Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Przykłady na to jak urządzić pokój małych dzieci

Publikacja 2018-11-05 15:25:02
Kategorie Pokoje dziecięce

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa to nie lada wyzwanie dla nie jednego rodzica. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z nie dużym pokojem, wąskim lub nieustawnym.A jeszcze ma zamieszkać w nim więcej niż jedno dziecko. Zarówno rodzice jak i dzieci chcieliby aby pokój spełniał oczekiwania i potrzeby każdego z dzieci , był funkcjonalny i modnie urządzony. Bywa to nie lada wyzwaniem jeśli pociechy są w różnym wieku, różnej płci. Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? urządzając pokój dla rodzeństwa. Pamiętajmy by nie kierować się tylko własnymi wizjami tego jak powinien być urządzony pokój naszych dzieci. To c nam może wydawać się fajne , niekoniecznie spodoba się naszym pociechom. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z dziećmi będącymi już nastolatkami. Jeżeli mamy trudności z funkcjonalnym i stylowym zaprojektowaniem pokoju naszym dzieciom warto jest zwrócić się o pomoc do profesjonalistów czyli projektanta wnętrz, który wykona dla nas projekt na miarę naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Wnętrze pokoju dziecięcego

Każdy projekt pokoju dla dziecka należy rozpocząć od sumiennego sprecyzowania potrzeb, oczekiwań oraz określenia budżetu. Jeśli już wiemy co ma znaleźć się w pokoju przechodzimy do określenia układu funkcjonalnego pokoju. Przemyślany układ funkcjonalny jest niezwykle istotny dla całej aranżacji oraz dla wygody i komfortu użytkowników pomieszczenia. Tym bardziej jeśli dotyczy to aranżacji pokoju dla rodzeństwa.

Na całokształt aranżacji wnętrza będzie miał wpływ zarówno wiek jak i płeć dzieci. Istotne jest by wziąć pod uwagę zainteresowania pociech podkreślając indywidualny charakter pokoju. Tak by każde z dzieci czuło się wyjątkowo w nim. Pozwólmy dzieciom mieć wpływ na to jak będzie wyglądał ich pokój.

Jeśli jest to możliwe to znaczy jeśli wielkość i układ pokoju nam na to pozwala dobrze jest podzielić pokój na dwie strefy by każde z dzieci miało swoją odrębną, indywidualną część. Jeśli nie starajmy się choć optycznie przez aranżacje wnętrza nadać jej indywidualnego charakteru każdego z dzieci. Na przykład jeśli zaplanowaliśmy w pokoju łóżko piętrowe możemy każda część zaprojektować inaczej każdemu dziecku poprzez fototapetę, inny kolor ściany za łóżkiem , naklejki i dodatki. Będzie to już ich indywidualna mała przestrzeń.

Projekt pokoju dla dziecka, łózko domek dla dziecka, szafa przesuwna z końmi w kolorze miętowym

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa

Przedstawione zdjęcia w artykule to projekt pokoju dla dziecka. Nasze projekty wnętrz wykonujemy pod indywidualne zamówienie według określonych oczekiwań , potrzeb i możliwości finansowych. Z naszą ofertą dotyczącą projektowania zapoznają sie Państwo tutaj : projekty pokoju dla dziecka i projekty pokoju dla nastolatka. Zapraszamy do współpracy. Z przyjemnością spełnimy Wasze marzenia o funkcjonalnym i pięknym pokoju.

Pokój zamieszczony na zdjęciach spełnia rolę sypialni dla dwójki dzieci. Oprócz niego w domu do dyspozycji dzieci mają bawialnię której zdjęcia również zamieszczone zostały w artykule. W sypialni dzieci zaaranżowano miejsce do przechowywania ubrań w postaci dużej szafy z drzwiami przesuwnymi na której jest fototapeta i drugiej mniejszej. Pokój dzieci podzielony jest na dwie części w której znajdują się łóżka. Aranżacja pokoju dla dzieci utrzymana jest w kolorystyce bieli i mięty.

Bawialnia zaaranżowana jest z kole w kolorystyce fioletu szarości i bieli. Znajdują się tam regały na zabawki, tipi, stoliczek do prac plastycznych z krzesełkami, ściana kredowa w formie zamku z kredek.

Projekt pokoju dla dzieci bawialnia, namiot tipi, tablica kredowa

Podziel się