Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Piłka nożna w motywie aranżacji pokoju dziecięcego

Publikacja 2018-11-08 16:38:54
Kategorie Pokoje dziecięce

Urządzając pokój dla rodzeństwa stajemy jako rodzice przed wieloma dylematami. Chcemy żeby żadne z dzieci nie czuło się pokrzywdzone i miało choć odrobinę własnej, indywidualnej przestrzeni. Trudności aranżacyjnych dostarcza nam tym bardziej urządzenie pokoju dla rodzeństwa w różnym wieku czy płci. O wiele prościej jest przeprowadzić aranżacje pokoju dla rodzeństwa w tym samym wieku bądź bardzo przybliżonym lub tej samej płci. Mniejszym problemem jest pogodzenie oczekiwań i gustów dzieci tej samej płci chociażby w kwestii kolorystyki pokoju. W sytuacji kiedy mamy do czynienia z dziećmi o odmiennej płci możemy zdecydować się na uniwersalny kolor. Urządzając wnętrze pokoju warto podkreślić indywidualny charakter każdego z dzieci w aranżacjach pokoju dziecięcego. Sprawi to, ze dzieci poczują sie wyjątkowo w swoim pokoju i znacznie przyjemniej będzie spędzało się im w nim czas. Pozwólmy dzieciom współdecydować o wyglądzie i wyposażeniu ich pokoju. Ich zdanie jest istotne, nawet jeśli nie zawsze ich pomysły przypadają nam do gustu.

Pokój dla rodzeństwa - pokój dla chłopców w tym samym wieku

Aranżacja przedstawiona na zdjęciach to projekt pokoju dla rodzeństwa wykonany przez naszego projektanta pod indywidualne zamówienie. Mieszkańcami pokoju są chłopcy w wieku 6 lat, bliźnięta. Chłopcy są miłośnikami piłki nożnej w każdym wydaniu. Ich pasja nie pozostała bez echa w aranżacji ich pokoju. Zastosowano motyw z piłką nożną na dywanie oraz za łóżkiem w postaci fototapety. Jak wiemy dobrze jest wykorzystać zainteresowania i pasje dziecka urządzając pokój dziecięcy. To nadaje mu indywidualnego charakteru i sprawia , że dziecko lepiej się w nim czuje.

Pokój dla chłopców utrzymany jest w kolorystyce bieli z dodatkiem drewna i zieleni. Znajdują sie w nim pojemne szafki do przechowywania, szafa na ubrania, regał na książki blat biurka z miejscem dla obydwu chłopców oraz łóżko z wysuwanym drugim spaniem. Pokój chłopców jest jasny, funkcjonalnie urządzony i można spokojnie powiedzieć , że "będzie rósł razem z nimi"

Pokój dla rodzeństwa chłopców, zainteresowania piłka nożna, aranżacje pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dla dziecka musimy pamiętać, że dziecko w zależności od wieku musi mieć zapewnioną w pokoju przestrzeń do zabawy , strefę zapewniającą warunki do nauki i w każdym wieku warunki do odpoczynku. W przypadku młodszych dzieci musimy wziąć też pod uwagę ich wrażliwe układy nerwowe chociażby podczas dobierania kolorystyki wnętrza pokoju. Żywe, krzyczące kolory nie sprzyjają ani nauce ani wyciszeniu. W takim pokoju trudniej o koncentracje i dobry sen. Dlatego jeśli chcemy użyć jakieś mocniejszej barwy zróbmy to subtelnie albo tylko na jednej ze ścian czy w postaci delikatnych dodatków.

Wydzielenie stref

Jeśli metraż i układ pokoju nam na to pozwoli warto podzielić pomieszczenie na strefy. Jak już zostało wspomniane w pokoju dziecka musi znaleźć się miejsce do wypoczynku czyli odpowiednie łóżko dobrane do wieku fajnie gdy w jego pobliżu można zaplanować miejsce na nocne oświetlenie czy to w postaci lampki na stoliku czy zawieszanego plafonu dziecięcego. Kolejną istotną strefą w pokoju dziecka jest strefa nauki. Starsze dzieci uczęszczające juz do szkoły potrzebować będą biurka z wygodnym krzesłem i szafką bądź regałem na przechowywanie książek i artykułów szkolnych. Dla młodszych dzieci odpowiedni będzie bezpieczny stoliczek z krzesełkiem gdzie będą mogły rozwijać swoje umiejętności manualne.

Meble w pokoju dziecka

Dobór mebli do pokoju dziecięcego to również wyzwanie. Często, szczególnie w blokach pokoje dla dzieci nie są za duże. Co za tym idzie umiejscowienie w nim dwóch łóżek może być trudne. Rozwiązaniem w takich wypadkach są łóżka piętrowe lub pojedyncze z wysuwanym dodatkowym spaniem. Kwestia pozostałych mebli również jest dyskusyjna. W małych wnętrzach najbardziej funkcjonalnym choć nie należącym do najtańszych rozwiązaniem będzie wybór mebli na wymiar. Takie meble wykonywane przez stolarza pozwolą nam na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli zdecydujemy się na meble modułowe pamiętajmy , że nade wszystko muszą być to meble bezpieczne szczególnie w przypadku młodszych dzieci.

pokoj dla rodzenstwa aranzacja pokoju dzieciecego, pokoj dla dwóch chłopców średni

Podziel się