Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla chłopca 2 latka

Publikacja 2022-08-16 13:58:48
Kategorie Pokoje dziecięce

Wszyscy wiemy, jak trudne może być urządzenie dziecięcego pokoju. Aranżacje pokoju dziecka skupiają się na zainteresowaniach i upodobaniach dziecka i różnią się całkowicie od innych wnętrz domu. Czasem ciężko może być do pokoju chłopca wybrać odpowiednie elementy wystroju tak, by spodobały się dziecku. Dlatego też pokój dwulatka może być niemałym wyzwaniem do urządzenia. Chcesz urządzić pokój dziecka dla dwulatka? Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

  • rodzice w pokoju dwulatka powinni przede wszystkim pomyśleć o jego bezpieczeństwie
  • w pokoju dwuletniego chłopca powinno się urządzić go z meblami dedykowanymi pokojom dziecięcym
  • warto by w pokoju chłopca znalazł się akcent podkreślający jego zainteresowania np. motyw z ulubioną bajką czy zwierzątkami

Pokój dla chłopca 2 latka

Jak urządzić pokój dziecięcy dla dwuletniego chłopca? Aranżacja miejsca do zabawy dla chłopca

Od czego zacząć urządzenie dziecięcego pokoju? Jak powinien wyglądać pokój dwulatka? Jak stworzyć wymarzony pokój dwulatki nie mają jeszcze sprecyzowanych gustów. W pokoju małego dziecka ważne jest urządzenie go na podstawie upodobań dziecka. Pokój dziecka musi odwzorowywać jego charakter, co jest najbardziej widoczną cechą charakterystyczną jeśli chodzi o aranżacje pokoju dziecięcego - w pokoju dwulatka ciężko jednak czasem urządzić dziecięcy pokój zgodnie z zainteresowaniami dziecka.

Pokój dwulatka - jakie meble, dekoracje i kolory wybrać?

Urządzając pokój dwulatka należy między innymi zwrócić uwagę na meble. Trzeba dostosować pokój dziecka do jego wieku, bo w zależności od niego mogą pojawić się w pokoju różne meble.

W pokoju dziecka widać wyraźny podział na trzy strefy. W strefie zabawy znajdziemy dywan i meble do przechowywania zabawek - praktyczne i komfortowe miejsce zabaw. W pokoju dziecka należy też uwzględnić strefę odpoczynku, z łóżeczkiem i pufami czy krzesełkami. A w strefie nauki biurko, obecne w pokoju dziecka nieco starszego, możemy zastąpić innym meblem. Warto, by w pokoju chłopca znalazł się stoliczek, przy którym dwulatek może rysować czy się bawić. Istotna jest też aranżacja miejsca do zabawy

Meble w pokoju, łóżko rozkładane, szafa do sufitu, meble do przechowywania zabawek Trofast

Jakie kolory powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym? Podczas urządzenia pokoju dziecięcego kolory mogą mieć wielki wpływ na to, jak będzie się prezentował pokój. Oczywiście pokój dziecka musi mieć kolor ścian pasujący do gustu dziecka. Choć może być to o wiele mniej ważne w pokoju dwulatka. W pokoju dziecięcym wystarczy użyć kolorów, które wpasują się we wnętrze - gdy dziecko podrośnie, będzie mogło już wybrać kolory ścian. Kolory powinny jednak być stonowane - zbyt jaskrawe przytłoczą wnętrze. Nie należy też oczywiście wybierać kolorów, które wpasowałyby się lepiej do pokoju dziewczynki.

Podobnie jak w pokoju dziewczynki przydadzą sie dodatki w pokoju chłopięcym. Jeśli chodzi o dekoracje, powinniśmy zachować umiar - zbyt dużo dekoracji w pokoju dziecka trochę przytłoczy, a przy tym dwulatek może łatwo je zniszczyć. Pokój dziecka musi jednak być czymś udekorowany, by nie wydał się smutny i monotonny. Najlepiej wybrać takie dekoracje, jak:

  • dywan, dekoracyjne poduszki

Dywan w pokoju 2-latka, bezowy dywan z odznaczonymi czarnymi stopami

  • plakaty, naklejki

Plakaty w pokoju 2-latka ze zwierzętami leśnymi

  • tapeta lub fototapeta

Fototapeta w pokoju 2-latka ze zwierzętami leśnymi

Funkcjonalny pokój dwulatka - jak urządzić mały pokój dziecka dwuletniego?

Jak zaaranżować dziecięcy pokój dwulatka o niewielkim metrażu? Urządzenie małego pokoju dziecka spędza sen z powiek. Pokój dziecięcy przestaje być już tak ustawny, gdy jest w nim mniej przestrzeni. Pomniejszy się liczba w pokoju dziecka przedmiotów i dekoracji. Jak urządzić praktyczną i ładną przestrzeń dla dwulatka w małym pokoju dziecięcym?

Są pewne praktyczne sposoby na to, by nawet w bardzo małej przestrzeni dziecko miało idealne miejsce do życia. Na przykład w idealnym pokoju dziecięcym o małym metrażu znajdziemy m.in praktyczne meble - powinniśmy do takiego pokoju wybrać meble nastawione na praktyczność np. antresolę zamiast łóżka, pod którą można ustawić meble. W pokoju malucha możemy też uwzględnić mniejsze wersje mebli, które łatwiej się zmieszczą. Warto też wybrać kolory ścian o jasnych odcieniach i odpowiednie oświetlenie, które sprawi, że mały pokój wyda się o wiele większy. Wymarzony pokój i funkcjonalny pokój dla dziecka da się urządzić nawet w małych wnętrzach.

Aranżacja wspólnego pokoju chłopca dwuletniego

Podczas wspólnej aranżacji pokoju możemy napotkać bardzo dużo problemów. W poprzednim pokoju, tylko dla jednego dziecka, aranżacja jest o wiele prostsza. Tutaj duży pokój dla dwóch dzieci jest o wiele trudniejszy do urządzenia. Tutaj jedna część pokoju dziecięcego nie jest ważniejsza od drugiej, więc pokój ma spore ograniczenia - w aranżacji wspólnego dziecięcego pokoju obie części trzeba urządzić równie dobrze.

Plusem zdecydowanie jest to, że jeśli mowa o małych dzieciach urządzenie wspólnego pokoju jest proste niż w przypadku starszaków. Dwulatki nie mają dokładnie określonych zainteresowań, dlatego też nie trzeba się nimi kierować. Warto pamiętać, że pokoje wspólne często urządzane są w mieszkaniach, gdzie jest mniej miejsca. Dlatego też nie należy zagracać pokoju nadmiarem mebli. Wybierajmy spójne, a nie różne kolory ścian pokoju, by wystrój nie był chaotyczny i przytłaczający. W pokoju warto też zadbać, by w dwóch strefach dla poszczególnych dzieci była podobna ilość dekoracji i zabawek, by uniknąć kłótni między dziećmi.

Każdy pokój ma własny styl i charakter. Ale możliwe, że nasze podpowiedzi i przykładowe zdjęcia pomogą Ci odkryć, jaki będzie charakter pokoju dziecięcego w Twoim domu. Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji, sprawdź naszego bloga. Wykonamy też dla Ciebie projekt pokoju dziecięcego dla chłopca - pomożemy Ci urządzić najlepszy pokój dla chłopca.

Podziel się