projekt wnętrza

 OFERTA WAŻNA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Zobacz jak łatwo zamówić projektowanie wnętrz:

WIĘCEJ

Pomysły i sposoby na piękną i funkcjonalną kuchnie

Publikacja 2019-04-01 18:02:31
Kategorie Kuchnie

Pomysły i sposoby na piękną i funkcjonalną kuchnie

Kuchnie urządzamy raz na długi czas. To niezaprzeczalny fakt. Podczas gdy zmieniamy wystrój salonu, pokoju dziecięcego to łazienka i kuchnia są wnętrzami , które pozostają niezmienione latami. Warto więc przemyśleć aranżacje kuchni w najdrobniejszym szczególe. Kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna. Urządzanie kuchni jest procesem choć przyjemnym, dającym dużo radości to nie pozbawionym trudności. Funkcjonalnie urządzona kuchnia odpowiada za nasz codzienny komfort pracy w niej. Nic nam po pięknej, modnej kuchni jeśli korzystanie z niej jest niepraktyczne.Pomysłów i sposobów na urządzenie pięknej i funkcjonalnej kuchni jest co nie miara. Wszystko zależy od tego co nam się podoba, w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Aranżacja kuchni powinna być zgodna z naszym stylem życia, odpowiadać na nasze potrzeby. W kuchni spędzamy sporo czasu przygotowując posiłki dla rodziny. Kuchnia jest sercem domu i królestwem Pań domu.

Funkcjonalna i ergonomiczna kuchnia

Nowoczesne kuchnie stawiają przede wszystkim na ich wysoką funkcjonalność. Ma być wygodnie, praktycznie. Ergonomia w kuchni jest niezwykle istotna bez względu na to czy mamy małą czy dużą kuchnie, widną czy ciemną, wąską , nieustawna czy wręcz odwrotne. Korzystanie z kuchni ma być przyjemne. Pomoże nam w tym funkcjonalne zagospodarowanie kuchni. W kuchni wykonujemy mnóstwo czynności w powtarzającej się kolejność. Poruszamy się pomiędzy lodówką, zlewem, kuchnia a szafkami. Odpowiednie ustawienie mebli, rozmieszczenie ich oraz wyposażenie znacznie ułatwi nam codzienne wykonywanie czynności.Istotne będą rozmieszenie i odległości pomiędzy sprzętami, ilość blatu roboczego, zachowanie zasady trójkąta roboczego, optymalne rozmieszczenie w szafkach i szufladach sprzętów i kuchennych akcesoriów. Dobrze przemyślana, zagospodarowana i wyposażona kuchnia zamieni wykonywanie codziennych prac w przyjemność.

Funkcjonalna i ergonomiczna kuchnia

Meble kuchenne dopasowane do wnętrza 

Szczególnie w małym i nieustawnych kuchniach najlepszym rozwiązaniem będą meble kuchenne wykonywane na wymiar. Dają nam możliwość ergonomicznego zagospodarowania przestrzeni. Prawda jest taka, ze meble na wymiar są idealnym rozwiązaniem do każdej kuchni bez względu na to jaka jest. Możliwość zaprojektowania zabudowy kuchennej pod wnętrze to atut takiego rozwiązania. Również to, że pod nasze potrzeby możemy kuchnie zagospodarować. Nie jesteśmy skazani na zastane rozwiązania. W małych wnętrzach kuchni dobrym sposobem jest zabudowanie górnych szafek pod sam sufit co znacznie zwiększy nam możliwości przechowywania.

Meble kuchenne dopasowane do wnętrza

Aranżacja kuchni 

Urządzając kuchnie zastanawiamy się jaki styl aranżacji kuchni wybrać? Na jaka kolorystkę w kuchni postawić? Jak dobrać kolory w kuchni? Jaki blat będzie pasował do mebli? To tylko niektóre z pytań z jakimi mierzymy się urządzając kuchnię. Pierwsze co musimy zrobić po tym jak już funkcjonalnie zagospodarujemy wnętrze kuchni to wybrać styl aranżacji w jakim chcemy nasza kuchnię urządzić. Wybór mamy szeroki.Pamiętajmy jednak , ze jeśli reszta mieszkania jest już zaprojektowana, styl obrany w kuchni powinien nawiązywać do całości mieszkania. Pod obrany styl dopiero będziemy decydować o formie mebli, kolorystyce, dodatkach oraz elementach dekoracyjnych. Inaczej będzie to w przypadku jeśli ma być nowoczesna kuchnia inaczej jeśli postawimy na kuchnie w stylu skandynawskim lub kuchnie w stylu glamour. Każdy styl rządzi się swoim prawami. Aranżacje kuchni powinniśmy wybierać nie kierując się modą i trendami a tym czego my oczekujemy od wnętrza, w jakim będziemy czuć się dobrze.

Aranżacja kuchni, nowoczesna kuchnia

Wystrój małej kuchni 

Wybierając kolorystykę małej kuchni kierujmy się kilkoma zasadami które ułatwią nam podjęcie decyzji o tym jak urządzić kuchnie. Jedną z tych zasad jest to, że małe wnętrza lepiej jest urządzić w jasnych kolorach, prostych formach i stawiając na minimalizm. Biel z drewnem w małej kuchni będzie wyglądać dobrze i spowoduje, że wnętrze będzie ciepłe, optycznie powiększone i jasne. Biała kuchnia z czarnym blatem również zagościć może w małym wnętrzu. Biel i szarość w małej kuchni toteż jak najbardziej dobry wybór. Natomiast w małej kuchni zrezygnujmy z ciemnych, zdobionych mebli, mocno kolorowych. Niech kolor będzie tu dodatkiem. Druga z istotnych zasad to wybór neutralnych barw jako bazy w aranżacji kuchni. Łatwiej nam będzie dobrać dodatki a i kiedy znudzi się nam wystrój kuchni poprzez ich wymianę szybko i tanim kosztem dokonamy metamorfozy kuchni.

Wystrój małej kuchni

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)