Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Przedpokój z szafą i siedziskiem, wystrój z lamelami

Publikacja 2022-05-17 18:14:55
Kategorie Wnętrza przedpokoju

Przedpokój to pierwsze wnętrze, które widzimy gdy wchodzimy do domu, więc oczywiste jest, że takie pomieszczenie musi być miłe dla oka. Aranżacja przedpokoju wcale nie musi być trudna, a stanie się jeszcze prostsza, gdy przeczytasz porady, które zaprezentujemy Ci w tym artykule. Zobacz nasz pomysł na projekt przedpokoju z szafą, siedziskiem i lamelami

Przedpokój z szafą i siedziskiem, wystrój z lamelami

Jak urządzić przedpokój? Przedpokój z szafą i siedziskiem 

Przedpokoje generalnie to nieduże wnętrza, często nieustawne, wąskie lub długie, co znaczy, że znajdujące się w nim meble muszą być funkcjonalnie zagospodarowane a wystrój wnętrza przedpokoju przemyślany i dopasowany. Najczęściej w przedpokojach znajdują się: szafa na ubrania, siedzisko (często zawierające dolną szafkę na buty) i wieszaki. To niewiele, ale te elementy wyposażenia zdecydowanie wystarczą na urządzenie wspaniałego przedpokoju. Wymiary tych mebli zależą od wymiarów pomieszczenia. Przykładowo, szafa w małych przedpokojach powinna być płytka, o głębokości 40-50cm. Jeśli chcemy urządzić taki przedpokój naprawdę funkcjonalnie, sprawdzi się już wspomniane siedzisko z dolną szafką na buty, które pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca możemy pomyśleć o komodzie, konsoli.

Wystrój przedpokoju – lamele jako dekoracje i dodatki w przedpokoju 

Przedpokój zasługuje na porządne dekoracje; jak już wspomniano, to pierwsze pomieszczenie, które widzisz, gdy wchodzisz do domu. Często niestety aranżacja przedpokoju najmniej nas pochłania i do tego pomieszczenia przywiązujemy najmniejszą uwagę. Wystrój wnętrza przedpokoju jest niezwykle istotny. Dekoracje w przedpokoju nie powinny przytłaczać, nie stawiajmy na ilość i mądrze zdecydujmy jakie wybrać dekoracje i dodatki do przedpokoju. Przykładowo, można zastosować lamele. Lamele to nowoczesne rozwiązanie na dekorację przedpokoju. Wyglądają wspaniale w przedpokojach, niedużo kosztują i mogą zmienić wygląd całego pomieszczenia. Lamele dodadzą przedpokojowi nowoczesności, przytulności i przykują uwagę gości. Wieszaki też mogą służyć jako wspaniała dekoracja; mamy do wyboru wieszaki ścienne i stojące. Dodatkowo możemy w przedpokoju zawiesić plakaty, obrazy, zdjęcia czy wytapetować jedną ze ścian. W przedpokoju dekoracje stanowić może również lustro. Oprócz tego lustro, odbijając światło, dodatkowo oświetla wnętrze, pozytywnie wpłynie na optyczne powiększenie wnętrza przedpokoju. Lustro powinno być wystarczająco duże (przynajmniej 120cm wysokości) by pomieścić większość naszej sylwetki.

Zobacz więcej może ci się spodobać: https://e-wystroj-wnetrz.pl/blog/wiatrolap-z-lamelami-pomysl-na-aranzacje-przedpokoju-n555

Wystrój przedpokoju – lamele jako dekoracje i dodatki w przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju

Oświetlenie zawsze jest ważne w wielu pomieszczeniach. W przedpokojach jest nie inaczej. Oczywiście potrzebne jest duże światło główne, np. zwykła lampa sufitowa. Przyda się światło w lub przy szafie, dzięki któremu dostrzeżemy w ciemnej szafie to, czego potrzebujemy. Jeśli mamy lustro, warto je podświetlić, by lepiej dostrzec szczegóły w naszym wyglądzie. Warto też zastanowić się nad lekkim oświetleniem znajdującym się tuż nad podłogą. W nocy, wchodząc do przedpokoju, możemy zapalić te delikatne światła, nie budząc reszty domowników mocnym światłem dużej lampy sufitowej.

Jak widać, aranżacja przedpokoju wcale nie jest taka trudna, a jest wręcz przyjemna! Mimo to, że przedpokoje są zwykle niewielkie i nie mamy zbyt wielkiej przestrzeni do urządzania, zawsze znajdzie się coś, co możemy dodać do wystroju naszego przedpokoju co sprawi, ze będzie się świetnie prezentować i z dumą będziemy w nim witać naszych gości. Zaprezentowane tu porady na pewno pomogą Ci w urządzeniu własnego przedpokoju. Jeśli mimo to potrzebujesz projekt przedpokoju zobacz na naszej stronie ile kosztuje projektowanie przedpokoju.

Podziel się