projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pokój dla dziewczynki: aranżacja pokoju dziecięcego: szary, biały, pudrowy róż

Publikacja 2019-09-02 14:47:46
Kategorie Pokój dla dziecka

Pokój dla dziewczynki: aranżacja pokoju dziecięcego: szary, biały, pudrowy róż

Pokój dla dziewczynki to niezwykle wdzięczne zadanie do projektowania ale i wymagające. Dziś wybór kolorystyki, mebli i dodatków do pokoju dziecięcego jest ogromny. Niestety zamiast nam ułatwić aranżacje pokoju dziecięcego często spędza sen z powiek. Pokój dla dziecka poza tym, że powinien być funkcjonalnie zagospodarowany to ma być miejscem sprzyjającym nauce, zabawie, odpoczynkowi na co ma wpływ również i odpowiedni wystrój pokoju dziecięcego.

Zamieszczone w artykule zdjęcia pokoju dziecięcego mogą poddać pomysł na to jak urządzić pokój dla dziewczynki. Więcej przeróżnych aranżacji pokoju dla dzieci i pokoju młodzieżowego znajdziesz an naszym blogu.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki? 

Urządzanie pokoju dziecięcego czy młodzieżowego powinniśmy zacząć od określenia potrzeb i oczekiwań oraz funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni w pokoju. W kolejnym kroku musimy zdecydować o stylu aranżacji pokoju i dopiero wtedy rozpoczynamy wybór mebli, dodatków i dekoracji. Obecnie najchętniej wybieranym stylem do aranżacji pokoju dla dziewczynek jest styl skandynawski oraz nowoczesny. Pokój dla dziewczynki powinien być wnętrzem jasnym, prostym, praktycznym i przyjaznym.

Kolorystyka pokoju dla dziewczynki 

Pokój dziewczynki najczęściej kojarzy się z kolorem różowym jednak to nie jedyny kolor w którym nasza córka będzie czuć się dobrze a pokój będzie nowoczesny i przytulny. Wybierając kolor do pokoju dziewczynki kierujmy się samym wnętrzem jak i charakterem naszego dziecka. W małych, niedoświetlonych wnętrach wybierajmy jasne kolory. Dla dziewczynki o przebojowym, żywiołowym charakterze warto wybrać bardziej stonowaną kolorystykę i odwrotnie. Kolorystyka pokoju będzie miała wpływ na sen, naukę, możliwość skupienia się. Idealnym wyborem jeśli chodzi o kolorystykę pokoju dla dziewczynki będzie biel, szarości, mięta, pudrowy róż, turkus, beże jak również fiolety, błękity. Dodatki w kolorze drewna pozytywnie wpłyną na aranżacje pokoju dla dziewczynki nadając przytulności.

Pomysł na ściany w pokoju dla dziewczynki 

W pokoju dla dziewczynki sprawdzą się nowoczesne tapety dekoracyjne. Dziś mamy na rynku praktycznie nieograniczony wybór jeśli chodzi o wzory, kolory. Dobrym pomysłem będzie również delikatna fototapeta podkreślająca osobowość lub zainteresowania dziecka. Nowoczesne napisy, plakaty to również sposób na dekorację ścian. Odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne na ścianę sprawią, że dziecko będzie się identyfikować ze swoim pokojem i dobrze się w nim czuć.

Wystrój pokoju dla dziewczynki 

Na wystrój pokoju dla dziewczynki będą się składać poza kolorystyką również dodatki i dekoracje. Jednak nie przesadzajmy z ich ilością. Pamiętajmy , że w pokoju dziecięcym i tak zabawki, gry, książki i inne artykuły już same w sobie obciążają wizualnie wnętrze. Nie dokładajmy poustawianych na zewnątrz bibelotów. Dodatkami w pokoju dziewczynki niech będzie nowoczesne oświetlenie, poduszki dekoracyjne, narzuta na łóżko, stylowy dywan czy ramki na zdjęcia, tiulowe kule. Mają one stanowić uzupełnienie wystroju wnętrza a nie je przytłoczyć.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki: szary, biały, pudrowy róż. 

Przedstawiona na zdjęciach aranżacja pokoju dla dziewczynki wykonana została w stylu nowoczesnym, skandynawskim. Zastosowane zostały kolory bazowe w postaci szarości i bieli i drewna a w dodatkach pojawia się pudrowy róż, który dziewczynka chciała mieć w swoim pokoju. Dzięki takiej aranżacji kiedy dziecko podrośnie w łatwy sposób można dokonać metamorfozy pokoju wymieniając dodatki w kolorze pudrowego różu na inne. W pokoju znajduje się duża szafa, regały, spore biurko oraz sofa.

Jeśli nie wiesz jak urządzić pokój dla dziewczynki zapoznaj się z naszą ofertą na projektowanie wnętrz online i zamów projekt pokoju dziecięcego lub projekt pokoju młodzieżowego https://e-wystroj-wnetrz.pl/projektowanie-wnetrza/pokoj-dla-nastolatki-i-nastolatka-wygodne-modne-i-funkcjonalne , który wykonamy pod Twoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe.

Pokój dla dziewczynki: aranżacja pokoju dziecięcego: szary, biały, pudrowy róż

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)