Projekty wnętrz

ZAMÓW PROJEKT >>

POZOSTAŁO DO KOŃCA PROMOCJI

Dni Godziny Minuty Sekundy

Salon z aneksem kuchennym 28m2. Kuchnia z salonem w bloku

Publikacja 2022-03-14 09:56:09
Kategorie Wnętrza salonu z kuchnią

Salon z aneksem kuchennym to najważniejsze wnętrze każdego mieszkania i domu. Salon z aneksem kuchennym sprawdzi się i w małych mieszkaniach, i dużych domach - to uniwersalne, stylowe i praktyczne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce samemu urządzić salon z aneksem kuchennym. Odpowiednia aranżacja salonu z kuchnią pomoże optycznie powiększyć nawet najmniejsze mieszkania. Przestrzeń łącząca salon i kuchnię w łatwy sposób łączy praktyczność i znakomity wygląd. Wielu kusi perspektywa posiadania salonu z aneksem kuchennym, połączenie kuchni z salonem ma bowiem wiele zalet, ale jego aranżacja to jednak czasem nie lada wyzwanie. Salon z aneksem kuchennym należy urządzać tak, by obie jego główne strefy były spójne, a całe wnętrze przestronne i praktyczne, a przy tym dobrze wyglądające. Często więc trudności mogą pojawić się już na bardzo wczesnym etapie aranżacji salonu z aneksem, wręcz nawet przy planowaniu wyposażenia. Jeżeli jednak bardzo chcesz urządzić nowoczesny salon z aneksem, mamy dla ciebie wskazówki jak to zrobić. Poznasz dziś:

  • sposoby, jak urządzić aneks kuchenny z salonem;
  • od czego zacząć aranżację salonu z kuchnią;
  • o czym pamiętać przy jego aranżacji;
  • jakie wyposażenie, kolorystykę i oświetlenie wybrać
  • jak wydzielić strefy.
  • podpowiedzi, jak zaaranżować praktyczny mały salon z aneksem kuchennym;
  • przykładowe projekty salonu z aneksem.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Otwarta przestrzeń

Dlaczego warto mieć salon z aneksem kuchennym w swoim mieszkaniu czy domu? Takie połączenie strefy dziennej z aneksem kuchennym spodoba się zwłaszcza osobom, które cenią sobie przestronność i praktyczność - dlatego jest tak często wybierany. Najlepsze aneksy kuchenne dosłownie wtapiają się w przestrzeń dzienną i się z nią łączą. Czasem jednak jego aranżacja może być wymagająca. Czasem ciężko odpowiednio umieścić aneks kuchenny, odpowiednio oddzielić strefę kuchenną od wypoczynkowej czy zachować w aneksie kuchennym naturalny klimat. Salon z aneksem kuchennym to wnętrze, które na początku wydaje się skomplikowane, ale tak naprawdę gdy poznamy podstawowe zasady i wskazówki dotyczących nowoczesnych aranżacji salonu z aneksem, wcale takie nie jest. Nowoczesny aneks będzie prosty i minimalistyczny - i wcale nie aż tak trudny do urządzenia! Oto, jak zaaranżować salon z aneksem.

O czym pamiętać, tworząc projekt otwartego salonu z aneksem?

Jest kilka zasad, o których trzeba pamiętać urządzając salon z aneksem. Te zasady powinny być zastosowane zawsze, tworząc projekt otwartej kuchni z salonem. Dlatego też warto zacząć aranżację salonu z kuchnią od rozplanowania wnętrza według tych reguł. Jakie to zasady? Oto rzeczy, o których trzeba pamiętać:

  • Zachowanie funkcjonalności to ważna część każdego takiego wnętrza. Aranżacja wyposażenia i w strefie wypoczynkowej i w kuchni powinna być funkcjonalna, komfortowa w użytku, dostosowana do naszych potrzeb.
  • Projekt otwartej kuchni musi być spójny z projektem salonu. W salonie z aneksem kuchennym całość wnętrza musi być urządzona w tym samym stylu i w tej samej kolorystyce - to połączy przestrzeń kuchenną z dzienną, tworząc jedno spójne wnętrze.
  • Optyczne powiększenie przestrzeni jest bardzo ważne. Pokoje dzienne z aneksami kuchennymi wydają się często większe niż w rzeczywistości dzięki różnym trikom, które optycznie powiększą i zmienią przestrzeń wnętrza, np. jasne kolory ścian

