Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Pomysły na pokoje dla rodzeństwa: aranżacje pokoju dla dziewczynki i chłopca

Publikacja 2019-08-07 12:37:35
Kategorie Pokoje dziecięce

Pokoje dla rodzeństwa to wyzwanie dla nie jednego rodzica. Aranżacja wnętrza pokoju dla rodzeństwa sprawia rodzicom trudności zarówno w kwestii funkcjonalnego zagospodarowania jak i wystroju. Bardzo często na niewielkiej powierzchni muszą pogodzić potrzeby i oczekiwania dwójki dzieci. Urządzenie pokoju dla rodzeństwa dodatkowo utrudnia jeśli dzieci są w różnym wieku lub jest to pokój dla dziewczynki i chłopca.

W artykule odpowiemy jak urządzić pokój dla rodzeństwa funkcjonalnie, podpowiemy na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecięcy. Zamieściliśmy również zdjęcia pokoju dla rodzeństwa- projekty wnętrz pokoju dziecięcego wykonane pod indywidualne zamówienie, które mogą stanowić inspirację

Jak urządzić pokój dziecięcy? 

Dla rodziców sporym wyzwaniem jest urządzenie pokoju dziecięcego tym bardziej jeśli stają przed dylematem aranżacji pokoju dla rodzeństwa. Pokój dziecięcy powinien być dopasowany do wieku dziecka. Inaczej urządzimy pokój dla niemowlaka inaczej dla przedszkolaka a jeszcze inaczej dla dziecka w wieku szkolnym. Pokój dla dziecka powinien być miejscem bezpiecznym i dającym dziecku możliwość samodzielności. Podczas urządzania pokoju dziecięcego musimy zwrócić uwagę na to by meble były stabilne, bezpieczne, łóżko miało odpowiednia wysokość i w przypadku młodszych dzieci było odpowiednio zabezpieczone barierką. Aranżacja pokoju dziecięcego powinna zakładać miejsce do swobodnej zabawy, wypoczynku, w przypadku starszych dzieci miejsce do nauki. Powinny znaleźć się w pokoju dla dziecka szczególnie w przypadku młodszych dzieci, meble które dadzą możliwość dziecku samodzielnego sięgania po zabawki i odkładania ich na miejsce. Przydadzą się różnego rodzaje organizery, kosze, pudełka, niskie regały. To również pozwoli na łatwiejsze utrzymanie porządku w pokoju.

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Wystrój pokoju dla dziecka 

Wystrój pokoju dziecięcego powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany. Dobrze gdy nawiązuje do zainteresowań dziecka. Mogą znaleźć się w nim plakaty z ulubionym bohaterem, fototapeta czy tapeta, dywan tematyczny. Musimy tylko uważać by nie przedobrzyć i nie spowodować , ze zamiast podkreślić charakter pokoju przytłoczymy go zbyt duża ilością faktur, wzorów. Kolorystyka wnętrza pokoju dla dziecka nie powinna zbytnio pobudzać delikatnego układu nerwowego a raczej wpływać kojąco. Jeśli decydujemy się na mocniejszy akcent kolorystyczny przełammy go koniecznie bardziej stonowanym kolorem. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie neutralnego bazowego kolory , który dopełnimy dodatkami kolorystycznymi i tematycznymi. W ten sposób również będziemy mogli szybko i niedrogo przeprowadzić metamorfozy pokoju dla dziecka, kiedy zmienia się zainteresowania, gust czy po prostu wystrój się znudzi.

Jeśli nie wiesz jak urządzić pokój dla rodzeństwa koniecznie zajrzyj na nasz blog gdzie znajdziesz artykuły, projekty wnętrz, zdjęcia aranżacji pokoju dziecięcego w różnych stylach, różnej kolorystyce, wykonanych w oparciu o inny budżet. Jeśli potrzebna jest Ci pomoc profesjonalisty możesz skorzystać również z naszej oferty i zamów projekt pokoju dziecięcego.

Pokoje dla rodzeństwa: aranżacje wnętrza pokoju dla dziewczynki i chłopca

Urządzamy pokój dla rodzeństwa: pokój dla dziewczynki i chłopca 

Przedstawiamy dwa rozwiązania w dwóch różnych pokojach dla rodzeństwa – dziewczynki i chłopca. Jeden z projektów to aranżacja pokoju dla rodzeństwa z łóżkiem piętrowym w kolorach turkusowym i kremowym. Drugi to aranżacja pokoju dla rodzeństwa z łóżkami na antresoli.

Pokój dla rodzeństwa: łóżko piętrowe, aranżacja w kolorach turkus 

Pokój dla rodzeństwa został zaprojektowany w kolorach turkusowym i kremowym. W pokoju znajduje się łóżko piętrowe w zabudowie z szafkami do przechowywania rzeczy, pojemna szafa z regałami, duże biurko z kontenerkami dla rodzeństwa. Znalazło się również miejsce na pianino elektryczne i telewizor. Meble zostały zaprojektowane na wymiar, do wykonania przez stolarza. Pokój jest funkcjonalnie zagospodarowany.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa: pokój dla dziewczynki i chłopca, Pokój dla rodzeństwa: łóżko piętrowe, aranżacja w kolorach turkus

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa: antresole, róż, zieleń i niebieski 

W pokoju dla dzieci zostały zaprojektowane dwa łóżka na antresoli, pod nimi biurka i regał do przechowywania. Aranżacja pokoju dla rodzeństwa wykonana została z podziałem na strefy. Jedna ściana to różowa tapeta w trójkąty , druga zielono – niebieska tapeta w trójkąty. W pokoju znajduje się również duża szafa, komoda na telewizor i półki oraz sofa. Pokój dla dziewczynki i chłopca został zaprojektowany z mebli IKEA.

Aranżacja pokoju dla rodzeństwa: antresole, róż, zieleń i niebieski

Pokój dla rodzeństwa, Pokój dla dziewczynki i chłopca został z mebli IKEA, łóżko antresola

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)