Projektowanie wnętrz

ZAMÓW PROJEKT JUŻ DZIŚ >>>

PROMOCJA TRWA JESZCZE PRZEZ:

Dni Godziny Minuty Sekundy

Projektowanie i aranżacja wnętrz krok po kroku.

Publikacja 2020-08-26 12:18:53
Kategorie Wnętrza mieszkania i domu

Projektowanie i aranżacja wnętrz to temat zgłębiany przez wszystkich którzy planują lub są w trakcie procesu jakim jest urządzanie wnętrz mieszkania czy domu. Dziś inaczej jak kiedyś podchodzimy do tematu aranżacji wnętrz. Chcemy mieszkać we wnętrzach urządzonych funkcjonalnie i pięknie. Urządzanie własnego mieszkania czy domu wiąże się z podjęciem wielu decyzji, które mogą zaważyć na ostatecznym efekcie.

Zastanawiasz się od czego zacząć projektowanie wnętrz? Jak zabrać się za aranżacje i wystrój wnętrz? Na co powinieneś zwrócić uwagę żeby uniknąć niepotrzebnych błędów?

W artykule odpowiadamy na Twoje pytania, podpowiadamy jak przeprowadzić proces projektowania wnętrz, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji wnętrz, jakimi zasadami powinieneś się kierować podczas urządzania wnętrz. Zamieściliśmy również zdjęcia aranżacji wnętrz, które mogą stanowić inspirację.

Projektowanie wnętrz: od czego zacząć urządzanie wnętrza? 

Projektowanie wnętrz jest procesem złożonym, pracochłonnym. Chcąc uniknąć błędów musimy postępować według planu, wykonywać wszystkie zadania w odpowiedniej kolejności i dobrze przemyśleć i zaplanować w najdrobniejszym szczególe. Zanim zaczniecie wybieranie kolorów, mebli, wyposażenia wnętrz , dodatków i dekoracji to co w pierwszej kolejności powinniście zrobić to:

Po pierwsze:

 • z wymiarowanie dokładnie każdego pomieszczenia z uwzględnieniem wnęk, umiejscowieniem okien, drzwi. Dobrze jest przenieść sobie wnętrze z wymiarami na kartkę.

Po drugie:

 • spokojnie i dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i potrzeby związane z każdym z urządzanych wnętrz. To bardzo istotne na tym etapie.

Pamiętaj!!! Tylko wnętrza zaprojektowane pod potrzeby i oczekiwania Twoje i domowników spełnią swoją funkcje i sprawią, że mieszkanie czy dom będzie urządzone funkcjonalnie

Po trzecie:

 • Wypiszcie wszystkie niezbędne elementy, które musza znaleźć się w każdym z pomieszczeń, zaznacz które są dla Was priorytetowe a z czego jesteście wstanie zrezygnować

Po czwarte:

 • Zaplanuj układ funkcjonalny w każdym wnętrzu, dzięki czemu będziecie mieli rozeznanie co i gdzie się zmieści i czy takie ustawienie spełni Wasze oczekiwania, czy wnętrze będzie funkcjonalnie zagospodarowane.

Po piąte:

 • Jeśli już wiecie co i gdzie czas zdecydować o tym w jakim stylu chcecie urządzić wnętrza mieszkania domu. Warto jest przejrzeć katalogi, inspiracje na stronach internetowych w gazetach czy programach telewizyjnych.

Pamiętaj!!! Mieszkanie czy dom ma być urządzone dla Ciebie, dla Was to Wy macie czuć się w nim dobrze, nie warto jest więc stawiać na modę i aktualne trendy a kierować się własnym gustem i poczuciem estetyki.

Teraz możesz przejść do aranżacji wnętrz swojego mieszkania czy domu. Wystrój wnętrz to najprzyjemniejsza część prac związana z urządzaniem wnętrz. choć wcale nie najłatwiejsza.

Aranżacja i wystrój wnętrz: na co zwrócić uwagę ? 

Decyzje związane z rozplanowaniem układu funkcjonalnego wnętrz oraz stylem w jakim będzie wykonana aranżacja wnętrz podjęta. Czas przejść do kolejnego etapu jakim jest wybór wyposażenia wnętrz, kolorystyki , materiałów wykończeniowym, dekoracji i dodatków. Warto teraz postawić sobie pytania:

 • w jakich wnętrzach czuje się dobrze?
 • czego oczekuje od wystroju wnętrza?
 • co ma stanowić główny element dekoracyjny?
 • czy stawiam na wygląd czy na funkcjonalność elementów wyposażenia wnętrz?

Wybór elementów wykończeniowych, mebli, kolorów, oświetlenia czy dodatków i dekoracji niejako dyktuje nam już sam obrany przez nas styl aranżacji wnętrz jednak wybór dziś poszczególnych elementów w każdym stylu jest niebywale szeroki co nie ułatwia nam podjęcia decyzji.

Pamiętaj !!! Wnętrza mieszkania czy domu muszą być zaprojektowane spójnie stylistycznie

Nie ma jednego uniwersalnego, złotego środka na to jak zaaranżować wnętrza. Każde mieszkanie jest inne, inne są potrzeby i oczekiwania domowników. Ile ludzi tyle gustów. Natomiast istnieje kilka czynników na które warto zwrócić uwagę podczas aranżacji wnętrz.

Kilka ważnych zasad w aranżacji i wystroju wnętrz 

Istnieje kilka zasad w aranżacji i wystroju wnętrz , które pomogą Ci w urządzeniu swojego mieszkania czy domu. Warto zapoznać się i pamiętać o poniższych kwestiach:

 •  zastosowane jednolitej podłogi optycznie powiększy przestrzeń
 • jasna kolorystyka bazowa daje więcej możliwości w dobrze kolorów uzupełniających oraz daje większe możliwości wykonania w późniejszym czasie metamorfozy wnętrz w prosty i niedrogi sposób
 • jasne kolory optycznie powiększają wnętrza
 • podłogi jasne czy połyskujące lepiej odbijają światło i optycznie nadają wnętrzu przestronności
 • „mniej znaczy więcej” to złota zasada dotycząca ilości zastosowanych dodatków i dekoracji ale i ilości mebli
 • odpowiednia ilość punktów świetlnych i dobrane odpowiednie oświetlenie stanowić może samo w sobie element dekoracyjny ale i nadać wnętrzu wrażenia przestronności.
 • zastosowanie luster szczególnie w małych wnętrzach sprawi, że optycznie będą wydawały się większe.
 • możesz poprzez kolor czy wybór tapety wpłynąć na optyczny odbiór wnętrz np. wydłużyć je czy sprawić ze będzie wydawało się niższe.

Urządzanie wnętrz tylko z pozory wydaje się być proste. Warto jest skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który poprzez swoje doświadczenie stworzy dla nas projekt wnętrz dopasowany do potrzeb i oczekiwań wszystkich domowników. My będziemy mieli pewność , że nasze wnętrza są funkcjonalnie i stylowo zaprojektowane.

Jeśli i Ty potrzebujesz pomocy zapoznaj się koniecznie z naszą oferta na projektowanie wnętrz online

 

Podziel się

Dodaj komentarz

 (with http://)