Wyposażenie w otwartej kuchni w salonie z aneksem

Co jest najważniejsze w salonie z aneksem? Wyposażenie. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i meblom będziemy wstanie urządzić praktyczny salon z aneksem kuchennym. Nieważne, czy urządzamy salon z aneksem w przestrzeniach mniejszych, czy większych, nieważne, czy aranżujemy w zamkniętym, czy otwartym aneksie kuchennym - każdy salon z aneksem musi być tak praktyczny, jak się da. Jakie więc wyposażenie i meble znajdziemy w tym wnętrzu?

Najpierw przyjrzyjmy się przestrzeni kuchennej salonu z aneksem. Kuchnia otwarta czy zamknięta, mała czy duża, zawsze znajdziemy w niej podobne meble i elementy wyposażenia. Wszystkie elementy wyposażenia są rozmieszczone w strefach, co jest zwłaszcza przydatne gdy urządzamy małą kuchnię - jakie strefy znajdziemy w kuchni?

  • Strefa gotowania. W strefie gotowania przygotujemy i przyrządzimy nasze posiłki sobie i innym domownikom. W tej strefie znajdzie się przede wszystkim płyta grzewcza. Najczęściej wybiera się płyty indukcyjne, które są wydajniejsze. W strefie gotowania znajdziemy też okap, a także piekarnik i często mikrofalówkę.
  • Strefa zmywania. Jak tu zaaranżować aneks kuchenny bez zlewu? Strefa zmywania często znajduje się pośrodku i często obok ściany z oknem.
  • Strefa przechowywania. W strefie przechowywania... przechowamy jedzenie, jak wskazuje nazwa. Znajdzie się tu lodówka i zamrażalka.

W każdej ze stref znajdziemy też więcej mebli kuchennych - m.in szafki do przechowywania, górne i dolne. Zaleca się, by w dolnych przechowywać częściej używane rzeczy, a w górnych - te rzadziej używane. Warto wspomnieć, że w włączonej w salon kuchni urządzenia AGD powinny być obudowane, dzięki czemu wnętrze będzie bardziej jednolite, a przy tym przestronniejsze. Fronty mebli kuchennych mogą być szklane, co będzie praktycznym i stylowym rozwiązaniem. Pomiędzy każdą ze stref znajdziemy też blaty kuchenne.

Ważna w aranżacji kuchni jest też odpowiednia zabudowa kuchenna. W zależności od tego, jaki kształt zabudowy kuchennej wybierzemy do naszego aneksu zmieni się całkowicie wygląd kuchni. Najpraktyczniejszy jest kształt litery L i U - kształty często spotykane, gdy chcemy urządzić niewielką kuchnię. Są też zabudowy jednorzędowe, często pojawiające się, gdy chcemy urządzić mały salon z aneksem - takie rozwiązanie da nam do dyspozycji o wiele większą przestrzeń kuchni.

Salon z aneskem kuchennym, wyspa z szufladami, szafki wiszące przeszklone w zabudowie kuchennej , agd w zabudowie

Meble w strefie wypoczynkowej

A jakie meble znajdziemy w części salonu? W każdym salonie znajdziemy przede wszystkim sofę. Wygodna sofa będzie podstawą każdego salonu z aneksem kuchennym. W końcu każdy lubi od czasu do czasu rozłożyć się na sofie i obejrzeć ulubiony serial, prawda? W każdym wnętrzu zobaczymy też szafkę RTV i telewizor, a także stolik kawowy. Często pojawi się też sporo mebli do przechowywania, jak różne szafki czy regały albo półki na ścianach.

