Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla dziewczynki 10 lat. Zobacz nasz pomysł na urządzenie i aranżacje

Publikacja 2022-02-09 07:15:01
Kategorie Wnętrza pokoi młodzieżowych

Urządzanie pokoju dla dziecka choć jest procesem niezwykle przyjemnym to jednak nie prostym. Trudności podczas aranżacji pokoju młodzieżowego pojawiają się na etapie funkcjonalnego zagospodarowania pokoju jak również wystroju wnętrza. Dobór odpowiednich materiałów dekoracyjnych, dodatków, mebli potrafi przy dzisiejszym szerokim asortymencie spędzić sen z powiek.

Sposobów i pomysłów na urządzenie wnętrza pokoju dla dziewczynki jest całe mnóstwo. Bez względu na to dla dziecka w jakim wieku projektujemy pokój to aranżacja wnętrz powinna być oparta na potrzebach naszej pociechy, dopasowana do wieku, charakteru dziecka.

Pokój dla dziewczynki 10 lat. Zobacz nasz pomysł na urządzenie i aranżacje

Zastanawiasz się jak urządzić pokój dla dziewczynki? Zobacz nasz pomysł na aranżacje wnętrza pokoju dla nastolatki – dziewczynki w wieku 10 lat wykonaną pod indywidualne zamówienie.

 • metraż pokoju: 20 m2
 • miejsce inwestycji: dom jednorodzinny
 • styl aranżacji: nowoczesny
 • kolorystyka wnętrza: biały, beż, drewno
 • wiek nastolatki: 10 lat

Pokój dla dziewczynki 10 lat. Aranżacja pokoju młodzieżowego dla nastolatki 

Potrzebujesz pomocy w urządzeniu pokoju dla swojego dziecka? Zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie pokoju dziecięcego lub młodzieżowego i zobacz w jaki prosty sposób możesz spełnić marzenia o pięknym i funkcjonalnie urządzonym pokoju dla swojej pociechy zamawiając projekt pokoju dla dziecka.

Oczekiwania jakie trzymaliśmy do wykonania projektu pokoju młodzieżowego były następujące:

 • pokój dla dziewczynki w wieku 10 lat, już młodzieżowy nie dziecięcy
 • wygodne siedzisko pod jednym z okien.
 • miejsce np. na książki, pudła z klockami, itp.
 • szafa, regały na książki
 • meble proste, w jasnych kolorach
 • długie biurko żeby zmieścił się monitor, laptop, materiały szkolne
 • łóżko duże 140x200

Pokój dla dziewczynki, pokój dla dziewczynki w wieku 10 lat, urządzony młodzieżowo dla nastolatki

Pokój dla dziewczynki. Pomysł na aranżacje ścian. Kolory, dekoracje i dodatki 

Wystrój pokoju dla dziewczynki powinien być dopasowany do jej gustu i potrzeb estetycznych. Jedno to meble, drugie to dekoracje i dodatki. Pomysłów na aranżacje ścian w pokoju dziewczynki jest mnóstwo. Od pomalowania ich na różne kolory, zastosowanie nowoczesnych plakatów, zdjęć w antyramach poprzez lamele, panele tapicerowane czy zastosowanie tapety, fototapety czy innej struktury ozdabiającej ściany w pokoju dziecka. Kolorystyka odgrywa istotną role w wystroju wnętrz pokoju dla dziecka. Kolory powinny być dopasowane nie tylko do stylu ale i samego wnętrza i charakteru naszej pociechy. Zbyt mocne kolory mogą powodować problemy z zaśnięciem, skupieniem się i niepotrzebnie pobudzać delikatny układ nerwowy naszej pociechy. I odwrotnie mdła aranżacja kolorystyczna szybko się znudzi, opatrzy i dziecko będzie źle się czuło w swoich czterech ścianach.

W pokoju dziewczynki zastosowane zostały jasne, ciepłe kolory. Biel, drewno w delikatnym jasnym odcieniu, beż i dodatki w pastelowych kolorach. Na ścianie z łóżkiem zaprojektowana została ciekawa, piękna tapeta z motywem kwiatowym. Na ścianie pojawiają się lamele drewniane dekoracyjne. Pokój jest jasny, ciepły ale nie nudny.

Pokój dla dziewczynki, pomysł na aranżacje ścian, fototapeta z kwiatami, kolorowe dodatki, poduszki, koce, narzuty

Sposób na przechowywanie w pokoju nastolatki. Pomysł na zabudowę w pokoju dla dziewczynki 

Pokój dla dziewczynki został funkcjonalnie zagospodarowany. Pod oknem zaplanowany został długi blat burka z kontenerami do przechowywania, który połączony jest z ciekawie zaplanowaną zabudową do przechowywania w skład której wchodzi regał z otwartymi półkami, zamknięta szafa z półkami i miejscem na kosze do przechowywania klocków oraz siedzisko z miejscem do przechowywania. Poza tym w pokoju znajduje się również pojemna szafa do przechowywania ubrań.

Pokój dla dziewczynki, sposób na przechowywanie, szafa przesuwna, siedzisko pod oknem z miejscem na przechowywanie rzeczy, szafa obok siedziska na ubrania

Zobacz jeszcze inny pomysł na aranżację pokoju dla dziewczynki może ci się spodobać: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/pokoj-mlodziezowy-dla-dziewczynki-13-lat-aranzacja-wnetrza-7m2-w-styl-boho-n514

Podziel się