Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projekt wnętrza pokoju dziecięcego: jak urządzić pokój piłkarski dla chłopca?

Publikacja 2019-09-23 10:38:45
Kategorie Pokoje dziecięce

Projekt wnętrza pokoju dziecięcego czy aranżacja wnętrza pokoju młodzieżowego to nie dla jednego rodzica wyzwanie. Pokój dla dziecka to miejsce zabaw, wypoczynku, nauki, rozwijania własnych pasji i zainteresowań, spotkań z kolegami i koleżankami. Jak urządzić pokój dziecięcy by odpowiadał na wszystkie te potrzeby? Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni to połowa sukcesu. Pozostaje jeszcze kwestia aranżacji wnętrza pod względem wystroju. Dobór kolorystyki, dodatków, mebli, oświetlenia to wszystko ma wpływ na całokształt. Pokój młodzieżowy, pokój dziecięcy możemy urządzić na wiele sposobów. Pomysłów na urządzenie pokoju dziecięcego jest mnóstwo. Jeśli szukasz inspiracji na urządzenie pokoju dla dziecka zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz projekty pokoju dziecięcego oraz projekty pokoju młodzieżowego w różnych stylach, o różnym metrażu i budżecie. Jak również artykuły o tematyce aranżacji wnętrz pokoju dla dzieci i młodzieży. W artykule zamieściliśmy zdjęcia pokoju piłkarskiego dla chłopca. Podpowiadamy jak urządzić pokój piłkarski dla chłopca.

Wystrój pokoju dla dziecka

Na aranżacje pokoju dziecięcego poza funkcjonalnością ogromny wpływ ma wystrój pokoju dla dziecka. Urządzając pokój dziecięcy pamiętajmy o tym, że urządzamy go dla dziecka i to ono powinno czuć się w nim dobrze.I choć nie wszystkie pomysły naszego dziecka na wystrój pokoju się nam podobają warto w tej kwestii iść na kompromisy. My zajmijmy się funkcjonalnością pokoju a dziecku pozwólmy współdecydować o stronie wizualnej wnętrza pokoju. Aranżacja wnętrza pokoju dziecięcego może nawiązywać do zainteresowań naszego dziecka to sprawi, że pociecha będzie się identyfikować ze swoim pokojem. Zadbajmy więc by w pokoju małej dziewczynki , której ulubionym kolorem jest różowy a pasją księżniczki lub barbie znalazł się choćby akcent podkreślający jej zainteresowania. Małemu fanowi motywacji pozwólmy choćby na fototapetę z autami, dywan w ulicę. Dzieciom szybko rosną, zmieniają się im zainteresowania. Jeśli chcemy by pokój „ wystarczył na dłużej” warto jest postawić na neutralną kolorystykę, meble a charakter dziecięcego pokoju podkreślić właśnie dodatkami, które w miarę upływu czasu czy zmiany zainteresowań w niedrogi i prosty sposób wymienimy.

Jak urządzić pokój piłkarski dla chłopca?

Rodzice małego fana piłki nożnej zastanawiają się jak urządzić pokój piłkarski dla chłopca. Motyw piłkarski w pokoju chłopca może pojawić się na wiele sposobów. Możemy zaszaleć albo zaakcentować zainteresowania dziecka w postaci dodatków w pokoju. Poza standardowo wieszanymi plakatami z ulubionymi postaciami piłki nożnej, klubu sportowego w pokoju naszej pociechy sam wystrój pokoju może świadczyć o zainteresowaniach naszego dziecka.

Dodatki w wystroju pokoju piłkarza

Dodatki, elementy wystroju wnętrza nadają charakteru. Urządzając pokój piłkarski dla chłopca nie może ich zabraknąć. To może być fototapeta z ulubiona drużyną piłkarską, tapeta z piłką nożną czy naklejka z wizerunkiem piłkarza. W pokoju piłkarza zamiast standardowego dywanu może znaleźć się dywan, który wygląda jak boisko piłkarskie, chcąc bardziej zaszaleć możemy stworzyć boisko piłkarskie na suficie. Sam dobór kolorystyki wnętrza pokoju nawiązywać powinien do piłkarskiego charakteru. Podsumowując wystrój pokoju piłkarskiego podkreślą:

  • tapeta z piłką nożną
  • fototapeta z elementami piłkarskimi
  • naklejka z motywem piłkarskim
  • dywan boisko piłkarskie
  • dywan piłka nożna
  • oświetlenie w stylu piłkarskim
  • poduszki, pościel z elementami piłkarskimi lub ulubiona drużyną

Projekt wnętrza pokoju dziecięcego: jak urządzić pokój piłkarski dla chłopca?, fototapeta z piłką nożną, dywan boisko piłkarskie, oświetlenie w stylu piłkarskim

Meble w pokoju piłkarskim dla chłopca 

Poza dodatkami w pokoju dla piłkarza możemy poprzez same meble nadać piłkarskiego charakteru wnętrzu. Na rynku dostępne są meble z motywami piłkarskimi ale możemy sami ozdobić meble naklejkami czy fototapetą na meble. Możemy również wykonać meble wygładem przypominające piłkarskie elementy. Jak na przykład:

  • łóżko w kształcie bramki
  • biurko w stylu piłkarskiej bramki
  • pufy piłkarskie czy krzesło z obiciem piłkarskim

Meble w pokoju piłkarskim dla chłopca, łóżko w kształcie bramki, biurko w stylu piłkarskiej bramki, pufy piłkarskie, piłka nożna

Projekt wnętrza: pokój piłkarski dla chłopca 

Projekt pokoju dziecięcego zaprezentowany na zdjęciach został wykonany dla chłopca miłośnika piłki nożnej. Motyw przewodni wystroju pokoju dla chłopca to oczywiście piłka nożna. Kolorystyka pokoju to biel, czerń, szarość i zieleń. W pokoju zaprojektowane zostało łóżko w kształcie piłkarskiej bramki, biurko przypominające bramkę, regały na przechowywanie zabawek i książek, komoda pod telewizor i konsolę oraz stoliczek z piłkarskimi pufami. Na ścianie znajduje się fototapeta z motywem piłki nożnej a na podłodze dywan z motywem boiska piłkarskiego. Wnętrze pomimo skosów jest funkcjonalnie zagospodarowane.

Projekt wnętrza: pokój piłkarski dla chłopca

Potrzebujesz pomocy w urządzeniu pokoju dla dziecka? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online i zamów projekt pokoju dziecięcego https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/projekt-pokoju-dzieciecego

Projekt łóżka w tej wizualizacji został zainspirowany drewnianym łóżkiem z siatką z liny jutowej firmy www.woodnight.com.pl produkowanym na zamówienie

Podziel się