Meble w strefie wypoczynkowej w salonie z aneksem kuchennym, szafka RTV, sofa, stolik kawowy

Jakie kolory dobrać urządzając nowoczesny aneks kuchenny?

Ale meble to nie wszystko i nie wystarczą, by zaaranżować aneks kuchenny. Salon z aneksem kuchennym musi też mieć odpowiednią kolorystykę, nieważne, czy urządzamy mały czy duży salon z aneksem. Jakie kolory powinniśmy wybrać w połączeniu kuchni i salonu ? W otwartej przestrzeni z aneksem kuchennym weźmy pod uwagę przede wszystkim jasne kolory, takie jak biele, jasne odcienie szarości i beże. Jasny salon z aneksem będzie przestronny i ożywiony. Kolorystyka ma duży wpływ na optykę całego wnętrza - odpowiednio dobrana może optycznie je powiększyć nawet bardzo otwartą przestrzeń salonu z aneksem. Najlepsze aneksy kuchenne mają odpowiednią kolorystykę głównie z bieli, drewna, szarości itp., która sprawia, że nie tylko są optycznie przestronniejsze, ale też bardzo ładne i uniwersalne - można do takich barw łatwo dodać więcej dodatkowych, jak granat czy zieleń.

W każdej, mniejszej czy większej przestrzeni salonu znajdziemy też odpowiednie oświetlenie, które dodatkowo optycznie powiększy jasny salon z aneksem. Jak odpowiednio oświetlić wnętrze? Niewielką przestrzeń kuchenną możemy oświetlić nie tylko głównym źródłem oświetlenia, ale też źródłami dodatkowymi, m.in listwami LED oświetlającymi szafki i blaty robocze. Mebel, którym oddzielamy strefy np. stół czy wyspę, też możemy oświetlić np. lampami wiszącymi. A sam jasny salon możemy oświetlić dodatkowo listwami LED w wokół szafki RTV i za telewizorem czy lampami stojącymi. Wniosek - przy aranżacji salonu z aneksem kuchennym skupmy się na stworzeniu przestronności w każdej części pomieszczenia.

Jak oddzielić strefy wnętrza salonu z aneksem?

Ale urządzenie salonu z aneksem kuchennym nie jest takie proste, jak po prostu złączenie obu wnętrz. Przy urządzaniu salonu z aneksem kuchennym pamiętaj, że trzeba odpowiednio oddzielić jego strefy, zwłaszcza gdy tworzymy wystrój otwartej na ni. Przy oddzielaniu stref salonu z aneksem kuchennym postawić można na wiele różnych sposobów oddzielić. Jak oddzielić salon od kuchni? W tych pomieszczeniach przestrzeń kuchenną możesz łatwo wydzielić od salonowej jednym pojedynczym meblem. Niektóre mają wiele funkcji, niektóre są praktyczniejsze - do wyboru, do koloru. Oto sposoby, jak oddzielić przestrzeń kuchni

  • Postawiony w części kuchennej stół będzie najprostszym sposobem na wydzielenie stref. Używany jest często w małej przestrzeni mniejszych pokoi dziennych z aneksem, bo dzięki stołowi wydziela się trzecia strefa jadalniana. Dlatego też dzięki takiemu oddzieleniu wnętrz przestrzeń kuchenna jest o wiele bardziej praktyczna.
  • Typowy nowoczesny aneks kuchenny coraz częściej wydziela strefy za pomocą wyspy kuchennej. Duża wyspa kuchenna może mieć wiele różnych funkcji - od pełnienia funkcji stołu do pełnienia funkcji strefy zmywania.
  • Półwysep i barek to dwie alternatywy dla wyspy. Działają równie dobrze - półwysep może dodatkowo być przedłużeniem blatów roboczych, a barek nie przytłoczy optycznie wnętrza i jest lżejszy w budowie.
  • W salonie z aneksem kuchennym znajdują się często różne materiały w podłodze, które dobrze oddzielają jego strefy - w salonie z aneksem kuchennym płytki zobaczymy w kuchni, a panele - w salonie. To prosty, ale skuteczny sposób, by oddzielić aneks kuchenny , pomocny gdy urządzamy małą kuchnię i nie mamy miejsca na większy mebel.
  • Alternatywnie połączenie salonu z kuchnią możemy oddzielić narożnikiem czy sofą. Ważne, by sofa czy narożnik był jednak daleko od urządzeń kuchennych, by się nie zabrudził.

