projekt wnętrza

 PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz cennik projektowania wnętrz:

WIĘCEJ

Pokój dziecięcy: jak urządzić pokój dla dziecka ? Aranżacja pokoju dziewczynki

Publikacja 2019-08-20 11:32:18
Kategorie Pokój dla dziecka

Pokój dziecięcy: jak urządzić pokój dla dziecka ? Aranżacja pokoju dziewczynki

Pokój dziecięcy to wnętrze, które spełnia wiele funkcji. Wielu rodziców zastanawia się jak urządzić pokój dla dziecka funkcjonalnie a przy tym po prostu ze smakiem. Aranżacja wnętrza pokoju dziecięcego powinna być dopasowana do wieku i płci dziecka. Pokój dziecięcy powinien być miejscem bezpiecznym, dającym dziecku możliwość samodzielności. Pokój dla dziecka to wnętrze , które poddajemy najczęstszym metamorfozom ze względu na zmieniające się wraz z tym jak nasze dziecko rośnie potrzeby, oczekiwania, zmieniające się zainteresowania i gust. Przychodzi również moment w którym pokój dziecięcy staje się pokojem młodzieżowym.

W artykule przedstawiliśmy aranżacje pokoju dziecięcego wykonaną pod indywidualne zamówienie. Jest to projekt pokoju dla dziewczynki. Nie wiesz jak urządzić pokój dla dziecka ? Zapoznaj się z artykułami na naszym blogu, znajdziesz tam również inne aranżacje wnętrz, zdjęcia pokoju dziecięcego– pokoje dla chłopca, pokoje dla dziewczynki jak również pokoje dla rodzeństwa.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki-pokój dziecięcy: biały, szary, miętowy, pudrowy róż. 

Aranżacja pokoju dla dziewczynki została wykonana w kolorach biały, szary, miętowy z dodatkiem pudrowego różu. W pokoju znajduje się łóżko domek, regały, szafa i biurko. Ściana na której znajduje się biurko została pomalowana w kolorze pudrowego różu a dodatkowo farba tablicową w kształcie kredek. Na ścianie z oknem i tej na której znajduje się łóżko, szafa z regałami wyłożona została biała tapetą w miętowe gwiazdki. Motyw gwiazdek pojawia się również na dywanie. Meble w pokoju są białe, w regałach dodatkowo pojawiają się elementy koloru miętowego. Pokój jest jasny i funkcjonalnie zagospodarowany a dzięki dodatkom kolorystycznym jest po prostu dziecięcy, dziewczęcy.

Aranżacja pokoju dla dziewczynki-pokój dziecięcy: biały, szary, miętowy, pudrowy róż.

Jak urządzić pokój dla dziecka? 

Pokój dla dziecka musi spełniać potrzeby naszej pociechy. Urządzając pokój dziecięcy musimy precyzyjnie przemyśleć i zaplanować układ funkcjonalny tak by był miejscem komfortowym. Pokój dla dziecka to wnętrze wielofunkcyjne jest sypialnią, miejscem do zabawy, miejscem do nauki jak również miejscem w którym nasze dziecko przyjmuje swoich gości. Oczywiście inne potrzeby będzie miało niemowlę, małe dziecko, przedszkolak a jeszcze inne uczeń. W każdym przypadku pokój dziecięcy musi być miejscem bezpiecznym. Wyobraźnia dziecięca nie zna granic.

Pokój dziecięcy: jak urządzić pokój dla dziecka ? Aranżacja pokoju dziewczynki

Meble w pokoju dziecięcym 

Meble które znajdą się w pokoju dziecięcym powinny być dostosowane do wieku. W pokoju dla niemowlaka podstawowym dla niego meblem jest bezpieczne i wygodne łóżeczko a pozostałe meble jak komody, regał, stolik z przewijakiem, fotel do karmienia służą bardziej rodzicom. W przypadku małego dziecka potrzebne będzie miejsce do przechowywania ubrań, zabawek, mały stoliczek z krzesełkiem i bezpieczne łóżko dopasowane do wieku. Pamiętajmy, że małe dziecko potrzebuje przede wszystkim miejsca do swobodnej zabawy dlatego nie powinniśmy zagracać pokoju zbędnymi meblami. Inaczej jest już w przypadku dziecka które rozpoczęło już naukę w szkole. Teraz musimy dodatkowo pomyśleć już o zorganizowaniu miejsca do nauki, miejsca do przechowywania książek, artykułów szkolnych.

Wystrój pokoju dziecięcego 

Dzieci mają swoje ulubione kolory, bohaterów z bajek czy ulubioną tematykę związana np. ze zwierzętami i bardzo często chciałby żeby pojawiły się w ich pokoju. Pamiętajmy jednak, że w tym wieku dzieciom szybko zmieniają się gust i zainteresowania. Bardzo dobrze kiedy wystrój pokoju dla dziecka nawiązuje do jego zainteresowań, przecież to w końcu dziecko ma dobrze czuć ssie w swoim pokoju. Jednak powinny to być dodatki w formie plakatów, tapety, fototapety na jednej ze ścian, dywanu z motywem, poduszek dekoracyjnych.

Baza wystroju pokoju dziecięcego powinna być raczej uniwersalna dzięki czemu również w przyszłości łatwiej nam będzie przeprowadzić metamorfoze pokoju w niedrogi i prosty sposób. Na przykład jeśli nasze dziecko dziś jest fanem motoryzacji, uwielbia samochody i wszystko co z nimi związane i zakupimy meble w stylu motoryzacyjnym np. łóżko samochód, szafki w kształcie dyfuzorów, komodę w kształcie regału warsztatowego a za jakiś czas synek stwierdzi, że samochody są dla małych dzieci a on chce zostać piłkarzem i to piłka nożna stanie się jego konikiem zmuszeni będziemy wymienić meble. W przeciwnym razie skończyłoby się na przykład na zmianie tapety i dodatków na piłkarskie. To samo dotyczy pokoju dla dziewczynek , dziś chce by był cały różowy jak pokój małej księżniczki, chce różowe mebelki, wszytko z księżniczkami a za jakiś czas stwierdzi, ze już z tego wyrosła co jest naturalne zmiana wystroju pokoju będzie już wiązała się z niemałym przedsięwzięciem i wydatkami.

Jeśli potrzebujesz pomocy w urządzeniu pokoju dziecięcego. Skorzystaj z usługi jaką jest projektowanie wnętrz online i zamów u nas projekt pokoju dla dziecka.

Wystrój pokoju dziecięcego

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)