nastolatka są meble. Muszą być dopasowane do stylu, potrzeb i oczywiście muszą być funkcjonalne. Meble mogą być gotowe lub zaprojektowane na wymiar do wykonania przez stolarza. Meble na wymiar pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Innym istotnym elementem w pokoju młodzieżowym jest oczywiste oświetlenie. Poza głównym oświetleniem musimy zadbać o oświetlenie nocne i do nauki.

Pokój nastolatka, pokój dla 15 latka, meble, biurko białe, szafki nad biurkiem, łóżko czarne, krzesło żółte

Oświetlenie w pokoju, lamy wiszące na suficie, oświetlenie led nad biurkiem, oświetlenie led w pólkach

Podziel się