Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pokój dla dziewczynki. Pomysł na projekt wnętrz - biały, szary, pudrowy róż

Publikacja 2020-10-20 16:29:02
Kategorie Pokoje dziecięce

Projektowanie pokoju dziecka jest niezwykle przyjemne ale też nie jest łatwe. Bez względu na to czy urządzamy pokój dla dziewczynki czy pokój dla chłopca. Pokój dziecięcy to wnętrze wielofunkcyjne. Rodzice chcąc urządzić pokój swojemu dziecku zastawiają się jak zagospodarować go funkcjonalnie i na jaki wystrój pokoju dziecka się zdecydować. Projekt wnętrza pokoju dla dziecka powinien być dopasowany do wieku, płci i charakteru naszej pociechy.

W artykule postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Cie pytania. Jakie meble wybrać do pokoju dziecka? Jakie kolory i dodatki sprawdzą się w pokoju dziecięcym? Czym kierować się podczas projektowania pokoju dla dziecka. Przedstawiamy też projekt wnętrza pokoju dla dziewczynki w kolorach biały szary, pudrowy róż i miętowy.

Jak urządzić pokój dla dziecka ? 

Projektowanie pokoju dla dziecka trzeba zacząć od przemyślenia naszych oczekiwań i zaplanowania w jaki sposób zagospodarujemy wnętrze pokoju dziecięcego. Zrozumiałym jest, że inaczej zaprojektujemy pokój dla niemowlaka inaczej dla dziecka w wieku przedszkolnym a jeszcze inaczej w wieku szkolnym. Bez względu na wiek naszej pociechy pokój dziecka powinien być miejscem bezpiecznym.

Z racji tego, że pokój dziecka jest to wnętrze spełniające wiele funkcji bo jest sypialnią, bawialnią, miejscem do nauki jak i przyjmowania dziecięcych gości musi być funkcjonalnie urządzony. Bez znaczenia nie jest oczywiście i wystrój pokoju dziecięcego bo poza tym, że dziecko powinno czuć się w nim komfortowo to ma czuć się w nim również dobrze i z przyjemnością spędzać w nim czas.

Jak urządzić pokój dla dziecka ? tablica kredowa na ścianie w kształcie kredek, łózko domek

Meble w pokoju dziecka

Musimy zastanowić się również czy projekt pokoju dla dziecka dziewczynki ma być na teraz czy ma „rosnąc razem z dzieckiem”. Oczywiście inne potrzeby ma niemowlę inne uczeń. W pokoju niemowlaka podstawowe meble jak łóżeczko, przewijak, meble do przechowywania ubrań i akcesoriów bardziej służą rodzicom niż samemu dziecku. Inaczej przedstawi się to już kiedy mamy do czynienia z chodzącym, eksplorującym świat małym dzieckiem czy przedszkolakiem. Potrzebne będzie miejsce do przechowywania ubrań, zabawek, mały stoliczek z krzesełkiem i bezpieczne łóżko dopasowane do wieku. W przypadku dziecka które rozpoczęło już naukę w szkole. Teraz musimy dodatkowo pomyśleć już o zorganizowaniu miejsca do nauki, miejsca do przechowywania książek, artykułów szkolnych.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecka? 

Po pierwsze: meble w pokoju dziecka muszą być bezpieczne i dostosowane do wieku i potrzeb dziecka.

Po drugie: musimy przemyśleć co konkretnie jest nam potrzebne i jakie będzie tego przeznaczenie. To co musimy wziąć pod uwagę to, to że małe dziecko przede wszystkim potrzebuje miejsca do swobodnej zabawy dlatego pokój dziecięcy nie powinien być na siłę zagospodarowany meblami.

Po trzecie: w przypadku starszych dzieci musimy wziąć pod uwagę możliwość samodzielnego korzystania z mebli przez nasze dziecko. Czyli na przykład swobodnego brania i odkładania zabawek.

Projektowanie pokoju dziecka: kolory, dodatki i dekoracje 

Podstawa wystroju pokoju dziecka powinna być jak najbardziej uniwersalna przede wszystkim dlatego, ze w miarę kiedy Twoje dziecko będzie rosło w prosty sposób dokonasz metamorfozy pokoju dla dziecka poprzez wymianę dodatków. A wiadomo, że dzieciom szybko zmieniają się zainteresowania i gusta. Po drugie łatwiej będzie Ci dobrać elementy dekoracyjne , dodatki do podstawowych, jasnych kolorów.

Jeśli zastosujesz bazowe barwy np. w postaci koloru białego, szarego czy beżu możesz swobodniej uzupełniać go większą gamę dodatków. Dzieci mają swoje ulubione kolory, motywy czy postaci z bajek lub określone zainteresowania. Możesz to wykorzystać w aranżacji pokoju dziecka. W jaki sposób? Chociażby poprzez dodatki w przeróżnej formie jak na przykład:

  • dekoracyjne poduszki
  • nowoczesne plakaty związane z zainteresowaniem dziecka
  • tapetę lub fototapetę na jednej ze ścian
  • dywan z ulubionym motywem

Łatwiej jest wymienić dodatki na przykład piłkarskie, motoryzacyjne, z motywem księżniczek czy ulubionych zwierzątek kiedy Twoje dziecko stwierdzi , ze z nich wyrosło niż wymieniać całe meble.

Pokój dla dziewczynki. Pomysł na projekt wnętrz - biały, szary, pudrowy róż, tapeta w kotki, plakaty rózowe, łóżko domek, ściana tablicowa

Pokój dla dziewczynki. Projekt wnętrza: biały, szary, pudrowy róż, miętowy,

Projekt wnętrza pokoju dla dziewczynki zaprezentowany na zdjęciach w artykule został wykonany w stylu nowoczesnym. Aranżacja pokoju dla dziewczynki utrzymana jest w kolorach: biały, szary, pudrowy róż i miętowy.

W pokoju zaprojektowane zostały łóżko w kształcie domku, stoliczek z krzesełkiem, szafa z regałami w zabudowie oraz na przyszłość biurko. Ściany pomalowane są w kolorze szarym a na jednej z nich znajduje się farba tablicowa w kształcie kredek. Meble w pokoju są koloru białego z dodatkiem elementów w kolorze pudrowego różu co nadaje wnętrzu pokoju delikatnego, dziewczęcego charakteru. W pokoju na jednej ze ścian pojawia się tapeta z motywem kotków, ulubionymi zwierzątkami dziewczynki. Pokój jest jasny i funkcjonalnie zagospodarowany a dzięki subtelnym dodatkom jest przytulny.

Nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka ?Szukasz innego pomysłu na urządzenie pokoju dla dziewczynki? Zapoznaj się z artykułami na naszym blogu gdzie zamieszczamy porady i projekty wnętrz pokoju dla dzieckai pokoju młodzieżowego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu pokoju dla dziecka . Skorzystaj z naszej oferty jaką jest projektowanie wnętrz online. Wykonujemy projekty wnętrz z pełną aranżacją wnętrza do trzech wariantów wraz z listą zakupów i sklepów. Bierzesz czynny udział w całym procesie projektowania. Zamówisz u nas projekt pokoju dziecka dla dziewczynki lub projekt pokoju dla nastolatki

 Pokój dla dziewczynki. Projekt wnętrza.: biały, szary, pudrowy róż, miętowy, szafa z półkami biała, szara, różowa

 

Podziel się