Salon z aneksem kuchennym 28m2. Kuchnia z salonem w bloku

Salon z aneksem kuchennym 28m2. Aranżacja salonu z kuchnią w bloku

W przypadku aranżacji salonu z aneksem kuchennym projekt wnętrza jest bardzo ważny. Poniżej zobaczysz gotowy projekt, który może Cię zainspirować. Salon z aneksem kuchennym zaprojektowany został pod indywidualne zamówienie pod określone oczekiwania i potrzeby a także możliwości finansowe Inwestorów. Projekt salonu z aneksem kuchennym to cześć projektu całego mieszkania wykonanego dla naszych Klientów. Ma powierzchnie 28m2. Wytyczne do wykonania wystroju wnętrza jakie zostały nam przekazane to styl nowoczesny, minimalistyczny bez zbędnych ozdób. Aranżacja aneksu kuchennego i aranżacja salonu spójne stylistycznie w kolorystyce szarości, antracytu, drewna. W aneksie kuchennym przewidziane miało być miejsce do przechowywania żywności, naczyń, zabudowana lodówka wolnostojąca, zmywarka i piekarnik w zabudowie. W strefie wypoczynkowej swoje miejsce znaleźć miały: podświetlona strefa telewizyjna, narożnik z funkcją spania oraz rozkładany stół na co dzień dla czterech osób, okazjonalnie dla ośmiu – dziesięciu.

Poniższa aranżacja salonu z aneksem kuchennym została wykonana pod indywidualne zamówienie Klienta i pod jego określone oczekiwania. Urządzony aneks zaprojektowany został też pod możliwości finansowe, i jest częścią całego projektu wnętrz mieszkania. Przestrzeń tego wnętrza o metrażu 28m2 została tu urządzona w stylu nowoczesnym w minimalistyczny sposób.

Salon z aneksem kuchennym 28m2. Aranżacja salonu z kuchnią w bloku, kuchnia czarna z drewnem, szafki rtV grafitowe z drewnem, drewno na ścianie, stoliki kawowe czarne z drewnem, stół drewniany blat, czarne nogi, spoty na szynie na suficie, dywan szary, czarny, kwiaty na ścianie

Salon z aneksem, widok na salon, sofa narożna szara, poduszki żółte, szare, duży obraz na ścianie za sofą

Pomysł na aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym w bloku. Kuchnia otwarta

Aneks kuchenny zaprojektowany został w kolorze antracytu i drewna. Zabudowa mebli kuchennych wykonana została w kształcie litery L. Projekt aneksu kuchennego rozpoczyna wolnostojąca zabudowana lodówka, ciąg szafek dolnych ze zlewem, zmywarką i płytą grzewczą oraz górnymi szafkami zabudowanymi pod sam sufit, a pod oknem szafki dolne szafki z blatem roboczym zakończone wysoką zabudową z piekarnikiem i mikrofalówką. Pokój dzienny z aneksem kuchennym rozdziela ścianka działowa , która od strony kuchni zagospodarowana jest poprzez otwarte półki do przechowywania a od strony pokoju dziennego stanowi ścianę medialną.

aneks kuchenny w salonie w bloku

Salon połączony z aneksem kuchennym w bloku 

Aranżacja salonu wykonana została spójnie stylistycznie z aranżacją aneksu kuchennego czyli nowocześnie w kolorach szarości, antracytu i drewnie. Salon podzielony został na dwie strefy: jadalnianą z rozkładanym stołem z krzesłami i oświetleniem oraz wypoczynkową. W strefie wypoczynkowej zaprojektowany został narożnik z funkcja spania, stoliki kawowe oraz ściana medialna.

Salon połączony z aneksem kuchennym w bloku

Podziel się